Nowe mieszkania w Kraków, Bieżanów-Prokocim od dewelopera — rynek pierwotny — 12 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Bieżanowie-Prokocimiu ― czy warto tu zamieszkać?

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim położona jest na południowym brzegu Wisły, we wschodniej części Krakowa. Wyróżnia się kameralnością i charakterem mieszkalnym ― spotkamy tu zarówno niską zabudowę rodzinną, jak i osiedla składające się z bloków wielorodzinnych. Ceny tutejszych nieruchomości są stosunkowo niskie, co podwyższa popularność dzielnicy wśród poszukujących nowego lokum oraz firm deweloperskich.

Bieżanów-Prokocim ― jaka to dzielnica?

Na powierzchni blisko 18 km. kw. mieszka blisko 63 000 osób, co składa się na umiarkowane zagęszczenie ludności (przeszło 3000 os./km.kw).

Dzielnicę chętnie zamieszkują studenci, osoby pracujące i starsze, nieco mniej jest młodych rodzin z dziećmi.

Jak się mieszka na Bieżanowie-Prokocimiu

Na terenie dzielnicy dostępnych jest dużo terenów zielonych ― są to między innymi parki Aleksandry, Rżąka, Anny i Erazma Jerzmanowskich, Lilli Wenedy, Zakręcony Ogród Krakowian.

Infrastruktura sportowa Bieżanowa-Prokocimia obejmuje zwłaszcza liczne siłownie, w tym sieciowe i plenerowe, różnorodne boiska sportowe, basen. Główne ośrodki opieki medycznej to publiczne i prywatne przychodnie.

Do dyspozycji mieszkańców Bieżanowa-Prokocimia jest szereg punktów gastronomicznych, lokalne centra kultury oraz kilka bibliotek.

Oferta edukacyjna dzielnicy jest wystarczająco rozwinięta: położone tu są liczne żłobki i przedszkola, do 10 szkół podstawowych oraz 2 licea ogólnokształcące.

Mieszkańcy Bieżanowa-Prokocimia wybierają się na zakupy do licznych supermarketów spożywczych (Biedronka, Lidl, Groszek, Lewiatan, Żabka) oraz mniejszych sklepów wielobranżowych, odzieżowych, kosmetycznych czy też na popularne targowiska (Plac Targowy Prokocim-Nowy; Plac Targowy Kozłówek).

Komunikacja na Bieżanowie-Prokocimiu

Podstawowe środki komunikacji miejskiej na Prokocimiu-Bieżanowie to liczne tramwaje i autobusy. Dodatkową opcją są też pociągi kursujące przez położone na terenie dzielnicy stacje PKP Kraków Prokocim, Kraków Bieżanów, Kraków Bieżanów Drożdżownia.

Dojazd samochodem do centrum Krakowa poza godzinami szczytu wynosi blisko 20 minut.

Nowe mieszkania na Bieżanowie-Prokocimiu ― jakie są oferty?

Na ofertę nowych inwestycji ulokowanych na Bieżanowie-Prokocimiu składają się przeważnie kameralne osiedla wielorodzinne. Średnie ceny mieszkań plasują na poziomie 6000 złotych za metr kwadratowy.

Żyć na Bieżanowie-Prokocimiu ― wady i zalety

Atutami dzielnicy są rozwinięta infrastruktura, w tym komunikacyjna, duża liczba terenów parkowych oraz niskie ceny mieszkań. Wśród głównych wad wymieniane są niski poziom placówek edukacyjnych, brak instytucji kulturowych i rozrywkowych oraz niedostateczne zagospodarowanie terenu miejskiego.