Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Prądnik Czerwony

Rynek pierwotny Prądnik Czerwony ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Prądnik Czerwony
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
10 Inwestycji
Bronowice
11 Inwestycji
Czyżyny
9 Inwestycji
Dębniki
19 Inwestycji
Grzegórzki
6 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
20 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
21 Inwestycji
Prądnik Czerwony
9 Inwestycji
Stare Miasto
6 Inwestycji
Swoszowice
4 Inwestycji
Zwierzyniec
11 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
10 543
15 175
10 543 15 175
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
5 Inwestycji
2-pokojowe
7 Inwestycji
3-pokojowe
7 Inwestycji
4+ -pokojowe
5 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
2 Inwestycji
Dostępne od 2024+
2 Inwestycji
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Prądniku Czerwonym

Dzielnica III Prądnik Czerwony znajduje się w północno-wschodniej części Krakowa. Dominuje tu nowoczesna zabudowa mieszkaniowa, do dyspozycji mieszkańców są wszechstronnie rozwinięta infrastruktura i rozbudowana sieć komunikacji miejskiej. Na Prądniku Czerwonym nie brakuje też terenów zielonych. Te atuty oraz lokalizacja niedaleko centrum Krakowa sprawiają, że coraz więcej osób szuka tutaj mieszkania.

Kraków-Prądnik Czerwony cieszy się też dużą popularnością wśród deweloperów – w obrębie dzielnicy regularnie powstają nowe budynki i osiedla.

Co buduje się na Prądniku Czerwonym?

Większość nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych na Prądniku Czerwonym to wielorodzinne kompleksy mieszkalne – zarówno rozległe, wieloetapowe osiedla, jak i pojedyncze wolnostojące bloki, często o zapleczu usługowym. Zdarzają się też bardziej kameralne kompleksy nowych apartamentów nawiązujące do koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Nowe osiedla są wznoszone zgodnie z aktualnymi wytycznymi i utrzymane w modernistycznej stylistyce.

Gdzie na Prądniku Czerwonym powstają nowe mieszkania?

Prądnik Czerwony składa się z dziesięciu jednostek urbanistycznych – i projekty nowego budownictwa są realizowane przeważnie w centralnej części dzielnicy (na osiedlach Olsza i Olsza II). To jest spowodowane atrakcyjnością lokalizacji wyżej wspomnianych osiedli oraz rozwiniętą infrastrukturą w tej okolicy, a także dostępnością terenów inwestycyjnych i specyfiką zagospodarowania przestrzennego.

W zależności od położenia osiedla na mapie dzielnicy różni się jego charakter: w bardziej urbanistycznych lokalizacjach są planowane inwestycje w stylu wielkomiejskim i o średniowysokiej lub wysokiej zabudowie, natomiast w bardziej kameralnych częściach dzielnicy powstają budynki głównie o niskiej zabudowie.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura i stosowne udogodnienia to cecha wyróżniająca nowe inwestycje. Prądnik Czerwony jest dzielnicą nowoczesną, co sprawia, że realizowane tu nowe kompleksy mieszkalne powinny dotrzymywać ogólnego standardu – deweloperzy więc wyposażają swoje realizacje w różnego rodzaju udogodnienia.

Do podstawowych elementów wewnątrzosiedlowej infrastruktury należą zadbany teren, zaaranżowany zielenią i uzupełniony w obiekty małej architektury, wystarczająca liczba miejsc parkingowych (naziemnych oraz w podziemnych halach garażowych), windy w budynkach, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, pomieszczenia do przechowywania (wspólne i indywidualne), podstawowa infrastruktura dla rowerzystów (stojaki rowerowe, wiaty, rowerownie), zielone strefy wypoczynku dla mieszkańców oraz strefy zabaw dla dzieci.

W większości nowoczesnych inwestycji od dewelopera funkcjonują też lokale handlowo-usługowe – sklepy, salony kosmetyczne, punkty naprawy, paczkomaty, pralnie i inne – zlokalizowane na parterach budynków mieszkalnych.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż zarówno w stanie deweloperskim, jak i z wykończeniem. Deweloperzy oferują możliwość zamówienia pakietu usług wykończeniowych według indywidualnego projektu.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Prądniku Czerwonym?

Inwestowanie w nieruchomości jest jedną z branż, które obecnie zasilają krakowski rynek pierwotny – Prądnik Czerwony zaś jest ciekawą destynacją dla inwestorów przede wszystkim ze względu na stosunkową dostępność cenową oraz atuty lokalizacji.

W ofercie nieruchomości Krakowa pojawia się coraz więcej ogłoszeń dedykowanych właśnie inwestorom – w obrębie miasta buduje się dużo kompleksów apartamentowych przeznaczonych pod wynajem oraz zaopatrzonych w dodatkowe udogodnienia ułatwiające zarządzanie nieruchomościami oraz podnoszące komfort zamieszkania.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Prądniku Czerwonym?

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego na Prądniku Czerwonym w Krakowie zależą przede wszystkim od dokładnej lokalizacji inwestycji oraz standardu, w jakim jest wykonana. Ale, tak czy inaczej, Prądnik Czerwony nie należy do najdroższych dzielnic Krakowa – większość ofert mieszkań od dewelopera mieści się w średnim przedziale cenowym.

Kupując mieszkanie deweloperskie, zapłacimy podatek VAT (8% lub 23% – dla mieszkań o metrażu poniżej i powyżej 150 m2), który jest z reguły już wliczony w cenę wskazaną w ofercie deweloperskiej, nie płacimy zaś podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych, 2% od kwoty transakcji), który obowiązuje dla mieszkań z rynku wtórnego. Podatek VAT może być odliczony, gdy kupujemy mieszkanie jako lokal inwestycyjny.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Prądnika Czerwonego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍11 074 zł
od ‍166 250 zł
2-pokojowe
od ‍10 099 zł
od ‍252 720 zł
3-pokojowe
od ‍8 849 zł
od ‍537 196 zł
4+ -pokojowe
od ‍8 949 zł
od ‍663 068 zł