Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Bieńczyce

 — 1 inwestycja mieszkaniowa
Rynek pierwotny Bieńczyce ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Bieńczyce
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
0 Inwestycji
2-pokojowe
1 Inwestycja
3-pokojowe
1 Inwestycja
4+ -pokojowe
1 Inwestycja
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
0 Inwestycji
Dostępne od 2022
1 Inwestycja
Dostępne od 2023
0 Inwestycji
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny na Bieńczycach

Dzielnica Bieńczyce położona jest we wschodniej części Krakowa i należy do najbardziej zielonych dzielnic miasta. Jest to obszar cichy, spokojny, dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta, posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Dzielnica jest bardzo popularna wśród deweloperów – tutaj regularnie powstają nowe inwestycje.

Bieńczyce są zdominowane przez zabudowę mieszkaniową – zwłaszcza osiedla i bloki wielorodzinne. Mimo, że jest to najmniejsza pod względem powierzchni jednostka administracyjna Krakowa – zajmuje obszar 3,7 km2 – jest chętnie zamieszkiwana przez grupy społeczne ― od studentów i rodzin z dziećmi po osoby czynne zawodowo i seniorów.

Co buduje się na Bieńczycach?

Ze względu na małą powierzchnię Bieńczyc zasoby terenów nadających się pod nowe budownictwo są dość ograniczone, co kształtuje charakter powstających tu nieruchomości od dewelopera. Są to głównie nowe osiedla wielorodzinne składające się z jednego lub kilku bloków i wyposażone we wszelkie udogodnienia oferowane przez nowoczesny rynek pierwotny.

Bieńczyce są również potencjalnie interesującym obszarem dla inwestorów, co sprawia, że tu powstają nowe apartamenty o podwyższonym standardzie.

Gdzie na Bieńczycach powstają nowe mieszkania?

Obecnie firmy deweloperskie aktywnie działają w środkowo-północnej części Bieńczyc – te obszary skupiają najróżniejsze obiekty infrastruktury i oferują dogodny dojazd do dowolnego punktu miasta, co niewątpliwie przyciąga nabywców. Aczkolwiek cała dzielnica stanowi perspektywiczny obszar dla deweloperów, gdyż również posiada wszelkie walory zapewniające dobry standard zamieszkania.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kupując mieszkanie deweloperskie, nabywcy liczą na dobry standard wykonania oraz nowoczesne udogodnienia – i mieszkania na Bieńczycach są realizowane z uwzględnieniem tych oczekiwań. Wszystkie nieruchomości na sprzedaż realizowane na Bieńczycach wyróżniają się dobrym zagospodarowaniem i infrastrukturą.

Na osiedlach zaprojektowano naziemne strefy parkingowe i podziemne hale garażowe, indywidualne garaże oraz zadaszone stanowiska, parkingi rowerowe oraz pomieszczenia do przechowywania, wspólne strefy do rekreacji, aranżacje roślinne i małą architekturę. W nowych budynkach są windy, ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach i seniorów, komórki lokatorskie.

Wiele inwestycji ma na swoim terenie punkty usługowe i handlowe, ulokowane z reguły na parterze budynków mieszkalnych. Niektóre z inwestycji posiadają zamknięty i ogrodzony teren, dodatkowo objęty ochroną lub/i monitoringiem.

Lokale mieszkalne są sprzedawane w stanie deweloperskim lub z wykończeniem pod klucz. Stan deweloperski przewiduje montaż dodatkowych instalacji, takich jak domofon, klimatyzacja czy ogrzewanie podłogowe w wybranych częściach mieszkania.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Bieńczycach?

Dla osób chcących inwestować w nowe mieszkania Bieńczyce są trafnym wyborem – zwłaszcza ze względu na ich dogodną lokalizację, mieszkaniowy charakter i stosunkowo przystępne ceny. Wysoka popularność Bieńczyc jako destynacji do zamieszkania zapewnia stabilny popyt na wynajem długoterminowy, a stały wzrost cen nieruchomości obiecuje dochody z ponownej sprzedaży nieruchomości.

W ofercie deweloperskiej znajdziemy coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży apartamentów inwestycyjnych – są to nieruchomości dedykowane dla osób chcących uczynić nieruchomości źródłem pasywnego dochodu, wyposażone w odpowiednią infrastrukturę i objęte dodatkową obsługą. Kupując taki lokal inwestycyjny, możemy odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Bieńczycach?

Jeśli poszukujemy własnego mieszkania, Kraków-Bieńczyce to obszar nie tylko atrakcyjny pod względem infrastrukturalnym i lokalizacyjnym, ale też całkiem przystępny cenowo. Tutejsze ceny nieruchomości od dewelopera obecnie mieszczą się w średnim przedziale cenowym.

Cena zależy przede wszystkim od lokalizacji inwestycji na mapie dzielnicy oraz standardu jej wykończenia. Planowany zakup mieszkania od dewelopera wiąże się z dodatkowymi kosztami na wykończenie i wyposażenie; są też opcje wykupienia pełnego pakietu usług wykończeniowych od dewelopera.

W cenie wskazanej przez dewelopera zazwyczaj jest zawarty podatek VAT (8% lub 23%); podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) nie płacimy, gdyż on obowiązuje jedynie dla nieruchomości z rynku wtórnego.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Bieńczyc

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍8 650 zł
od ‍341 688 zł
3-pokojowe
od ‍10 941 zł
od ‍538 083 zł
4+ -pokojowe
od ‍9 799 zł
od ‍634 274 zł