Nowe mieszkania w Kraków, Prądnik Czerwony od dewelopera — rynek pierwotny — 16 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Prądniku Czerwonym ― czy warto tu zamieszkać?

Położona w północno-wschodniej części Krakowa dzielnica III Prądnik Czerwony jest atrakcyjną lokalizacją do zamieszkania. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa, zarówno wysoka, jak i kameralna, zdarzają się też biurowe wieżowce. 

Leży w oddali od wielkomiejskiego zgiełku, jednak dogodna komunikacja pozwala na szybki dojazd do centrum miasta lub poza jego granice.

Prądnik Czerwony ― jaka to dzielnica?

Prądnik Czerwony zajmuje obszar blisko 6,5 km.kw., i ze względu na charakter mieszkalny wyróżnia się dość wysokim zagęszczeniem ludności ― około 7400 osób na km.kw.

Na terenie dzielnicy znajdują się liczne tereny zielone, co także jest argumentem na zamieszkanie w tej okolicy dla młodych rodzin.

Jak się mieszka na Prądniku Czerwonym

Na Prądniku Czerwonym nie brakuje miejsc na spacer i uprawianie sportu: dostępne są tutaj parki ― Zaczarowanej Dorożki i Reduta, kilka skwerów, siłownie sieciowe i plenerowe, boiska i korty tenisowe, hala sportowa Prądniczanka i klub jazdy konnej.

Oferta oświatowa także jest w pełni zadowalająca ― obejmuje do 10 żłobków, blisko 20 przedszkoli, szkoły podstawowe, w tym renomowana Cracow International School, licea i technika oraz wydziały uczelni wyższych.

Usługi opieki zdrowotnej na Prądniku Czerwonym są świadczone w licznych prywatnych i publicznych przychodniach, działa też rozbudowana sieć aptek.

Na terenie dzielnicy działają supermarkety popularnych sieci ― Biedronka, Żabka, Lewiatan; dużych galerii handlowych na Prądniku Czerwonym nie ma, jednak w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy dostępne są centra handlowe Krokus i Serenada, nie jest też stąd daleko do Galerii Krakowskiej czy CH M1 Kraków.

Komunikacja na Prądniku Czerwonym

Głównym środkiem transportu publicznego na Prądniku Czerwonym są autobusy ― przykładowo, można z ich pomocą dojechać do centrum Krakowa w około 20 minut. Samochodem zaś się jedzie 10-15 minut.

Nowe mieszkania na Prądniku Czerwonym ― jakie są oferty?

Nowe lokum na Prądniku Czerwonym da się nabyć w cenie od 6500 złotych za metr kwadratowy. Oferta jest bardzo zróżnicowana ― są to duże bloki mieszkalne, kameralne osiedla wielorodzinne oraz inwestycje apartamentowe.

Żyć na Prądniku Czerwonym ― wady i zalety

Prądnik Czerwony jest dogodnym miejscem do zamieszkania ze względu na położenie, dobrą komunikację, dostępność terenów spacerowych, kameralność i ogólnie przyjemny klimat mieszkalny. Nieco przeszkadzają zaś korki przy głównych ulicach i smog.