Nowe mieszkania w Kraków, Mistrzejowice od dewelopera — rynek pierwotny — 4 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Mistrzejowicach ― czy warto tu zamieszkać?

Ulokowane na północy Krakowa Mistrzejowice wyróżniają się rozwiniętą infrastrukturą, dużą liczbą terenów zielonych i dynamicznym rozwojem, są dobrze skomunikowane z centrum i pozostałymi częściami miasta. Nieruchomości Mistrzejowic są dość przystępne cenowo. 

Te atuty przyczyniły się do rosnącej popularności dzielnicy wśród deweloperów i osób poszukujących nowego mieszkania.

Mistrzejowice ― jaka to dzielnica?

Podzielona na 11 osiedli administracyjnych dzielnica zajmuje powierzchnię blisko 5,5 km.kw. i charakteryzuje się wysokim zagęszczeniem ludności (blisko 9700 os./km.kw.).

Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa ― budynki wielorodzinne oraz kameralne jednorodzinne domy. Dzielnica jest szczególnie popularna wśród młodych rodzin z dziećmi.

Jak się mieszka na Mistrzejowicach

Główne tereny zielone Mistrzejowic to park Tysiąclecia, Planty Mistrzejowickie, park Reduta, rodzinne ogrody działkowe. Dzielnica także oferuje szeroki wybór obiektów sportowych i rozrywkowych ― są tu kluby fitness, siłownie plenerowe, kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie parku Planty Mistrzejowickie, szkoły sportowe oraz park wodny.

Oferta edukacyjna Mistrzejowic wyróżnia się wysoką jakością kształcenia i obejmuje liczne przedszkola (blisko 20), szkoły podstawowe i zespoły szkół, 2 licea ogólnokształcące, szereg szkół policealnych.

Na terenie Mistrzejowic nie ma żadnego szpitala, ale sieć publicznych i prywatnych przychodni w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców.

Nie brakuje tu punktów usługowych i gastronomicznych, w ofercie rozrywkowej Mistrzejowic ― szereg centrów kultury oraz multipleks Multikino.

Wśród punktów handlowych dzielnicy ― duże galerie Serenada i Krokus, osiedlowe centra handlowe, targowiska (m.in. plac Złoty Wiek), liczne supermarkety sieciowe.

Komunikacja na Mistrzejowicach

Mistrzejowice wyróżniają się rozbudowaną siecią linii autobusowych i tramwajowych i dużą liczbą ścieżek rowerowych. Na północnej granicy położona jest stacja PKP Kraków Batowice.

Do Starego Miasta można dojechać samochodem w około 20 minut poza godzinami szczytu.

Nowe mieszkania na Mistrzejowicach ― jakie są oferty?

Nowe inwestycje wznoszone na Mistrzejowicach to przeważnie duże osiedla składające się z nowoczesnych bloków wielorodzinnych. Ceny mieszkań wynoszą średnio 7000 złotych za metr kwadratowy.

Żyć na Mistrzejowicach ― wady i zalety

Mistrzejowice są dzielnicą pod każdym względem przyjazną do zamieszkania ― szybko się rozwija, posiada doskonałą infrastrukturę, dobrą lokalizację i komunikację miejską, jest tu dużo terenów zielonych. Za wady dzielnicy uważa się zwykle niską jakość powietrza i wymagający poprawy poziom bezpieczeństwa.