Nowe mieszkania Kraków, Mistrzejowice

 — 4 obiekty
Rynek pierwotny Mistrzejowice ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
0 Inwestycji
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
7 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
4 Inwestycji
Tarnów
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
25 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
10 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
13 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
30 Inwestycji
Podgórze Duchackie
13 Inwestycji
Prądnik Biały
31 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
9 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
6 749
7 900
6 749 7 900
Pokoje
1-pokojowe
2 Inwestycji
2-pokojowe
4 Inwestycji
3-pokojowe
4 Inwestycji
4+ -pokojowe
3 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
3 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny na Mistrzejowicach

Krakowska dzielnica Mistrzejowice znajduje się w północnej części miasta. Kluczowe cechy charakteryzujące dzielnicę – to wszechstronnie rozwinięta infrastruktura, duża liczba terenów zielonych, dogodne położenie względem centrum oraz dynamiczny rozwój. Atrakcyjność Mistrzejowic sprawia, że tu z roku na rok pojawiają się nowe inwestycje.

Mistrzejowice są także dość przystępne cenowo i popularne wśród różnych grup mieszkańców – od osób czynnych zawodowo po młode rodziny z dziećmi i seniorów. Powierzchnia dzielnicy to około 5,5 km2, a zagęszczenie ludności – blisko 9700 osób na km2.

Co buduje się na Mistrzejowicach?

Wśród realizowanych na Mistrzejowicach nieruchomości od dewelopera wyraźnie dominuje nowe budownictwo wielorodzinne: w obrębie dzielnicy są wznoszone nowe osiedla składające się z wielomieszkaniowych bloków o średniowysokiej lub wysokiej zabudowie, powstają też kompleksy nowych apartamentów o dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów poszukujących własnego mieszkania.

Kraków Mistrzejowice to obszar charakteryzujący się głównie wielorodzinną zabudową mieszkaniową nawiązującą do nowoczesnej stylistyki, więc planowane tu inwestycje również wyróżniają się modernistyczną architekturą. Są też zgodne z aktualnymi wymaganiami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie na Mistrzejowicach powstają nowe mieszkania? 

Mistrzejowice, mimo swojej niedużej powierzchni, są obszarem dynamicznej działalności deweloperów – nowe mieszkania na sprzedaż powstają zwłaszcza w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Osiedle Bohaterów Września i Osiedle Piastów, przeważnie ich północna część. Poszczególne nowe inwestycje są realizowane również w obrębie Osiedla Oświecenia.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia i dobry standard wykonania należą do kluczowych kryteriów, dla których nabywcy wybierają nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Mistrzejowice wyróżniają się nowoczesnością wznoszonych inwestycji, i na tę nowoczesność składa się przede wszystkim odpowiedni poziom wewnętrznej infrastruktury – w realizowanych tu osiedlach przewidziano najróżniejsze udogodnienia podnoszące standard zamieszkania.

Do podstawowych elementów zagospodarowania nowych osiedli należą: wystarczająca liczba miejsc parkingowych w obrębie naziemnych stref oraz w podziemnych halach garażowych, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, windy w budynkach, komórki lokatorskie, podstawowa infrastruktura rekreacyjna – zielone nasadzenia, alejki spacerowe, place zabaw dla dzieci, strefy piknikowe, zielone patia, infrastruktura dla rowerzystów, mała architektura i oświetlenie na terenie osiedla.

W nowych budynkach często działają sklepy spożywcze, salony fryzjerskie, punkty pocztowe i bankowe, apteki itd., niektóre osiedla na swoim terenie posiadają też osobne pawilony handlowo-usługowe, kluby fitness i ośrodki edukacyjne.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż w stanie deweloperskim; coraz więcej deweloperów oferuje również kompleksowe usługi wykończenia lokali pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Mistrzejowicach?

Mieszkanie deweloperskie na Mistrzejowicach może stać się nie tylko pewną lokatą kapitału, ale też źródłem stabilnego dochodu – wysoka popularność dzielnicy sprawia, że coraz więcej osób planujących wynajem nieruchomości, zwraca uwagę właśnie na tę część Krakowa. Dzielnicę zamieszkują głównie młode rodziny wynajmujące mieszkania na długi okres, co ułatwia zarządzanie nieruchomością.

Ponadto, Mistrzejowice są przystępne cenowo, co obniża próg wejścia w inwestycję. Przypominamy, że inwestorzy w nieruchomości mogą także odliczyć podatek VAT, zarówno przy zakupie lokalu na firmę, jak i na osobę prywatną.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Mistrzejowicach?

Ceny nowych mieszkań na Mistrzejowicach można scharakteryzować jako całkiem przystępne – większość ogłoszeń o sprzedaży mieści się w granicach średniej półki cenowej. Dokładna stawka zależy od położenia inwestycji na mapie dzielnicy oraz standardu jej wykonania.

Cena mieszkania wskazana przez dewelopera zazwyczaj zawiera podatek VAT w wysokości 8% dla mieszkań o powierzchni poniżej 150 m2 i 23% dla większych apartamentów. Z kolei, przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych (2% od całości), który obowiązuje w przypadku kupna mieszkania z drugiej ręki.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Mistrzejowic

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍9 299 zł
od ‍263 340 zł
2-pokojowe
od ‍7 300 zł
od ‍271 568 zł
3-pokojowe
od ‍7 500 zł
od ‍375 478 zł
4+ -pokojowe
od ‍7 499 zł
od ‍488 850 zł