Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Krowodrza

 — 12 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Krowodrza ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Krowodrza
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
10 500
15 120
10 500 15 120
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
9 Inwestycji
2-pokojowe
11 Inwestycji
3-pokojowe
12 Inwestycji
4+ -pokojowe
10 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2022
6 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny na Krowodrzy

Dzielnica V Krowodrza znajduje się w pobliżu Starego Miasta i stanowi kompromis pomiędzy tętniącym życiem centrum a kameralnym obszarem mieszkaniowym. Jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta i posiada rozmaitą infrastrukturę. W obrębie dzielnicy regularnie powstają nowe inwestycje.

Krowodrza jest dzielnicą dość gęsto zaludnioną, a jej zabudowa jest bardzo różnorodna – od zabytkowych kamienic po tereny industrialne.

Co buduje się na Krowodrzy?

Nowoczesna zabudowa mieszkaniowa Krowodrzy wyróżnia się podwyższonym standardem wykonania – zarówno nowe osiedla wielorodzinne, jak i kompleksy nowych apartamentów inwestycyjnych są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających nabywców.

Wśród projektów nowego budownictwa realizowanych na Krowodrzy – wieloetapowe osiedla bloków wielorodzinnych, apartamentowce o dodatkowej infrastrukturze i zapleczu usługowo-rekreacyjnym, nowe budynki mieszkalno-usługowe o wielkomiejskim charakterze. W ofercie deweloperskiej Krowodrzy dominuje średnio-wysoka zabudowa.

Gdzie na Krowodrzy powstają nowe mieszkania?

Krowodrza jest podzielona na sześć jednostek pomocniczych – Krowodrza, Łobzów, Cichy Kącik, Czarna Wieś, Miasteczko Studenckie AGH oraz Nowa Wieś – odmiennych pod względem rytmu życia i charakteru. Najwięcej nowych nieruchomości powstaje w obrębie osiedli Krowodrza i Łobzów.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia i podwyższony komfort życia należą do kluczowych kryteriów, dla których nabywcy wybierają mieszkania oferowane właśnie przez rynek pierwotny. Krowodrza zaś wyróżnia się podwyższonym standardem nowych inwestycji – każda z planowanych tu inwestycji od dewelopera posiada szereg podstawowych i dodatkowych udogodnień.

Do podstawowych należą miejsca parkingowe podziemne i naziemne, pomieszczenia do przechowywania w budynkach, w tym komórki lokatorskie, wspólne i indywidualne przestrzenie rekreacyjne, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, cichobieżne windy, ochrona lub/i monitoring terenu.

W większości inwestycji położonych w urbanistycznych częściach dzielnicy przewidziano lokale handlowo-usługowe na parterze.

Inwestycje o wysokim standardzie oferują również usługi recepcji, posiadają dodatkowe punkty usługowe, takie jak paczkomaty czy pralnie samoobsługowe, w wybranych inwestycjach zaprojektowano strefy fitness i spa.

W inwestycjach realizowanych na Krowodrzy deweloperzy stosują nowoczesne rozwiązania, takie jak stacje ładowania samochodów elektrycznych, systemy smart home czy panele fotowoltaiczne na dachach.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Krowodrzy?

Z roku na rok jest coraz więcej chętnych inwestować w nowe mieszkania – Kraków Krowodrza zaś jest obszarem nader atrakcyjnym ze względu na swoją centralną lokalizację oraz wysoki standard. Realizowane tu nowe nieruchomości na sprzedaż często są dostosowane do potrzeb inwestorów w nieruchomości i objęte stosowną obsługą.

Lokale inwestycyjne najczęściej są sprzedawane nie w stanie deweloperskim, lecz z pełnym wykończeniem i wyposażeniem, gotowe do zamieszkania przez najemców.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego można dokonać zwrotu podatku VAT zarówno przy zawarciu transakcji na firmę, jak i osobę prywatną.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Krowodrzy?

Mieszkanie deweloperskie na krakowskiej Krowodrzy kupimy w cenie odczuwalnie wyższej, niż w bardziej oddalonych od centrum dzielnicach – w większości ogłoszeń figurują właśnie kwoty z górnej półki cenowej.

Wysokość stawek zależy głównie nie od położenia na mapie dzielnicy, gdyż jej powierzchnia jest dość mała, lecz od standardu wykonania inwestycji.

W cenie mieszkania wskazanej przez dewelopera zazwyczaj jest już zawarty podatek VAT – 8% dla mieszkań o powierzchni nieprzekraczającej 150 m2 i 23% dla lokali o większym metrażu. Przy zakupie nieruchomości z pierwszej ręki nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych (2% od całości), który jest obowiązkowy w przypadku zakupu mieszkania używanego.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Krowodrzy

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍12 000 zł
od ‍330 200 zł
2-pokojowe
od ‍10 999 zł
od ‍455 880 zł
3-pokojowe
od ‍10 499 zł
od ‍602 490 zł
4+ -pokojowe
od ‍11 000 zł
od ‍844 550 zł