Nowe mieszkania w Kraków, Podgórze od dewelopera — rynek pierwotny — 22 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
60 Inwestycji
Bydgoszcz
66 Inwestycji
Gdańsk
167 Inwestycji
Katowice
118 Inwestycji
Kielce
33 Inwestycji
Kraków
278 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
53 Inwestycji
Opole
14 Inwestycji
Poznań
191 Inwestycji
Rzeszów
53 Inwestycji
Szczecin
133 Inwestycji
Warszawa
508 Inwestycji
Wrocław
272 Inwestycji
Włocławek
1 Inwestycja
Zielona Góra
26 Inwestycji
Łódź
127 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Krakowa
Krynica-Zdrój
2 Inwestycji
Myślenice
3 Inwestycji
Niepołomice
3 Inwestycji
Nowy Sącz
4 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
Wieliczka
13 Inwestycji
Zakopane
17 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
2 Inwestycji
Bieżanów-Prokocim
13 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
12 Inwestycji
Dębniki
29 Inwestycji
Grzegórzki
12 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
29 Inwestycji
Prądnik Czerwony
17 Inwestycji
Stare Miasto
5 Inwestycji
Swoszowice
14 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena za m2
4 500
13 300
4 500 13 300
Pokoje
13 Inwestycji
17 Inwestycji
16 Inwestycji
12 Inwestycji
2 obiekty
Zakończenie budowy

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Podgórzu ― czy warto tu zamieszkać

Położoną na południowej stronie Wisły dzielnicę XIII Podgórze cechuje atrakcyjność turystyczna i bliskość Starego Miasta i Kazimierza. Zabudowa mieszkaniowa jest tu mniej rozpowszechniona, choć ostatnimi czasy ten obszar staje się coraz bardziej popularny wśród deweloperów. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami Krakowa, do jej składu wchodzą liczne tereny zielone.

Podgórze ― jaka to dzielnica?

Na powierzchni blisko 25 km2 mieszka około 34 000 osób, co sprawia, że gęstość ludności na Podgórzu wynosi przeszło 1300 osób na km2. Dzielnica składa się z 8 jednostek urbanistycznych.

Podgórze wyróżnia zróżnicowana na różnych osiedlach zabudowa ― począwszy od kameralnej jednorodzinnej na osiedlu Łutnia, poprzez zabytkową na Podgórzu i Matecznym, a kończąc na zabudowie mieszkalnej na Przewozie i industrialnej na Zabłociu.

Jak się mieszka na Podgórzu?

Podgórze jest jedną z “najmłodszych” dzielnic Krakowa ― większość jej ludnością stanowią młode rodziny z dziećmi. Infrastruktura oświatowa, zdrowotna i sportowa jest tu wystarczająco rozwinięta ― na terenie Podgórza jest 10 szkół podstawowych, liczne przedszkola i licea ogólnokształcące, a także technika i kilka szkół wyższych, nie ma szpitali, za to są liczne przychodnie, głównie publiczne, siłownie, boiska wielofunkcyjne i centrum sportu.

Głównymi atrakcjami turystycznymi Podgórza są lokalny Rynek i Ratusz, kopiec Krakusa, ruiny getta. Położone na terenie dzielnicy tereny zielone to park Bednarskiego, Planty Floriana Nowackiego i park Bagry.

Największe obiekty handlowe w okolicy to centrum handlowe King Square, Bonarka City Center, kilka dużych targów, supermarkety popularnych sieci.

Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej jest niewątpliwym atutem dzielnicy ― kursują tu liczne tramwaje i autobusy, dostępnych jest 5 stacji PKP. Dojazd samochodem od środkowej części dzielnicy do Starego Miasta zajmuje blisko 15 minut, ta sama droga środkami transportu publicznego pokonywana jest w 40 minut.

Nowe mieszkania na Podgórzu ― jakie są oferty?

Podgórze wyróżnia się dość wysokimi cenami na nieruchomości ― stawka za metr kwadratowy w najlepszej lokalizacji i inwestycji o wysokim standardzie może tu sięgać 13 000 zł. Jednak są oferty cenowe na poziomie od 4000 do 7000 zł za m2.

Żyć na Podgórzu ― wady i zalety

Zaletami Podgórza jest jego bliskość centrum, rozwinięta komunikacja miejska i infrastruktura. Wśród problemów ― korki uliczne, niska jakość powietrza i wysokie ceny mieszkań.