Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Stare Miasto

Rynek pierwotny Stare Miasto ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Stare Miasto
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
10 Inwestycji
Bronowice
11 Inwestycji
Czyżyny
9 Inwestycji
Dębniki
19 Inwestycji
Grzegórzki
6 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
20 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
21 Inwestycji
Prądnik Czerwony
9 Inwestycji
Stare Miasto
6 Inwestycji
Swoszowice
4 Inwestycji
Zwierzyniec
11 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
7 900
25 556
7 900 25 556
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
4 Inwestycji
2-pokojowe
3 Inwestycji
3-pokojowe
3 Inwestycji
4+ -pokojowe
1 Inwestycja
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
3 Inwestycji
Dostępne od 2022
2 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Starym Mieście

Dzielnica Stare Miasto jest wizytówką Krakowa, skupia wszystkie główne atrakcje turystyczne i zabytkowe obiekty, wyróżnia się doskonałą komunikacją i wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą, szybkim tempem życia i dużym zasobem terenów rekreacyjnych i obiektów rozrywkowych. Właśnie tutaj znajdują się najdroższe w skali miasta i najbardziej pożądane wśród wymagających nabywców mieszkania.

Kraków-Stare Miasto jest obszarem, na którego terenie znajduje się wiele chronionych obiektów architektonicznych, dlatego realizowane tu obiekty nowego budownictwa często są planowane w zrewitalizowanych kamienicach. Bliżej granic Starego Miasta znajdziemy też nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Co buduje się na Starym Mieście?

Nieruchomości na sprzedaż realizowane w obrębie Starego Miasta wyróżniają się wysokim standardem i są skierowane do najbardziej wymagających nabywców – są to nowe apartamenty zaprojektowane w odnowionych starych kamieniach lub budynkach-”plombach” wypełniających luki w pierzei zabudowy, kompleksy apartamentów inwestycyjnych oraz kameralne inwestycje o zapleczu usługowym.

Nowe budynki są utrzymywane w stylu nienaruszającym ogólnego klimatu Starego Miasta i są wkomponowane w otoczenie.

Gdzie na Starym Mieście powstają nowe mieszkania?

Stare Miasto zajmuje powierzchnię jedynie blisko 5,5 km2, i większość tego terenu stanowi zabytkowa zabudowa. Dlatego nowe inwestycje powstają na bazie zrewitalizowanych obiektów w centralnej części dzielnicy bądź też na obrzeżach Starego Miasta.

Te położone na skraju dzielnicy nowe osiedla wyróżniają się nowoczesną stylistyką – są to modernistyczne pojedyncze bloki lub zespoły budynków.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia i wysoki komfort to główne czynniki, dla których nabywcy wybierają nie mieszkania używane, lecz nowe inwestycje. Stare Miasto, jak już zaznaczono powyżej, wyróżnia się wysokim standardem nowych nieruchomości od dewelopera, i standard ten objawia się przede wszystkim w postaci ekstra-udogodnień.

Większość inwestycji położonych w centralnej części Starego Miasta jest wyposażonych w klimatyzację, wideodomofony, podstawowe udogodnienia dla rowerzystów; w obrębie inwestycji projektowane są strefy rekreacji głównie w partii wewnętrznych dziedzińców, wybrane kompleksy posiadają też podziemne parkingi. Na parterach budynków mieszkalnych często działają lokale usługowe.

Nowoczesne osiedla wielorodzinne realizowane na obrzeżach Starego Miasta posiadają przynależny teren ze strefami rekreacyjnymi i placami zabaw, są objęte monitoringiem, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, oferują różnorodne miejsca postojowe oraz dodatkową infrastrukturę dla właścicieli samochodów (zwłaszcza ładowarki aut elektrycznych) oraz rowerzystów (rowerownie, stojaki, stacje naprawy). W niektórych osiedlach są dostępne usługi recepcji i concierge.

Mieszkania na Starym Mieście są sprzedawane zarówno w stanie deweloperskim, jak i z pełnym wykończeniem.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Starym Mieście?

Mieszkanie deweloperskie na Starym Mieście w Krakowie jest pewną lokatą kapitału i źródłem stabilnych dochodów, przede wszystkim z wynajmu krótkoterminowego, gdyż jest to najbardziej oblegana przez turystów dzielnica Krakowa. Dodatkowe udogodnienia dla inwestorów w nieruchomości oferuje rynek pierwotny.

Stare Miasto, mimo że należy do najdroższych obszarów Krakowa, nie traci swej popularności, a ceny tutejszych nieruchomości nieustannie rosną, co pozwala osobom posiadającym tu mieszkania liczyć na istotne zyski z ponownej sprzedaży lokalu.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego zarówno na firmę, jak i na osobę prywatną, możemy odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Starym Mieście?

Stare Miasto jest najdroższą pod względem cen mieszkań dzielnicą Krakowa. Ponadto, stawki deweloperskie na Starym Mieście nieustannie rosną. Jednak w aktualnej ofercie deweloperskiej znajdą się też ogłoszenia ze średniej i średniowysokiej półki cenowej – wszystko zależy od standardu wykonania inwestycji oraz jej położenia na mapie dzielnicy.

W stawce wskazanej przez dewelopera zazwyczaj jest zawarty podatek VAT – 8% dla lokali o powierzchni poniżej 150 m2 i 23% dla większych lokali. Podatek PCC (2% od całości), który musimy zapłacić w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego, nie obowiązuje dla nieruchomości od dewelopera.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Starego Miasta

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍10 000 zł
od ‍310 500 zł
2-pokojowe
od ‍9 399 zł
od ‍432 964 zł
3-pokojowe
od ‍7 900 zł
od ‍474 237 zł
4+ -pokojowe
od ‍20 000 zł
od ‍952 000 zł