Nowe mieszkania Kraków, Swoszowice

 — 10 obiektów
Rynek pierwotny Swoszowice ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
1 Inwestycja
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
8 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
26 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
12 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
25 Inwestycji
Grzegórzki
11 Inwestycji
Krowodrza
14 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
31 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
32 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
10 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
4 445
6 939
4 445 6 939
Pokoje
0 Inwestycji
4 Inwestycji
4 Inwestycji
2 Inwestycji
5 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
6 Inwestycji
Dostępne od 2021+
7 Inwestycji

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Swoszowicach ― czy warto tu zamieszkać

Swoszowice, najbardziej wysunięta na południe dzielnica Krakowa, ma charakter kameralny, niemal podmiejski. Leży w oddali od wielkomiejskiego zgiełku i zapewnia mieszkańcom dużo przestrzeni do odpoczynku i rekreacji.

Tutejsze nieruchomości są dopasowane do klimatu dzielnicy i spełniają oczekiwania osób poszukujących lokum w cichej i spokojnej okolicy.

Swoszowice ― jaka to dzielnica?

Jest to jedna z największych krakowskich dzielnic pod względem powierzchni ― zajmuje obszar ponad 26 km2. Przy tym nie jedna gęsto zaludniona ― wskaźnik ten wynosi blisko 1000 osób na km2.

Ze względu na swój kameralny charakter dzielnica jest chętnie zamieszkiwana przez młode rodziny z dziećmi i osoby starsze. 

Jak mieszka się na Swoszowicach?

Na terenie dzielnicy położone uzdrowisko ze źródłami wody leczniczej. Dostępne tu są również rozległe tereny zielone, m.in. park Zdrowy, Wzgórze Rajsko, Matematyczny Ogród Krakowian, szlak turystyczny Siarczane Korzenie, park Maćka i Dorotki. Na Swoszowicach funkcjonują siłownie, kluby fitness, korty tenisowe, liczne boiska, hipodrom, centrum medyczne oraz ośrodki opieki zdrowotnej przynależne do tutejszego uzdrowiska.

W ofercie edukacyjnej dzielnicy znajduje się blisko 30 żłobków i przedszkoli, głównie prywatnych, oraz szkoły podstawowe wyróżniające się dobrą jakością kształcenia.

Do głównych punktów handlowych zalicza się galerię Swoszowice Centrum oraz supermarkety spożywcze (m.in. sieci Groszek, ABC, Delikatesy). Ze Swoszowic niedaleko jest też do galerii handlowej Zakopianka.

Głównym środkiem transportu publicznego Swoszowic są autobusy, funkcjonuje tu też stacja PKP Kraków Swoszowice pozwalająca na korzystanie z połączeń REG. Dojazd samochodem do centrum Krakowa z południowych obrzeży dzielnicy może zająć do godziny, zaś z  północnej granicy do Starego Miasta można dojechać nawet w pół godziny.

Nowe mieszkanie na Swoszowicach ― jakie są oferty?

W ofercie nowych inwestycji mieszkaniowych Swoszowic dominują kameralne osiedla składające się z budynków wielorodzinnych lub domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Ceny mieszkań są tu przystępne i zaczynają się już od około 5000 złotych za metr kwadratowy.

Życie na Swoszowicach ― wady i zalety

Swoszowice to cicha, bezpieczna i zielona dzielnica, leży w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych i posiada rozwiniętą infrastrukturę. Wadami są jednak ewentualne korki przy głównych drogach oraz niedostatecznie rozwinięta komunikacja miejska.