Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Bronowice

Rynek pierwotny Bronowice ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Bronowice
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
10 Inwestycji
Bronowice
11 Inwestycji
Czyżyny
9 Inwestycji
Dębniki
19 Inwestycji
Grzegórzki
6 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
20 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
21 Inwestycji
Prądnik Czerwony
9 Inwestycji
Stare Miasto
6 Inwestycji
Swoszowice
4 Inwestycji
Zwierzyniec
11 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
10 200
15 120
10 200 15 120
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
9 Inwestycji
3-pokojowe
7 Inwestycji
4+ -pokojowe
6 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
7 Inwestycji
Dostępne od 2022
8 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
2 Inwestycji
11 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Bronowicach

Krakowska dzielnica Bronowice znajduje się na północnym zachodzie miasta, ma wyraźny charakter mieszkalny i charakteryzuje się dynamicznym tempem rozwoju. Na terenie dzielnicy z roku na rok powstają też nowe inwestycje.

Bronowice są dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta i posiadają wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę. Na terenie dzielnicy znajduje się też dużo miejskich terenów zielonych.

Co buduje się na Bronowicach?

Na terenie dzielnicy powstają najróżniejsze nowoczesne nieruchomości mieszkaniowe – głównie o charakterze wielorodzinnym i apartamentowym.

Wśród realizowanych na terenie Bronowic inwestycji – nowe osiedla realizowane etapowo, wolnostojące bloki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy nowych apartamentów wykonane w koncepcji willi miejskich, rozległe osiedla o pełnej wewnętrznej infrastrukturze, kompleksy apartamentów inwestycyjnych.

Realizowane na Bronowicach inwestycje są wznoszone zgodnie z wytycznymi dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego i utrzymane w stylu nowoczesnym, a ich charakter jest zazwyczaj uwarunkowany ścisłym położeniem na mapie dzielnicy.

Gdzie na Bronowicach powstają nowe mieszkania?

Bronowice są podzielone na pięć obszarów urbanistycznych – Bronowice Małe, Bronowice Małe Wschód, Mydlniki, Osiedle Widok Zarzecze, Osiedle Bronowice Nowe. Każdy z nich ma charakter mieszkaniowy i jest objęty działalnością deweloperską. Dokładna lokalizacja w obrębie dzielnicy wpływa jedynie na koncepcji, w której wykonywane jest osiedle – bardziej urbanistyczne lub bardziej kameralne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Udogodnienia i wewnętrzna infrastruktura podnosząca standard życia to cechy wyróżniające mieszkania oferowane przez rynek pierwotny. Bronowice również oferują nieruchomości wyposażone w najróżniejsze udogodnienia – od podstawowych po bardziej zaawansowane.

Na terenie inwestycji planowane są strefy wypoczynku dla mieszkańców, place zabaw dla dzieci, obiekty małej architektury, zielone nasadzenia. Coraz więcej deweloperów odchodzi od naziemnych parkingów, stawiając na zagospodarowanie osiedla jako strefy wolnej od ruchu samochodowego. W nowych budynkach znajdują się pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów, cichobieżne windy, indywidualne komórki lokatorskie oraz podziemne hale garażowe. 

Deweloperzy stosują też nowoczesne rozwiązania – takie jak panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych, ładowarki do samochodów elektrycznych czy systemy smart-home.

Mieszkania są oddawane w stanie deweloperskim bądź z wykończeniem pod klucz, w tym według indywidualnego zlecenia klienta.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Bronowicach?

Coraz więcej inwestorów w nieruchomości przekonuje się o tym, że mieszkanie deweloperskie w Krakowie jest pewną lokatą kapitału i źródłem stabilnego dochodu z wynajmu długoterminowego. Przy tym próg wejścia w inwestycję jest niższy, niż w przypadku innych dzielnic Krakowa. Ceny nieruchomości nieustannie rosną, co obiecuje odczuwalny dochód po ponownej sprzedaży mieszkania.

W Krakowie powstaje też coraz więcej lokali inwestycyjnych na sprzedaż – specjalistycznych kompleksów apartamentowych dostosowanych do potrzeb wynajmu. Są zazwyczaj objęte dodatkową obsługą i wyposażone w zaplecze infrastrukturalne.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Bronowicach?

Dla osób planujących zakup pierwszego mieszkania Kraków-Bronowice to szczególnie atrakcyjna okolica nie tylko ze względu na walory lokalizacji i infrastruktury, ale również z punktu widzenia dostępności mieszkań. Ceny nieruchomości od dewelopera realizowanych w tej dzielnicy mieszczą się przeważnie w granicach średniej półki cenowej. Są też oferty z górnej półki – te wyróżniają się wysokim standardem wykonania.

W cenie zawartej w ogłoszeniu zazwyczaj jest już wliczony podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (w zależności od metrażu mieszkania), który możemy odliczyć kupując lokal inwestycyjny na firmę lub na osobę fizyczną. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych (2%), który obowiązuje przy zakupie mieszkań używanych.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Bronowic

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍9 500 zł
od ‍334 050 zł
3-pokojowe
od ‍9 500 zł
od ‍511 830 zł
4+ -pokojowe
od ‍8 049 zł
od ‍635 386 zł