Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Zwierzyniec

Rynek pierwotny Zwierzyniec ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Zwierzyniec
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
10 Inwestycji
Bronowice
11 Inwestycji
Czyżyny
9 Inwestycji
Dębniki
19 Inwestycji
Grzegórzki
6 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
20 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
21 Inwestycji
Prądnik Czerwony
9 Inwestycji
Stare Miasto
6 Inwestycji
Swoszowice
4 Inwestycji
Zwierzyniec
11 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
8 397
15 500
8 397 15 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
5 Inwestycji
2-pokojowe
3 Inwestycji
3-pokojowe
6 Inwestycji
4+ -pokojowe
6 Inwestycji
Domy
2 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
6 Inwestycji
Dostępne od 2022
2 Inwestycji
Dostępne od 2023
4 Inwestycji
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji
11 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Zwierzyńcu

Dzielnica VII Zwierzyniec znajduje się w zachodniej części Krakowa. Jest trzecią co do wielkości jednostką administracyjną miasta i uważa się za najbardziej zielony obszar w Krakowie. Na wschodzie sąsiaduje ze Starym Miastem, oferuje dużo atrakcji turystycznych i kulturowych. Wyróżnia się też zróżnicowaną zabudową – o charakterze historycznym, użytkowym i mieszkaniowym, oraz czynną działalnością deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Zwierzyniec przyciąga swoim kameralnym charakterem, rozwiniętą infrastrukturą oraz dogodnym położeniem na mapie miasta.

Co buduje się na Zwierzyńcu?

Charakter realizowanych na Zwierzyńcu inwestycji mieszkaniowych zależy przede wszystkim od ich położenia. W bardziej zurbanizowanych częściach dzielnicy powstają inwestycje wkomponowane w tkankę miasta, w tym obiekty zrewitalizowane oraz tradycyjne osiedla wielorodzinne. W otoczonych zielenią lokalizacjach jest więcej inwestycji o kameralnym charakterze.

Właśnie bogata oferta kameralnych nowych apartamentów od dewelopera jest cechą wyróżniającą dzielnice Krakowa graniczące ze ścisłym centrum. W obrębie nowoczesnych willi sprzedawane są całe segmenty lub osobne mieszkania.

Kraków-Zwierzyniec jest też obszarem popularnym wśród inwestorów w nieruchomości, co sprawia, że powstają tutaj specjalistyczne kompleksy lokali inwestycyjnych o odpowiednim zapleczu infrastrukturalnym i podwyższonym standardzie.

Gdzie na Zwierzyńcu powstają nowe mieszkania?

Zwierzyniec jest obecnie podzielony na 9 obszarów administracyjnych – i największą popularnością wśród deweloperów cieszą się takie jednostki, jak Salwator i Wola Justowska.

Pozostałe części dzielnicy są również czynnie oswajane przez deweloperów, a charakter planowanych inwestycji jest dopasowywany do klimatu i specyfiki bezpośredniej okolicy. Nierzadko też nowo powstające inwestycje mieszkaniowe przyczyniają się do poprawy zagospodarowania przestrzennego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia infrastrukturalne jest cechą odróżniającą nowe budownictwo od nieruchomości z drugiej ręki i jednym z powodów, dla którego nabywcy wybierają mieszkania, które oferuje rynek pierwotny. Zwierzyniec jest dzielnicą wyróżniającą się raczej podwyższonym standardem życia, więc tutejsze inwestycje są wyposażane we wszelkie możliwe udogodnienia, istotne dla przyszłych mieszkańców.

W blokach są montowane cichobieżne windy i wyobrębniane pomieszczenia do przechowywania, obok budynków znajdują się strefy parkingowe, a w kondygnacjach podziemnych – hale garażowe, nierzadko wyposażone w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. W obrębie inwestycji dostępne są też wspólne strefy rekreacyjne oraz place zabaw dla najmłodszych. Część realizowanych osiedli jest ogrodzonych, część stanowi integralną całość z przestrzenią miejską. W nowych budynkach często też przewidziano powierzchnię na lokale handlowo-usługowe.

Mieszkania są zgodne ze standardami nowego budownictwa, ekologiczne, energooszczędne, często też wyposażane w dodatkowe instalacje (klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, system smart-home).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Zwierzyńcu?

Mieszkanie deweloperskie na Zwierzyńcu jest źródłem stabilnego dochodu oraz pewną lokatą kapitału: popularność dzielnicy wśród potencjalnych mieszkańców zapewnia stały popyt na wynajem, a stopniowy wzrost cen nieruchomości rokuje perspektywy zysku z ponownej sprzedaży. Mimo, że ta dzielnica nie należy do tanich, popyt na nieruchomości inwestycyjne tu ciągle rośnie.

Ponadto w Krakowie pojawia się coraz więcej nieruchomości inwestycyjnych – specjalistycznych projektów dostosowanych do potrzeb wynajmu krótkoterminowego. W ogłoszeniach o lokalach inwestycyjnych na sprzedaż często znajdziemy oferty usług operatora najmu – usługa ta niweluje konieczność zaangażowania inwestora w robocze procesy związane z wynajmem.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Zwierzyńcu?

Mimo, że rozpiętość cen mieszkań na krakowskim Zwierzyńcu jest dość szeroka, większość ofert mieści się jednak w górnym przedziale cenowym. Przy tym ceny nieruchomości stabilnie rosną.

Stawki zależą przede wszystkim od standardu wykonania inwestycji. Cena mieszkania w stanie deweloperskim zawiera już podatek VAT w wysokości 8 lub 23% (dla lokali o powierzchni poniżej i powyżej 150 m2), który może być odliczony w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego.

Przy zakupie mieszkania od dewelopera nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), którego wysokość wynosi 2% od całości i który obowiązuje w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Zwierzyńca

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍13 500 zł
od ‍487 890 zł
2-pokojowe
od ‍13 998 zł
od ‍583 898 zł
3-pokojowe
od ‍13 000 zł
od ‍687 060 zł
4+ -pokojowe
od ‍8 396 zł
od ‍1 100 000 zł