Nowe mieszkania w Kraków, Bieńczyce od dewelopera — rynek pierwotny — 2 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Bieńczycach ― czy warto tu zamieszkać?

Bieńczyce położone we wschodniej części Krakowa należą do najbardziej zielonych dzielnic miasta i są bardzo popularne wśród deweloperów i osób poszukujących nowego lokum.

Dzielnica jest cicha, spokojna, dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami Krakowa, posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę. Panują tu klimaty mieszkalne ― większość zabudowy dzielnicy stanowią osiedla i bloki wielorodzinne.

Bieńczyce ― jaka to dzielnica?

Bieńczyce są najmniejszą co do powierzchni jednostką administracyjną Krakowa ― zajmują obszar blisko 3,7 km.kw. Charakter mieszkalny dzielnicy sprawia, że tutejsze zagęszczenie ludności jest bardzo wysokie i sięga 11 000 osób na km.kw.

Na Bieńczycach chętnie zamieszkują różne grupy społeczne ― od studentów i rodzin z dziećmi po osoby czynne zawodowo i seniorów. 

Jak się mieszka na Bieńczycach

Mieszkańcy Bieńczyc nie narzekają na brak terenów do rekreacji. Szczególną popularnością cieszą się Planty Bieńczyckie oraz Zalew Nowohucki otoczony parkiem o zapleczu sportowym.

Na Bieńczycach położone są Ośrodek Sportu i Rekreacji Krakowianka z basenem oraz szereg siłowni plenerowych i boisk.

Ulokowane są tutaj liczne ośrodki opieki zdrowotnej ― szpital specjalistyczny, przychodnie i centra medyczne, uzupełnia je rozbudowana sieć aptek.

Bieńczyce posiadają szeroką ofertę edukacyjną, szczególnie gdy chodzi o ośrodki przedszkolne (jest ich tutaj kilkadziesiąt), dostępny jest też szereg szkół podstawowych, liceów i techników o wysokim poziomie kształcenia.

Wśród obiektów infrastruktury handlowej Bieńczyc ― liczne supermarkety, sklepy osiedlowe, hipermarkety, targi farmerskie (m.in. park targowy Bieńczyce), dom handlowy Wanda. 

Komunikacja na Bieńczycach

Dojazd samochodem do Starego Miasta w godzinach o niższym natężeniu ruchu zajmuje blisko 15 minut. Wśród środków transportu publicznego ― liczne tramwaje i autobusy. Dostępna jest również duża ilość ścieżek rowerowych.

Nowe mieszkania na Bieńczycach ― jakie są oferty?

W ofercie rynku pierwotnego Bieńczyc są głównie osiedla wielorodzinne i nowoczesne bloki. Nowe mieszkanie da się nabyć w cenie od 5900 złotych za metr kwadratowy.

Żyć na Bieńczycach ― wady i zalety

Ogólnie Bieńczyce są atrakcyjną lokalizacją do zamieszkania ― posiadają rozwiniętą i różnorodną infrastrukturę, oferują dogodny dojazd do kluczowych punktów miasta, nie brakuje tu zieleni. Do względnych wad należą hałas i mała liczba instytucji kulturowych oraz kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego.