Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Grzegórzki

 — 9 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Grzegórzki ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Grzegórzki
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
9 600
13 500
9 600 13 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
6 Inwestycji
2-pokojowe
8 Inwestycji
3-pokojowe
7 Inwestycji
4+ -pokojowe
6 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
8 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny na Grzegórzkach

Krakowska dzielnica Grzegórzki sąsiaduje ze Starym Miastem i jest perspektywicznym obszarem dla poszukujących własnego mieszkania czy apartamentu inwestycyjnego. Dogodne położenie, wszechstronnie rozwinięta infrastruktura oraz dynamiczne tempo rozwoju dzielnicy sprawiają, że tu nieustannie powstają nowe inwestycje.

Grzegórzki charakteryzują się zróżnicowaną zabudową – są tu zarówno tereny poprzemysłowe poddawane stopniowej rewitalizacji i zabudowywane w nowoczesne osiedla mieszkalne, jak i zabytkowe kamienice. Powierzchnia dzielnicy wynosi mniej niż 6 km2, a gęstość zaludnienia – 5000 os. / km2.

Co buduje się na Grzegórzkach?

Dominującą grupą projektów nowego budownictwa na Grzegórzkach są niewątpliwie modernistyczne inwestycje o podwyższonym lub wysokim standardzie: nowe osiedla wielorodzinne o wysokiej lub średniowysokiej zabudowie, nowe budynki wolnostojące o zapleczu usługowym, kompleksy apartamentów o niskiej zabudowie i bardziej kameralnym charakterze.

W ofercie obecne są też nowe apartamenty od dewelopera zaprojektowane w zrewitalizowanych zabytkowych kamienicach oraz wysokiej klasy kompleksy lokali inwestycyjnych.

Gdzie na Grzegórzkach powstają nowe mieszkania?

Grzegórzki są podzielone na poszczególne obszary administracyjne, takie jak Grzegórzki, Dąbie, Wesoła, Olsza oraz Osiedle Oficerskie, i najwięcej nowych nieruchomości mieszkaniowych powstaje w obrębie osiedli Grzegórzki i Dąbie, czyli w środkowej części dzielnicy.

Charakter nieruchomości mieszkaniowych oferowanych na sprzedaż zależy od położenia na mapie dzielnicy, zwłaszcza od okolicznej zabudowy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wysoki poziom komfortu oraz dodatkowe udogodnienia to cechy, dla których nabywcy wolą nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Grzegórzki zaś wyróżniają się przeważnie podwyższonym standardem nowych nieruchomości – i to przejawia się przede wszystkim w postaci dodatkowych udogodnień.

W wielu inwestycjach planowanych na Grzegórzkach przewidziano naziemne lub/i podziemne miejsca parkingowe, windy osobowe, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością i seniorów, pomieszczenia do przechowywania (komórki lokatorskie, wózkarnie, rowerownie).

W blokach mieszkalnych przewidziano osobne strefy funkcjonalne, takie jak lokale handlowe i usługowe, wspólne pomieszczenia rekreacyjne, sale fitness, strefy spa z basenami i saunarium. Do dodatkowych atutów należą także ochrona i monitoring osiedli, recepcja oraz możliwość montażu dodatkowych instalacji.

W wybranych inwestycjach zaprojektowano prywatne strefy wypoczynku dla mieszkańców na wewnętrznych dziedzińcach. Większość nowych osiedli stanowi integralną całość z przestrzenią miejską i przyczynia się do poprawy zagospodarowania przestrzennego okolicy.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Grzegórzkach?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w mieszkania – Kraków Grzegórzki jest pod tym względem szczególnie interesującym obszarem, gdyż wyróżnia się dość dużą rozpiętością cenową przy istotnych walorach lokalizacyjnych i infrastrukturalnych.

Inwestorom w nieruchomości przysługuje zwrot podatku VAT – niezależnie od tego, czy zakupili lokal inwestycyjny na firmę, czy na osobę prywatną. Ponadto w ofercie deweloperskiej znajdziemy coraz więcej ogłoszeń o specjalistycznych kompleksach apartamentów dedykowanych inwestorom. One są wyposażone w dodatkową obsługę i infrastrukturę.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Grzegórzkach?

Cena, w jakiej kupimy mieszkanie deweloperskie na Grzegórzkach, zależy przede wszystkim od standardu wykonania inwestycji. Zakres cen jest dość szeroki, ale od pewnego czasu dążący do górnego pułapu cenowego. Ponadto stawki cechują się stabilnym wzrostem.

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, powinniśmy liczyć się z kosztami jego wykończenia i wyposażenia – we własnym zakresie bądź korzystając z kompleksowej oferty od dewelopera. Podatek VAT wliczony w cenę lokalu od dewelopera wynosi 8% lub 23% – dla mieszkań o metrażu poniżej i powyżej 150 m2, a podatku PCC w przypadku mieszkań z pierwszej ręki w ogóle nie płacimy.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Grzegórzek

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍11 000 zł
od ‍417 450 zł
2-pokojowe
od ‍9 850 zł
od ‍467 777 zł
3-pokojowe
od ‍9 649 zł
od ‍515 749 zł
4+ -pokojowe
od ‍9 599 zł
od ‍632 375 zł