Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Prądnik Czerwony

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Prądnik Czerwony
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Prądniku Czerwonym

Dzielnica III Prądnik Czerwony znajduje się w północno-wschodniej części Krakowa. Dominuje tu nowoczesna zabudowa mieszkaniowa, do dyspozycji mieszkańców są wszechstronnie rozwinięta infrastruktura i rozbudowana sieć komunikacji miejskiej. Na Prądniku Czerwonym nie brakuje też terenów zielonych. Te atuty oraz lokalizacja niedaleko centrum Krakowa sprawiają, że coraz więcej osób szuka tutaj mieszkania.

Kraków-Prądnik Czerwony cieszy się też dużą popularnością wśród deweloperów – w obrębie dzielnicy regularnie powstają nowe budynki i osiedla.

Co buduje się na Prądniku Czerwonym?

Większość nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych na Prądniku Czerwonym to wielorodzinne kompleksy mieszkalne – zarówno rozległe, wieloetapowe osiedla, jak i pojedyncze wolnostojące bloki, często o zapleczu usługowym. Zdarzają się też bardziej kameralne kompleksy nowych apartamentów nawiązujące do koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Nowe osiedla są wznoszone zgodnie z aktualnymi wytycznymi i utrzymane w modernistycznej stylistyce.

Gdzie na Prądniku Czerwonym powstają nowe mieszkania?

Prądnik Czerwony składa się z dziesięciu jednostek urbanistycznych – i projekty nowego budownictwa są realizowane przeważnie w centralnej części dzielnicy (na osiedlach Olsza i Olsza II). To jest spowodowane atrakcyjnością lokalizacji wyżej wspomnianych osiedli oraz rozwiniętą infrastrukturą w tej okolicy, a także dostępnością terenów inwestycyjnych i specyfiką zagospodarowania przestrzennego.

W zależności od położenia osiedla na mapie dzielnicy różni się jego charakter: w bardziej urbanistycznych lokalizacjach są planowane inwestycje w stylu wielkomiejskim i o średniowysokiej lub wysokiej zabudowie, natomiast w bardziej kameralnych częściach dzielnicy powstają budynki głównie o niskiej zabudowie.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura i stosowne udogodnienia to cecha wyróżniająca nowe inwestycje. Prądnik Czerwony jest dzielnicą nowoczesną, co sprawia, że realizowane tu nowe kompleksy mieszkalne powinny dotrzymywać ogólnego standardu – deweloperzy więc wyposażają swoje realizacje w różnego rodzaju udogodnienia.

Do podstawowych elementów wewnątrzosiedlowej infrastruktury należą zadbany teren, zaaranżowany zielenią i uzupełniony w obiekty małej architektury, wystarczająca liczba miejsc parkingowych (naziemnych oraz w podziemnych halach garażowych), windy w budynkach, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, pomieszczenia do przechowywania (wspólne i indywidualne), podstawowa infrastruktura dla rowerzystów (stojaki rowerowe, wiaty, rowerownie), zielone strefy wypoczynku dla mieszkańców oraz strefy zabaw dla dzieci.

W większości nowoczesnych inwestycji od dewelopera funkcjonują też lokale handlowo-usługowe – sklepy, salony kosmetyczne, punkty naprawy, paczkomaty, pralnie i inne – zlokalizowane na parterach budynków mieszkalnych.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż zarówno w stanie deweloperskim, jak i z wykończeniem. Deweloperzy oferują możliwość zamówienia pakietu usług wykończeniowych według indywidualnego projektu.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Prądniku Czerwonym?

Inwestowanie w nieruchomości jest jedną z branż, które obecnie zasilają krakowski rynek pierwotny – Prądnik Czerwony zaś jest ciekawą destynacją dla inwestorów przede wszystkim ze względu na stosunkową dostępność cenową oraz atuty lokalizacji.

W ofercie nieruchomości Krakowa pojawia się coraz więcej ogłoszeń dedykowanych właśnie inwestorom – w obrębie miasta buduje się dużo kompleksów apartamentowych przeznaczonych pod wynajem oraz zaopatrzonych w dodatkowe udogodnienia ułatwiające zarządzanie nieruchomościami oraz podnoszące komfort zamieszkania.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Prądniku Czerwonym?

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego na Prądniku Czerwonym w Krakowie zależą przede wszystkim od dokładnej lokalizacji inwestycji oraz standardu, w jakim jest wykonana. Ale, tak czy inaczej, Prądnik Czerwony nie należy do najdroższych dzielnic Krakowa – większość ofert mieszkań od dewelopera mieści się w średnim przedziale cenowym.

Kupując mieszkanie deweloperskie, zapłacimy podatek VAT (8% lub 23% – dla mieszkań o metrażu poniżej i powyżej 150 m2), który jest z reguły już wliczony w cenę wskazaną w ofercie deweloperskiej, nie płacimy zaś podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych, 2% od kwoty transakcji), który obowiązuje dla mieszkań z rynku wtórnego. Podatek VAT może być odliczony, gdy kupujemy mieszkanie jako lokal inwestycyjny.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Prądnika Czerwonego

Krakówod ‍13 177 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2
Busko-Zdrójod ‍6 737 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Prądnika Czerwonego

Krakówod ‍30 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Kraków i okoliceod ‍30 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Katowiceod ‍282 720 zł
Busko-Zdrójod ‍316 017 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Będzinod ‍440 000 zł