Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Krowodrza

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Krowodrza
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Krowodrzy

Dzielnica V Krowodrza znajduje się w pobliżu Starego Miasta i stanowi kompromis pomiędzy tętniącym życiem centrum a kameralnym obszarem mieszkaniowym. Jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta i posiada rozmaitą infrastrukturę. W obrębie dzielnicy regularnie powstają nowe inwestycje.

Krowodrza jest dzielnicą dość gęsto zaludnioną, a jej zabudowa jest bardzo różnorodna – od zabytkowych kamienic po tereny industrialne.

Co buduje się na Krowodrzy?

Nowoczesna zabudowa mieszkaniowa Krowodrzy wyróżnia się podwyższonym standardem wykonania – zarówno nowe osiedla wielorodzinne, jak i kompleksy nowych apartamentów inwestycyjnych są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających nabywców.

Wśród projektów nowego budownictwa realizowanych na Krowodrzy – wieloetapowe osiedla bloków wielorodzinnych, apartamentowce o dodatkowej infrastrukturze i zapleczu usługowo-rekreacyjnym, nowe budynki mieszkalno-usługowe o wielkomiejskim charakterze. W ofercie deweloperskiej Krowodrzy dominuje średnio-wysoka zabudowa.

Gdzie na Krowodrzy powstają nowe mieszkania?

Krowodrza jest podzielona na sześć jednostek pomocniczych – Krowodrza, Łobzów, Cichy Kącik, Czarna Wieś, Miasteczko Studenckie AGH oraz Nowa Wieś – odmiennych pod względem rytmu życia i charakteru. Najwięcej nowych nieruchomości powstaje w obrębie osiedli Krowodrza i Łobzów.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia i podwyższony komfort życia należą do kluczowych kryteriów, dla których nabywcy wybierają mieszkania oferowane właśnie przez rynek pierwotny. Krowodrza zaś wyróżnia się podwyższonym standardem nowych inwestycji – każda z planowanych tu inwestycji od dewelopera posiada szereg podstawowych i dodatkowych udogodnień.

Do podstawowych należą miejsca parkingowe podziemne i naziemne, pomieszczenia do przechowywania w budynkach, w tym komórki lokatorskie, wspólne i indywidualne przestrzenie rekreacyjne, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, cichobieżne windy, ochrona lub/i monitoring terenu.

W większości inwestycji położonych w urbanistycznych częściach dzielnicy przewidziano lokale handlowo-usługowe na parterze.

Inwestycje o wysokim standardzie oferują również usługi recepcji, posiadają dodatkowe punkty usługowe, takie jak paczkomaty czy pralnie samoobsługowe, w wybranych inwestycjach zaprojektowano strefy fitness i spa.

W inwestycjach realizowanych na Krowodrzy deweloperzy stosują nowoczesne rozwiązania, takie jak stacje ładowania samochodów elektrycznych, systemy smart home czy panele fotowoltaiczne na dachach.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Krowodrzy?

Z roku na rok jest coraz więcej chętnych inwestować w nowe mieszkania – Kraków Krowodrza zaś jest obszarem nader atrakcyjnym ze względu na swoją centralną lokalizację oraz wysoki standard. Realizowane tu nowe nieruchomości na sprzedaż często są dostosowane do potrzeb inwestorów w nieruchomości i objęte stosowną obsługą.

Lokale inwestycyjne najczęściej są sprzedawane nie w stanie deweloperskim, lecz z pełnym wykończeniem i wyposażeniem, gotowe do zamieszkania przez najemców.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego można dokonać zwrotu podatku VAT zarówno przy zawarciu transakcji na firmę, jak i osobę prywatną.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Krowodrzy?

Mieszkanie deweloperskie na krakowskiej Krowodrzy kupimy w cenie odczuwalnie wyższej, niż w bardziej oddalonych od centrum dzielnicach – w większości ogłoszeń figurują właśnie kwoty z górnej półki cenowej.

Wysokość stawek zależy głównie nie od położenia na mapie dzielnicy, gdyż jej powierzchnia jest dość mała, lecz od standardu wykonania inwestycji.

W cenie mieszkania wskazanej przez dewelopera zazwyczaj jest już zawarty podatek VAT – 8% dla mieszkań o powierzchni nieprzekraczającej 150 m2 i 23% dla lokali o większym metrażu. Przy zakupie nieruchomości z pierwszej ręki nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych (2% od całości), który jest obowiązkowy w przypadku zakupu mieszkania używanego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Krowodrzy

Krakówod ‍13 177 zł / m2
Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Krowodrzy

Krakówod ‍30 zł
Kraków i okoliceod ‍30 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Katowiceod ‍282 720 zł
Będzinod ‍440 000 zł