Nowe mieszkania w Kraków, Zwierzyniec od dewelopera — rynek pierwotny — 17 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
60 Inwestycji
Bydgoszcz
66 Inwestycji
Gdańsk
167 Inwestycji
Katowice
118 Inwestycji
Kielce
33 Inwestycji
Kraków
278 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
53 Inwestycji
Opole
14 Inwestycji
Poznań
191 Inwestycji
Rzeszów
53 Inwestycji
Szczecin
133 Inwestycji
Warszawa
508 Inwestycji
Wrocław
272 Inwestycji
Włocławek
1 Inwestycja
Zielona Góra
26 Inwestycji
Łódź
127 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Krakowa
Krynica-Zdrój
2 Inwestycji
Myślenice
3 Inwestycji
Niepołomice
3 Inwestycji
Nowy Sącz
4 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
Wieliczka
13 Inwestycji
Zakopane
17 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
2 Inwestycji
Bieżanów-Prokocim
13 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
12 Inwestycji
Dębniki
29 Inwestycji
Grzegórzki
12 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
29 Inwestycji
Prądnik Czerwony
17 Inwestycji
Stare Miasto
5 Inwestycji
Swoszowice
14 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena za m2
6 321
15 500
6 321 15 500
Pokoje
4 Inwestycji
8 Inwestycji
9 Inwestycji
11 Inwestycji
1 obiekt
Zakończenie budowy

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Zwierzyńcu ― czy warto tu zamieszkać

Dzielnica VII Zwierzyniec, trzecia pod względem wielkości i uważana za najbardziej zieloną w Krakowie, leży w zachodniej części miasta. Graniczy na wschodzie ze Starym Miastem, dużą część jej powierzchni zajmują tereny zielone. Dzielnica posiada dużo atrakcji kulturowych i turystycznych. Tutejsza zabudowa jest zróżnicowana, sektor mieszkaniowy jest reprezentowany głównie przez inwestycje kameralne, często typu willowego.

Zwierzyniec ― jaka to dzielnica?

Wyodrębniony ze składu Krowodrzy w 1990 roku, obecnie Zwierzyniec jest podzielony na 9 osiedli administracyjnych. Powierzchnia dzielnicy wynosi 28 km2, a gęstość jej zaludnienia jest najniższa w Krakowie ― jedynie około 700 osób na km2.

Jak się mieszka na Zwierzyńcu?

Zwierzyniec jako rozległa i bogata w tereny zielone dzielnica oferuje możliwość zamieszkania w kameralnych, często o charakterze willowym inwestycjach mieszkaniowych.

Największym obszarem rekreacyjnym jest Bielańsko-Tyniecki park krajobrazowy z ogrodem zoologicznym. Zaplecze rekreacyjne stanowią też Błonia i Bulwary Wiślane, dostępna jest infrastruktura sportowa w postaci licznych siłowni, kortów tenisowych, boisk oraz kompleksowego centrum rekreacji z pływalnią.

Atutem dla rodzin z dziećmi jest szeroka oferta edukacyjna: są tu żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe, głównie prywatne, oraz licea ogólnokształcące.

Na terenie dzielnicy jest położony Szpital Dietla, prywatne i publiczne przychodnie oraz specjalistyczne ośrodki medyczne.

Dzielnica umożliwia dostęp do licznych punktów usługowych, szczególnie z branży beauty, targowisk, sklepów spożywczych i supermarketów, w tym sieci Lewiatan i Żabka.

Głównym środkiem transportu publicznego na Zwierzyńcu są tramwaje, uzupełniają je też linie autobusowe. Położona jest tu stacja PKP Kraków Olszanica. Czas dojazdu samochodem do centrum Krakowa zależy od pory dnia i korków, może wynosić od 10 do 50 minut. Z obszarów Zwierzyńca graniczących z dzielnicą Stare Miasto do ścisłego centrum wygodnie jest dojść piechotą.

Nowe mieszkania na Zwierzyńcu ― jakie są oferty?

Ze względu na kameralny charakter zabudowy mieszkaniowej, niewielką liczbę nowych inwestycji oraz często podwyższony standard ich wykonania ceny mieszkań na Zwierzyńcu są stosunkowo wysokie i zaczynają się od około 7000 zł za m2.

Żyć na Zwierzyńcu ― wady i zalety

Rozległe tereny zielone, niska gęstość ludności, kameralność i bezpieczeństwo Zwierzyńca są głównymi atutami dzielnicy. Wśród wad należy wymienić brak dużych centrów handlowych oraz wysokie ceny nieruchomości.