Nowe mieszkania w Kraków, Krowodrza od dewelopera — rynek pierwotny — 10 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskiej Krowodrzy ― czy warto tu zamieszkać

Krakowska dzielnica V Krowodrza jest ulokowana w sąsiedztwie Starego Miasta i jest swoistym kompromisem pomiędzy tętniącym życiem i ruchem turystycznym centrum a kameralną okolicą o charakterze mieszkaniowym.

Ze względu na dobrą lokalizację i różnorodne udogodnienia jest popularna wśród deweloperów ― tu powstaje coraz więcej inwestycji mieszkaniowych.

Krowodrza ― jaka to dzielnica?

Krowodrza jest dość gęsto zaludniona ― na powierzchni blisko 5,6 km.kw. mieszka blisko 31 000 osób.

Podzielona jest na 6 osiedli administracyjnych o odmiennym charakterze i różnorodnej zabudowie, od zabytkowej po industrialną.

Jak się mieszka na Krowodrzy?

Mieszkańcy Krowodrzy są zadowoleni z ilości dostępnych tu terenów zielonych ― są tutaj duże parki (Krakowski im. Marka Grechuty i park Jordana) oraz szereg mniejszych skwerów.

Na terenie dzielnicy działa rozwinięta infrastruktura sportowa obejmująca siłownie, w tym plenerowe, boiska, basen, korty tenisowe. Znajdują się tu też teatry, kina, kilka domów kultury i muzeów.

Ośrodki opieki zdrowotnej na Krowodrzy to publiczny szpital oraz liczne prywatne centra medyczne i przychodnie.

Oferta edukacyjna dzielnicy jest wystarczająca: mieszkańcy mają do dyspozycji liczne prywatne i publiczne żłobki i przedszkola, 7 szkół podstawowych, 3 licea ogólnokształcące, kilka techników. Znajduje się tu także Akademia Górniczo-Hutnicza oraz miasteczko studenckie tej uczelni.

Na Krowodrzy nie ma dużych galerii handlowych; dostępne są natomiast supermarkety popularnych sieci, jak to Carrefour czy Biedronka, lokalne małe sklepy spożywcze i targowiska.

Dojazd z Krowodrzy do centrum Krakowa poza godzinami szczytu zajmuje do 15 minut. Poruszanie się komunikacją miejską jest również wygodne ― na terenie dzielnicy kursują liczne tramwaje i autobusy. Na obrzeżach dzielnicy znajduje się też dworzec PKP Kraków Łobzów.

Nowe mieszkania na Krowodrzy ― jakie są oferty?

Nowe inwestycje mieszkaniowe na Krowodrzy to przeważnie kameralne apartamentowce lub budynki wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Stawka za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi średnio 9500 złotych.

Żyć na Krowodrzy ― wady i zalety

Krowodrza jest ceniona przez mieszkańców za dogodną lokalizację, rozwiniętą komunikację miejską, dużo parków i ofertę kulturalno-rozrywkową. Powodem do zastrzeżeń mogą być jednak jakość powietrza, ilość ośrodków oświaty przedszkolnej, poziom bezpieczeństwa i brak dużych centrów handlowych.