Nowe mieszkania Kraków, Dębniki

 — 22 obiekty
Rynek pierwotny Dębniki ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
0 Inwestycji
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
7 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
4 Inwestycji
Tarnów
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
25 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
10 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
13 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
30 Inwestycji
Podgórze Duchackie
13 Inwestycji
Prądnik Biały
31 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
9 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
5 476
10 700
5 476 10 700
Pokoje
1-pokojowe
2 Inwestycji
2-pokojowe
10 Inwestycji
3-pokojowe
8 Inwestycji
4+ -pokojowe
9 Inwestycji
Domy
7 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
13 Inwestycji
Dostępne od 2022
8 Inwestycji
Dostępne od 2023
2 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny na Dębnikach

Krakowska dzielnica Dębniki jest położona na prawym brzegu Wisły, przez rzekę graniczy z dzielnicą Stare Miasto. Charakteryzuje się głównie nowoczesną zabudową o przeznaczeniu mieszkaniowym. Ze względu na dość niską gęstość tutejszej zabudowy oraz wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę, dzielnica jest dogodnym obszarem na nowe inwestycje.

Dębniki są dobrze połączone z pozostałymi częściami miasta i wyróżniają się dynamicznością rozwoju, co sprawia, że chcą tu zamieszkać przedstawiciele różnych grup społecznych – od osób pracujących i młodych rodzin z dziećmi po seniorów.

Co buduje się na Dębnikach?

W ofercie deweloperskiej dzielnicy VIII znajdziemy najróżniejsze nowoczesne inwestycje mieszkaniowe produkowane przez rynek pierwotny – krakowskie Dębniki wyróżniają się zróżnicowanym charakterem przestrzeni, dlatego buduje się tutaj inwestycje zarówno wielkomiejskie, jak i bardziej kameralne.

Na Dębnikach wznoszone są nowe osiedla wielorodzinne (wieloetapowe oraz bardziej kameralne), kompleksy nowych apartamentów, inwestycje nawiązujące do koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego lub willowego, oraz inwestycje o wysokim standardzie.

Wśród obiektów budownictwa wielorodzinnego dominują nowe budynki o niskiej lub średniowysokiej zabudowie. Bloki są wznoszone zgodnie z aktualnymi wytycznymi i standardami.

Gdzie na Dębnikach powstają nowe mieszkania? 

Dębniki są dzielnicą, wyróżniającą się prężnym rozwojem, w tym w dziedzinie zagospodarowania terenów miejskich – dlatego coraz więcej obszarów administracyjnych wchodzących w skład dzielnicy jest objętych aktywną działalnością deweloperską. Szczególnie dużo nowych osiedli powstaje w obrębie osiedli Ruczaj, Skotniki i Sidzina.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dla osób zamierzających kupić mieszkanie deweloperskie liczy się przede wszystkim lokalizacja inwestycji oraz standard jej wykonania. Dlatego deweloperzy działający w obrębie Dębnik wyposażają swoje realizacje we wszelkie najnowsze elementy infrastruktury podnoszące komfort osiedli.

Niektóre z podstawowych elementów wewnętrznej infrastruktury to dobrze zagospodarowany teren przyjazny różnym grupom mieszkańców, wystarczająca liczba miejsc parkingowych, ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością oraz seniorów, dodatkowe pomieszczenia do przechowywania (zarówno indywidualne schowki, jak i wspólne rowerownie oraz wózkarnie), strefy rekreacji i aktywnego wypoczynku, windy w budynkach.

W wielu inwestycjach wielorodzinnych przewidziano powierzchnie na lokale handlowo-usługowe. Część osiedli jest ogrodzonych, monitorowanych lub/i chronionych, pozostałe są wkomponowane w otoczenie i przyczyniają się do poprawy zagospodarowania przestrzennego okolicy.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż w stanie deweloperskim; część firm budowlanych oferuje także dodatkowe pakiety usług wykończeniowych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Dębnikach?

Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejszym sposobem na ulokowanie kapitału. Stabilność rynku oraz perspektywy wysokich zysków zachęca coraz więcej osób do kupna nowego mieszkania. Kraków-Dębniki są potencjalnie atrakcyjne dla inwestorów w nieruchomości z dwóch przyczyn – po pierwsze, ceny tutejszych nieruchomości od dewelopera są przystępniejsze, niż w szeregu innych dzielnic Krakowa, i po drugie, dzielnica cieszy się popularnością wśród mieszkańców i rokuje stałe dochody z wynajmu długoterminowego.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Dębnikach?

Mieszkanie deweloperskie na terenie Dębnik kosztuje odczuwalnie mniej, niż z innych, położonych bliżej centrum dzielnicach Krakowa. Dokładna stawka w ogłoszeniach o nieruchomościach na sprzedaż zależy od położenia inwestycji na mapie dzielnicy oraz od standardu jej wykonania i dodatkowych udogodnień.

Planowany zakup mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się z dodatkowymi wydatkami na jego wykończenie i wyposażenie, nie musimy jednak spłacać 2% podatku od czynności cywilnoprawnych (jak jest w przypadku mieszkań z rynku wtórnego). Podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (dla lokali o powierzchni odpowiednio poniżej i powyżej 150 m2) jest z reguły wliczony w cenę oferowaną przez dewelopera, i może być odliczony w przypadku kupna mieszkania jako lokalu inwestycyjnego.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Dębnik

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍8 690 zł
od ‍285 000 zł
2-pokojowe
od ‍7 399 zł
od ‍281 809 zł
3-pokojowe
od ‍5 037 zł
od ‍300 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍4 776 zł
od ‍470 000 zł