Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Wzgórza Krzesławickie

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Wzgórza Krzesławickie
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny na Wzgórzach Krzesławickich

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie znajduje się w północno-wschodniej części Krakowa, w oddali od wielkomiejskiego zgiełku. Uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Krakowa. Na terenie dzielnicy znajduje się dużo terenów zielonych, w zabudowie dominują domy jednorodzinne i osiedla bloków wielorodzinnych. Powstają tu również nowe inwestycje.

Wzgórza Krzesławickie wyróżniają się niskim zagęszczeniem ludności – ok. 900 os. na km2, co kształtuje kameralny charakter dzielnicy i oferuje duże zasoby terenów inwestycyjnych dla deweloperów.

Co buduje się na Wzgórzach Krzesławickich?

Oferta nieruchomości od dewelopera na Wzgórzach Krzesławickich jest uwarunkowana kameralnym charakterem dzielnicy – tutaj są wznoszone przeważnie kameralne osiedla, w tym nawiązujące do koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego, kompleksy nowych apartamentów o niskiej zabudowie oraz pojedyncze nowe budynki wielorodzinne.

Wszystkie inwestycje realizowane na Wzgórzach Krzesławickich są nowoczesne, dostosowane do aktualnych wymogów budowlanych i wykonane z uwzględnieniem wytycznych dotyczących efektywności energetycznej.

Gdzie na Wzgórzach Krzesławickich powstają nowe mieszkania?

Wzgórza Krzesławickie są stopniowo oswajane przez deweloperów, i na dzisiaj najwięcej nowoczesnych inwestycji jest położonych w północnej części dzielnicy. Część inwestycji jest bardziej wysuniętych na wschód i leży blisko granic miasta. Takie położenie warunkuje kameralny, często jednorodzinny charakter nowych osiedli.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia i ogólny komfort zamieszkania to kluczowe czynniki dla osób poszukujących nowego mieszkania. Kraków Wzgórza Krzesławickie oferuje inwestycje wyposażone we wszelkie niezbędne elementy infrastruktury.

Inwestycje wykonane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej posiadają dobrze zagospodarowany teren, wyposażony w drogi dojazdowe, chodniki, aranżacje roślinne i małą architekturę. W wielorodzinnych osiedlach są planowane dodatkowe udogodnienia, takie jak wspólne strefy wypoczynku, boiska sportowe, place zabaw dla najmłodszych, komórki lokatorskie w budynkach. W obrębie inwestycji przewidziano różnorodne miejsca parkingowe – wiaty, indywidualne garaże, naziemne stanowiska, podziemne hale garażowe.

Lokale są wystawiane na sprzedaż w stanie deweloperskim lub z wykończeniem pod klucz oraz wyposażane w dodatkowe instalacje, takie jak klimatyzacja, domofon czy wideodomofon, ogrzewanie podłogowe. Lokale typu jednorodzinnego często są wyposażone w autonomiczne systemy ogrzewania (piece gazowe).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Wzgórzach Krzesławickich?

Dzielnica XVII przyciąga inwestorów w nieruchomości przede wszystkim swoją dostępnością cenową, bowiem należy do najtańszych dzielnic Krakowa, oraz mieszkaniowym charakterem, pozwalającym liczyć na stałe dochody z wynajmu długoterminowego. Inwestorzy najczęściej wybierają rynek pierwotny.

Wzgórza Krzesławickie z roku na rok przyciągają coraz więcej mieszkańców i firm deweloperskich, co sprawia, że ceny tutejszych nieruchomości stopniowo idą w górę. Ponadto, Kraków rozrasta się powoli, co również podnosi atrakcyjność tej krańcowej obecnie dzielnicy.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich?

Mieszkanie deweloperskie na Wzgórzach Krzesławickich kosztuje odczuwalnie mniej, niż w innych dzielnicach Krakowa – większość ogłoszeń w aktualnej ofercie należy do dolnej półki cenowej. Dokładna cena zależy od położenia inwestycji na mapie dzielnicy oraz standardu jej wykonania.

W cenie wskazanej przez dewelopera jest wliczony podatek VAT w wysokości 8% lub 23% – stawka ta zależy od metrażu lokalu. Podatek VAT możemy odliczyć w przypadku kupna mieszkania jako lokalu inwestycyjnego. Nie płacimy zaś podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych), który obowiązuje dla nieruchomości z rynku wtórnego.

Do kosztu nieruchomości w stanie deweloperskim należy doliczyć wydatki związane z wykończeniem i wyposażeniem lokalu.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Wzgórz Krzesławickich

Krakówod ‍13 177 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Busko-Zdrójod ‍6 737 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Tarnówod ‍8 500 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Nowy Sączod ‍7 677 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Wzgórz Krzesławickich

Krakówod ‍30 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Kraków i okoliceod ‍30 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Busko-Zdrójod ‍316 017 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Nowy Sączod ‍225 000 zł
Katowiceod ‍282 720 zł