Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Stare Miasto

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Stare Miasto
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Starym Mieście

Dzielnica Stare Miasto jest wizytówką Krakowa, skupia wszystkie główne atrakcje turystyczne i zabytkowe obiekty, wyróżnia się doskonałą komunikacją i wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą, szybkim tempem życia i dużym zasobem terenów rekreacyjnych i obiektów rozrywkowych. Właśnie tutaj znajdują się najdroższe w skali miasta i najbardziej pożądane wśród wymagających nabywców mieszkania.

Kraków-Stare Miasto jest obszarem, na którego terenie znajduje się wiele chronionych obiektów architektonicznych, dlatego realizowane tu obiekty nowego budownictwa często są planowane w zrewitalizowanych kamienicach. Bliżej granic Starego Miasta znajdziemy też nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Co buduje się na Starym Mieście?

Nieruchomości na sprzedaż realizowane w obrębie Starego Miasta wyróżniają się wysokim standardem i są skierowane do najbardziej wymagających nabywców – są to nowe apartamenty zaprojektowane w odnowionych starych kamieniach lub budynkach-”plombach” wypełniających luki w pierzei zabudowy, kompleksy apartamentów inwestycyjnych oraz kameralne inwestycje o zapleczu usługowym.

Nowe budynki są utrzymywane w stylu nienaruszającym ogólnego klimatu Starego Miasta i są wkomponowane w otoczenie.

Gdzie na Starym Mieście powstają nowe mieszkania?

Stare Miasto zajmuje powierzchnię jedynie blisko 5,5 km2, i większość tego terenu stanowi zabytkowa zabudowa. Dlatego nowe inwestycje powstają na bazie zrewitalizowanych obiektów w centralnej części dzielnicy bądź też na obrzeżach Starego Miasta.

Te położone na skraju dzielnicy nowe osiedla wyróżniają się nowoczesną stylistyką – są to modernistyczne pojedyncze bloki lub zespoły budynków.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia i wysoki komfort to główne czynniki, dla których nabywcy wybierają nie mieszkania używane, lecz nowe inwestycje. Stare Miasto, jak już zaznaczono powyżej, wyróżnia się wysokim standardem nowych nieruchomości od dewelopera, i standard ten objawia się przede wszystkim w postaci ekstra-udogodnień.

Większość inwestycji położonych w centralnej części Starego Miasta jest wyposażonych w klimatyzację, wideodomofony, podstawowe udogodnienia dla rowerzystów; w obrębie inwestycji projektowane są strefy rekreacji głównie w partii wewnętrznych dziedzińców, wybrane kompleksy posiadają też podziemne parkingi. Na parterach budynków mieszkalnych często działają lokale usługowe.

Nowoczesne osiedla wielorodzinne realizowane na obrzeżach Starego Miasta posiadają przynależny teren ze strefami rekreacyjnymi i placami zabaw, są objęte monitoringiem, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, oferują różnorodne miejsca postojowe oraz dodatkową infrastrukturę dla właścicieli samochodów (zwłaszcza ładowarki aut elektrycznych) oraz rowerzystów (rowerownie, stojaki, stacje naprawy). W niektórych osiedlach są dostępne usługi recepcji i concierge.

Mieszkania na Starym Mieście są sprzedawane zarówno w stanie deweloperskim, jak i z pełnym wykończeniem.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Starym Mieście?

Mieszkanie deweloperskie na Starym Mieście w Krakowie jest pewną lokatą kapitału i źródłem stabilnych dochodów, przede wszystkim z wynajmu krótkoterminowego, gdyż jest to najbardziej oblegana przez turystów dzielnica Krakowa. Dodatkowe udogodnienia dla inwestorów w nieruchomości oferuje rynek pierwotny.

Stare Miasto, mimo że należy do najdroższych obszarów Krakowa, nie traci swej popularności, a ceny tutejszych nieruchomości nieustannie rosną, co pozwala osobom posiadającym tu mieszkania liczyć na istotne zyski z ponownej sprzedaży lokalu.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego zarówno na firmę, jak i na osobę prywatną, możemy odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Starym Mieście?

Stare Miasto jest najdroższą pod względem cen mieszkań dzielnicą Krakowa. Ponadto, stawki deweloperskie na Starym Mieście nieustannie rosną. Jednak w aktualnej ofercie deweloperskiej znajdą się też ogłoszenia ze średniej i średniowysokiej półki cenowej – wszystko zależy od standardu wykonania inwestycji oraz jej położenia na mapie dzielnicy.

W stawce wskazanej przez dewelopera zazwyczaj jest zawarty podatek VAT – 8% dla lokali o powierzchni poniżej 150 m2 i 23% dla większych lokali. Podatek PCC (2% od całości), który musimy zapłacić w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego, nie obowiązuje dla nieruchomości od dewelopera.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Starego Miasta

Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Krakówod ‍13 177 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Starego Miasta

Kraków i okoliceod ‍30 zł
Krakówod ‍30 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Katowiceod ‍282 720 zł
Bielsko-Białaod ‍342 540 zł