Nowe mieszkania Kraków, Krowodrza

 — 14 obiektów
Rynek pierwotny Krowodrza ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
1 Inwestycja
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
8 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
9 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
26 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
12 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
25 Inwestycji
Grzegórzki
11 Inwestycji
Krowodrza
14 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
31 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
34 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
9 Inwestycji
Zwierzyniec
19 Inwestycji
Cena / m2
8 648
15 120
8 648 15 120
Pokoje
8 Inwestycji
13 Inwestycji
13 Inwestycji
10 Inwestycji
0 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2021+
11 Inwestycji

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskiej Krowodrzy ― czy warto tu zamieszkać

Krakowska dzielnica V Krowodrza jest ulokowana w sąsiedztwie Starego Miasta i jest swojego rodzaju kompromisem pomiędzy tętniącym życiem i ruchem turystycznym centrum, a kameralną okolicą o charakterze mieszkaniowym.

Ze względu na dobrą lokalizację i różnorodne udogodnienia jest popularna wśród deweloperów ― powstaje tu coraz więcej inwestycji mieszkaniowych.

Krowodrza ― jaka to dzielnica?

Krowodrza jest dość gęsto zaludniona ― na powierzchni 5,6 km.kw. mieszka blisko 31 000 osób. Podzielona jest na 6 osiedli administracyjnych o odmiennym charakterze i różnorodnej zabudowie, od zabytkowej po industrialną.

Jak mieszka się na Krowodrzy?

Mieszkańcy Krowodrzy są zadowoleni z ilości dostępnych tu terenów zielonych ― położone są tutaj duże parki (Krakowski im. Marka Grechuty i park Jordana) oraz szereg mniejszych skwerów. Na terenie dzielnicy działa rozwinięta infrastruktura sportowa obejmująca siłownie, w tym plenerowe, boiska, basen, korty tenisowe. Znajdują się tu również teatry, kina, kilka domów kultury i muzeów.

Ośrodki opieki zdrowotnej znajdujące się na Krowodrzy to publiczny szpital oraz liczne prywatne centra medyczne i przychodnie.

Oferta edukacyjna dzielnicy jest szeroka: mieszkańcy mają do dyspozycji liczne prywatne i publiczne żłobki i przedszkola, 7 szkół podstawowych, 3 licea ogólnokształcące, kilka techników. Znajduje się tu także Akademia Górniczo-Hutnicza oraz miasteczko studenckie tej uczelni.

Na Krowodrzy nie ma dużych galerii handlowych; dostępne są natomiast supermarkety popularnych sieci, jak to Carrefour czy Biedronka, lokalne małe sklepy spożywcze i targowiska.

Dojazd z Krowodrzy do centrum Krakowa poza godzinami szczytu zajmuje do 15 minut. Poruszanie się komunikacją miejską jest również wygodne ― na terenie dzielnicy kursują liczne tramwaje i autobusy. Na obrzeżach znajduje się też dworzec PKP Kraków Łobzów.

Nowe mieszkanie na Krowodrzy ― jakie są oferty?

Nowe inwestycje mieszkaniowe na Krowodrzy to przeważnie kameralne apartamentowce lub budynki wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Stawka za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi średnio 9500 złotych.

Życie na Krowodrzy ― wady i zalety

Krowodrza jest ceniona przez mieszkańców za wygodną lokalizację, rozwiniętą komunikację miejską, dużo parków i bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Powodem do zastrzeżeń mogą być jednak jakość powietrza, mała ilość ośrodków oświaty przedszkolnej, poziom bezpieczeństwa i brak dużych centrów handlowych.