Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Podgórze

Rynek pierwotny Podgórze ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Podgórze
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
10 Inwestycji
Bronowice
11 Inwestycji
Czyżyny
9 Inwestycji
Dębniki
19 Inwestycji
Grzegórzki
6 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
20 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
21 Inwestycji
Prądnik Czerwony
9 Inwestycji
Stare Miasto
6 Inwestycji
Swoszowice
4 Inwestycji
Zwierzyniec
11 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
8 900
14 200
8 900 14 200
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
12 Inwestycji
2-pokojowe
15 Inwestycji
3-pokojowe
18 Inwestycji
4+ -pokojowe
15 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
5 Inwestycji
Dostępne od 2022
11 Inwestycji
Dostępne od 2023
8 Inwestycji
Dostępne od 2024+
5 Inwestycji
20 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Podgórzu

Dzielnica XIII Podgórze wyróżnia się szczególną atrakcyjnością turystyczną, gdyż leży w pobliżu Starego Miasta i Kazimierza. Jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta i posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę, dominuje tu zabudowa historyczna o przeznaczeniu użytkowym. Nie mniej jednak na terenie dzielnicy powstają też nowe inwestycje.

Podgórze cieszy się popularnością wśród deweloperów ze względu na obiecujące perspektywy rozwoju oraz atrakcyjność inwestycyjną, mieszkańców zaś przyciąga swoim charakterem oraz licznymi atutami lokalizacji.

Co buduje się na Podgórzu?

Oferta deweloperska krakowskiego Podgórza jest wyraźnie zdominowana przez nowoczesne budownictwo wielorodzinne – na terenie dzielnicy są wznoszone głównie nowe osiedla mieszkalne, realizowane etapowo lub składające się zaledwie z kilku bloków, wolnostojące nowe budynki mieszkalno-usługowe, kompleks nowych apartamentów, inwestycje utrzymane w koncepcji willi miejskich, kompleksy apartamentów o charakterze loftowym.

Nieruchomości od dewelopera wyróżniają się przeważnie podwyższonym standardem wykonania i są projektowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego.

W ofercie deweloperskiej znajdziemy też inwestycje o charakterze mix-used, łączące w sobie część mieszkalną z zapleczem rozrywkowym, usługowym i rekreacyjnym, oraz zrewitalizowane zabytkowe kamienice zaadaptowane do potrzeb mieszkaniowych.

Gdzie na Podgórzu powstają nowe mieszkania?

Podgórze jest umownie podzielone na osiedla i jednostki zwyczajowe – Podgórze, Bonarka, Zabłocie, Mateczny, Płaszów, Łutnia, Przewóz, Rybitwy –  i w obrębie większości z nich powstają nowe mieszkania.

Kraków-Podgórze posiada zróżnicowany charakter przestrzeni miejskiej, co wpływa na specyfikę zabudowy w poszczególnych częściach na mapie dzielnicy: przykładowo, na poprzemysłowym Płaszowie i Zabłociu powstają głównie inwestycje o charakterze wielkomiejskim, nawiązującym poniekąd do postindustrialnego klimatu okolicy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wszystkie inwestycje planowane i realizowane w obrębie krakowskiej dzielnicy Podgórze wyróżniają się podwyższonym standardem udogodnień – gdyż ten czynnik należy do kluczowych kryteriów dla osób wybierających własne lokum.

Wśród obowiązkowych udogodnień towarzyszących nowym inwestycjom – zadbany przynależny teren, ogrodzony albo wkomponowany w przestrzeń miejską, infrastruktura dla osób zmotoryzowanych (wygodne drogi dojazdowe, strefy parkowania, podziemne hale garażowe, ładowarki dla aut elektrycznych i in.) oraz rowerzystów (rowerownie, wiaty, stojaki, stacje naprawy), ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów (podjazdy, brak barier architektonicznych, szerokie windy, bezpieczne nawierzchnie), strefy rekreacji (patia, dziedzińce, place zabaw dla dzieci). W wielu inwestycjach funkcjonują też lokale handlowo-usługowe oraz obiekty sportowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Podgórzu?

Mieszkanie deweloperskie na Podgórzu potrafi przynosić stałe dochody z wynajmu długo i krótkoterminowego, gdyż dzielnica jest popularna zarówno wśród osób poszukujących mieszkania na stałe, jak i turystów odwiedzających Kraków. Najwięcej nieruchomości nadających się do generowania stabilnego zysku wytwarza obecnie rynek pierwotny. Podgórze jest szczególnie atrakcyjne dla inwestorów przede wszystkim ze względu na dobrą lokalizację oraz bliskość centrum; poza tym, dzielnica prężnie się rozwija, nieustannie podnosi się jej standard.

Znajdziemy też coraz więcej ofert lokali inwestycyjnych na sprzedaż – takie nieruchomości są zwolnione z podatku VAT (można go odliczyć zarówno przy zakupie na firmę, jak i na osobę prywatną), oraz wyposażone w dodatkową obsługę i infrastrukturę sprzyjające podniesieniu komfortu zarówno mieszkańców, jak i inwestorów.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Podgórzu?

Nieruchomości od dewelopera na Podgórzu wyróżniają się dużą rozpiętością cen – stawka zależy przede wszystkim od standardu inwestycji oraz jej dokładnego położenia względem centrum. Niższe ceny obowiązują dla inwestycji położonych w południowo-zachodniej części dzielnicy, czyli w większym oddaleniu od Wisły. Najdroższe nieruchomości są z reguły położone w bliskim sąsiedztwie brzegu rzeki.

Do ceny mieszkania w stanie deweloperskim należy doliczyć koszty związane z wykończeniem i wyposażeniem lokalu (we własnym zakresie lub w pakiecie usług oferowanych przez deweloperów). Podatek VAT jest z reguły wliczony we wskazanej w ogłoszeniu cenie mieszkania i wynosi 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 bądź 23% dla większych lokali. Podatek PCC – 2% od całości – nie dotyczy mieszkań z rynku pierwotnego.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Podgórza

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍10 100 zł
od ‍370 158 zł
2-pokojowe
od ‍8 919 zł
od ‍381 241 zł
3-pokojowe
od ‍8 191 zł
od ‍475 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍9 299 zł
od ‍632 079 zł