Nowe mieszkania Kraków, Grzegórzki

 — 11 obiektów
Rynek pierwotny Grzegórzki ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
1 Inwestycja
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
8 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
26 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
12 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
25 Inwestycji
Grzegórzki
11 Inwestycji
Krowodrza
14 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
31 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
32 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
10 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
9 600
12 500
9 600 12 500
Pokoje
6 Inwestycji
10 Inwestycji
9 Inwestycji
7 Inwestycji
0 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
10 Inwestycji
Dostępne od 2021+
8 Inwestycji

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Grzegórzkach ― czy warto tu zamieszkać

Sąsiadujące ze Starym Miastem Grzegórzki są szczególnie atrakcyjną lokalizacją dla osób poszukujących nowego mieszkania. Zabudowa dzielnicy jest różnorodna ― znajdują się tu tereny poprzemysłowe, obficie zabudowywane w nowe osiedla mieszkalne, oraz zabytkowe kamienice.

Położenie dzielnicy ― blisko centrum i głównych arterii komunikacyjnych ― jest jej niewątpliwym atutem. Grzegórzki charakteryzują się dynamicznym rozwojem oraz postępami w zakresie zagospodarowania terenu.

Grzegórzki ― jaka to dzielnica?

Grzegórzki zajmują obszar o powierzchni blisko 5,8 km.kw., gęstość zaludnienia wynosi tu blisko 5000 osób na km.kw. Dzielnica jest przyjazna najróżniejszym grupom mieszkańców ― od studentów i rodzin z dziećmi po seniorów.

Jak mieszka się na Grzegórzkach?

Do popularnych terenów rekreacyjnych Grzegórzek należą bulwary nad Wisłą, park Strzelecki, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego o powierzchni 10 ha. Nie brakuje na Grzegórzkach również instytucji kulturalnych ― kin, muzeów czy teatrów. Zaplecze sportowe dzielnicy jest zróżnicowane i bogate, obejmuje sieciowe siłownie, wielofunkcyjne boiska, korty tenisowe, pływalnię, ośrodek gimnastyki, lodowisko.

Do dużych ośrodków opieki zdrowotnej należą szpitale, w tym Szpital Uniwersytecki im. św. Łazarza i Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika, centra medyczne, liczne publiczne i prywatne przychodnie.

Placówki oświatowe Grzegórzek to żłobki i przedszkola (blisko 10), szkoły podstawowe, licea i technika, wydziały uczelni wyższych, zwłaszcza Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na terenie dzielnicy położone są duże centra handlowe ― Galeria Kazimierz, Galeria Plaza, liczne supermarkety popularnych sieci, targowiska (w tym Hala Targowa).

Poziom rozwoju komunikacji miejskiej na Grzegórzkach jest jednym z argumentów przemawiających za zamieszkaniem w tej dzielnicy. Funkcjonuje tu rozbudowana sieć połączeń tramwajowych i autobusowych, nie brakuje też ścieżek rowerowych. Dojazd do ścisłego centrum Krakowa może zająć 10-15 minut.

Nowe mieszkanie na Grzegórzkach ― jakie są oferty?

Wśród nowych nieruchomości mieszkaniowych wznoszonych na Grzegórzkach znaleźć można modernistyczne apartamentowce, klasyczne bloki mieszkalne, kameralne osiedla oraz inwestycje w zrewitalizowanych kamienicach. Zakres cenowy jest dość szeroki ― od około 7500 do nawet 12 000 złotych za metr kwadratowy.

Życie na Grzegórzkach ― wady i zalety

Grzegórzki są atrakcyjne do zamieszkania pod każdym względem ― lokalizacja, infrastruktura, bezpieczeństwo są niewątpliwymi atutami. Powodem do zastrzeżeń mogą być jedynie korki w godzinach szczytu oraz dość wysokie ceny mieszkań.