Nowe mieszkania Kraków, Bieżanów-Prokocim

 — 11 obiektów
Rynek pierwotny Bieżanów-Prokocim ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
0 Inwestycji
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
7 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
4 Inwestycji
Tarnów
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
25 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
10 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
13 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
30 Inwestycji
Podgórze Duchackie
13 Inwestycji
Prądnik Biały
31 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
9 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
5 500
11 280
5 500 11 280
Pokoje
1-pokojowe
6 Inwestycji
2-pokojowe
8 Inwestycji
3-pokojowe
9 Inwestycji
4+ -pokojowe
8 Inwestycji
Domy
2 obiekty
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
7 Inwestycji
Dostępne od 2022
7 Inwestycji
Dostępne od 2023
2 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny na Bieżanowie-Prokocimiu

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim znajduje się na południowym brzegu Wisły, we wschodniej części Krakowa. Cechują ją kameralność i wyraźny charakter mieszkalny, dogodne położenie na mapie miasta, dobrze rozwinięta infrastruktura i mieszkaniowa zabudowa – zarówno niska, jednorodzinna, jak i wielkomiejska. Na terenie dzielnicy regularnie są wznoszone nowe inwestycje.

Bieżanów-Prokocim jest też dość atrakcyjny cenowo, co podnosi jego popularność wśród poszukujących nowego lokum oraz deweloperów.

Co buduje się na Bieżanowie-Prokocimiu?

Dzielnica przyciąga coraz więcej osób poszukujących nowego mieszkania – Kraków Bieżanów-Prokocim oferuje nowe nieruchomości od dewelopera o zróżnicowanym charakterze i standardzie. Wśród planowanych i realizowanych na terenie dzielnicy inwestycji – nowe osiedla bloków wielorodzinnych o niskiej i średniowysokiej zabudowie, kompleksy nowych apartamentów o dodatkowej infrastrukturze i podwyższonym standardzie, kameralne inwestycje składające się z apartamentów zaprojektowanych w segmentach domów bliźniaczych i szeregowych.

Inwestycje są wykonane zgodnie ze standardami nowego budownictwa i utrzymane przeważnie w nowoczesnej stylistyce.

Gdzie na Bieżanowie-Prokocimiu powstają nowe mieszkania? 

Bieżanów-Prokocim cieszy się popularnością wśród deweloperów i dużym zasobem terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową – dlatego nowoczesne inwestycje powstają w różnorodnych częściach dzielnicy.

Osiedla, położone bliżej centrum dzielnicy, zazwyczaj posiadają bardziej wielkomiejski charakter, te zaś ulokowane na obrzeżach Bieżanowa-Prokocimia są bardziej kameralne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Mieszkanie deweloperskie przyciąga kupujących wysokim komfortem zamieszkania, i głównym czynnikiem kształtującym ten komfort jest wewnętrzna infrastruktura. Nieruchomości na sprzedaż realizowane na Bieżanowie-Prokocimiu posiadają wszelkie możliwe udogodnienia, różniące się w poszczególnych inwestycjach w zależności od ich charakteru.

Do podstawowych elementów wewnętrznej infrastruktury należą: zagospodarowany i urządzony zielenią teren, poniekąd też ogrodzony i objęty ochroną lub/i monitoringiem, różnorodne miejsca parkingowe (podziemne, naziemne, indywidualne w wolnostojących garażach bądź w bryle budynków), ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach, strefy wypoczynku, place zabaw, strefy fitness.

Nowe budynki są wyposażane w windy, filtry antysmogowe, panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych; w dolnej kondygnacji często przewidziano powierzchnie na lokale usługowe i handlowe. W wybranych inwestycjach działają ośrodki edukacyjne i kluby fitness.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Bieżanowie-Prokocimiu?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z sektorów pompujących rynek mieszkaniowy: coraz więcej osób uznaje je za najpewniejszą lokatę kapitału. Mieszkania w Krakowie, w tym na Bieżanowie-Prokocimiu, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. Najwięcej ofert dla inwestorów w nieruchomości posiada rynek pierwotny. Bieżanów-Prokocim jest dzielnicą o charakterze mieszkaniowym, co oznacza stały popyt na wynajem długoterminowy – jest to główny sposób na generowanie stabilnych zysków z nieruchomości.

Ponadto możemy liczyć na dochód z ponownej sprzedaży mieszkania, gdyż ceny nieruchomości rosną z roku na rok.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Bieżanowie-Prokocimiu?

Bieżanów-Prokocim jest jedną z najprzystępniejszych cenowo dzielnic Krakowa – mimo, że rozpiętość cen mieszkań jest tutaj dość duża, i górna granica sięga dość wysokiego poziomu, znajdziemy tu też oferty z dolnej półki cenowej. 

Do ceny mieszkania w stanie deweloperskim należy doliczyć koszty związane z wykończeniem i wyposażeniem lokalu – we własnym zakresie bądź korzystając z kompleksowych usług wykończeniowych oferowanych przez firmy deweloperskie. Ceny wskazane w ogłoszeniach o sprzedaży uwzględniają podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% (w zależności od powierzchni mieszkania). Podatek od czynności cywilnoprawnych, który jesteśmy zobowiązani zapłacić w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego, nie obowiązuje dla mieszkań od dewelopera.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Bieżanowa-Prokocimia

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍7 200 zł
od ‍189 000 zł
2-pokojowe
od ‍4 750 zł
od ‍232 750 zł
3-pokojowe
od ‍4 749 zł
od ‍232 750 zł
4+ -pokojowe
od ‍4 799 zł
od ‍354 130 zł