Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Wzgórza Krzesławickie

 — 4 inwestycje mieszkaniowe
Rynek pierwotny Wzgórza Krzesławickie ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Wzgórza Krzesławickie
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
7 032
8 700
7 032 8 700
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
1 Inwestycja
2-pokojowe
2 Inwestycji
3-pokojowe
2 Inwestycji
4+ -pokojowe
3 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
2 Inwestycji
Dostępne od 2022
3 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny na Wzgórzach Krzesławickich

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie znajduje się w północno-wschodniej części Krakowa, w oddali od wielkomiejskiego zgiełku. Uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Krakowa. Na terenie dzielnicy znajduje się dużo terenów zielonych, w zabudowie dominują domy jednorodzinne i osiedla bloków wielorodzinnych. Powstają tu również nowe inwestycje.

Wzgórza Krzesławickie wyróżniają się niskim zagęszczeniem ludności – ok. 900 os. na km2, co kształtuje kameralny charakter dzielnicy i oferuje duże zasoby terenów inwestycyjnych dla deweloperów.

Co buduje się na Wzgórzach Krzesławickich?

Oferta nieruchomości od dewelopera na Wzgórzach Krzesławickich jest uwarunkowana kameralnym charakterem dzielnicy – tutaj są wznoszone przeważnie kameralne osiedla, w tym nawiązujące do koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego, kompleksy nowych apartamentów o niskiej zabudowie oraz pojedyncze nowe budynki wielorodzinne.

Wszystkie inwestycje realizowane na Wzgórzach Krzesławickich są nowoczesne, dostosowane do aktualnych wymogów budowlanych i wykonane z uwzględnieniem wytycznych dotyczących efektywności energetycznej.

Gdzie na Wzgórzach Krzesławickich powstają nowe mieszkania?

Wzgórza Krzesławickie są stopniowo oswajane przez deweloperów, i na dzisiaj najwięcej nowoczesnych inwestycji jest położonych w północnej części dzielnicy. Część inwestycji jest bardziej wysuniętych na wschód i leży blisko granic miasta. Takie położenie warunkuje kameralny, często jednorodzinny charakter nowych osiedli.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia i ogólny komfort zamieszkania to kluczowe czynniki dla osób poszukujących nowego mieszkania. Kraków Wzgórza Krzesławickie oferuje inwestycje wyposażone we wszelkie niezbędne elementy infrastruktury.

Inwestycje wykonane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej posiadają dobrze zagospodarowany teren, wyposażony w drogi dojazdowe, chodniki, aranżacje roślinne i małą architekturę. W wielorodzinnych osiedlach są planowane dodatkowe udogodnienia, takie jak wspólne strefy wypoczynku, boiska sportowe, place zabaw dla najmłodszych, komórki lokatorskie w budynkach. W obrębie inwestycji przewidziano różnorodne miejsca parkingowe – wiaty, indywidualne garaże, naziemne stanowiska, podziemne hale garażowe.

Lokale są wystawiane na sprzedaż w stanie deweloperskim lub z wykończeniem pod klucz oraz wyposażane w dodatkowe instalacje, takie jak klimatyzacja, domofon czy wideodomofon, ogrzewanie podłogowe. Lokale typu jednorodzinnego często są wyposażone w autonomiczne systemy ogrzewania (piece gazowe).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Wzgórzach Krzesławickich?

Dzielnica XVII przyciąga inwestorów w nieruchomości przede wszystkim swoją dostępnością cenową, bowiem należy do najtańszych dzielnic Krakowa, oraz mieszkaniowym charakterem, pozwalającym liczyć na stałe dochody z wynajmu długoterminowego. Inwestorzy najczęściej wybierają rynek pierwotny.

Wzgórza Krzesławickie z roku na rok przyciągają coraz więcej mieszkańców i firm deweloperskich, co sprawia, że ceny tutejszych nieruchomości stopniowo idą w górę. Ponadto, Kraków rozrasta się powoli, co również podnosi atrakcyjność tej krańcowej obecnie dzielnicy.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich?

Mieszkanie deweloperskie na Wzgórzach Krzesławickich kosztuje odczuwalnie mniej, niż w innych dzielnicach Krakowa – większość ogłoszeń w aktualnej ofercie należy do dolnej półki cenowej. Dokładna cena zależy od położenia inwestycji na mapie dzielnicy oraz standardu jej wykonania.

W cenie wskazanej przez dewelopera jest wliczony podatek VAT w wysokości 8% lub 23% – stawka ta zależy od metrażu lokalu. Podatek VAT możemy odliczyć w przypadku kupna mieszkania jako lokalu inwestycyjnego. Nie płacimy zaś podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych), który obowiązuje dla nieruchomości z rynku wtórnego.

Do kosztu nieruchomości w stanie deweloperskim należy doliczyć wydatki związane z wykończeniem i wyposażeniem lokalu.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Wzgórz Krzesławickich

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍8 699 zł
od ‍334 866 zł
3-pokojowe
od ‍7 288 zł
od ‍466 826 zł
4+ -pokojowe
od ‍7 192 zł
od ‍502 880 zł