Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Swoszowice

 — 5 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Swoszowice ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Swoszowice
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 123
9 500
5 123 9 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
0 Inwestycji
2-pokojowe
1 Inwestycja
3-pokojowe
1 Inwestycja
4+ -pokojowe
3 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2022
1 Inwestycja
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny na Swoszowicach

Krakowska dzielnica Swoszowice jest położona w południowej części miasta i wyróżnia się kameralnym, niemal podmiejskim charakterem. Lokalizacja w oddali od wielkomiejskiego zgiełku oraz obfitość w tereny zielone i rekreacyjne sprawiają, że coraz więcej osób poszukuje tu mieszkania.

Kraków Swoszowice to jedna z największych i najmniej zaludnionych dzielnic Krakowa, jest też obszarem czynnie oswajanym przez deweloperów, a oferta nieruchomości mieszkaniowych jest dość szeroka i różnorodna.

Co buduje się na Swoszowicach?

Wśród nowych inwestycji od dewelopera ulokowanych na Swoszowicach dominują kameralne projekty – nowe budynki wielorodzinne o niskiej zabudowie, kompleksy mieszkalne typu jednorodzinnego, nowe apartamenty o kameralnym charakterze i podwyższonym standardzie. Buduje się też duże wielorodzinne osiedla składające się z realizowanych etapowo bloków i wyposażone w podstawowe zaplecze infrastrukturalne. 

Wszystkie nowe inwestycje zlokalizowane na Swoszowicach wyróżniają się nowoczesnością architektury i są wykonane zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie na Swoszowicach powstają nowe mieszkania?

Swoszowice składają się z czternastu obszarów administracyjnych, i najprężniejsza działalność deweloperska jest obserwowana w obrębie takich jednostek, jak Opatkowice, Lusina oraz Zbydniowice. Im bliżej granicy miasta – tym bardziej kameralny jest charakter realizowanych inwestycji.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wysoki komfort i wewnętrzna infrastruktura osiedli należą do głównych powodów, dla których nabywcy wybierają mieszkanie deweloperskie, a nie lokale z rynku wtórnego. Swoszowicka oferta nowych mieszkań na sprzedaż udowadnia, że wszystkie nowoczesne nieruchomości posiadają dodatkową infrastrukturę.

Zewnętrzne strefy parkingowe, zadaszone indywidualne stanowiska i podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie w budynkach oraz wspólne pomieszczenia do przechowywania, strefy wypoczynku dla mieszkańców i mała architektura, ogrodzenie i monitoring osiedli, place zabaw dla dzieci, infrastruktura dla rowerzystów, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów – oto szereg dodatkowych udogodnień, w jakie są wyposażane nowe inwestycje.

Swoszowice są położone w kameralnej części miasta, co sprawia, że deweloperzy często przewidują punkty podstawowej infrastruktury – takie jak sklepy spożywcze, paczkomaty, punkty usługowe, salony fryzjerskie i inne – w obrębie realizowanych osiedli.

Nowe lokale są często wyposażane w dodatkowe instalacje, takie jak ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja czy system inteligentnego domu.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Swoszowicach?

Mieszkania od dewelopera to jeden z najpopularniejszych sektorów do inwestowania, ponieważ nieruchomości są najmniej podatne na jakiekolwiek zawirowania gospodarcze. Mieszkaniowy charakter Swoszowic zapewnia stały popyt na wynajem długoterminowy. Ponadto, ceny mieszkań na Swoszowicach obecnie są jednymi z najniższych, jakie oferuje krakowski rynek pierwotny.

Swoszowice teraz są dzielnicą krańcową, jednak miasto szybko się rozrasta, rozbudowuje się infrastruktura, co sprawia, że obiekty nowego budownictwa położone na jego obrzeżu szybko zyskują na wartości. Ceny mieszkań stopniowo rosną, co pozwala liczyć na zyski z ponownej sprzedaży nieruchomości.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Swoszowicach?

Swoszowice są jedną z najtańszych dzielnic Krakowa – obecne stawki za metr kwadratowy mieszkania w stanie deweloperskim mieszczą się w granicach dolnej lub średniej półki cenowej. Dokładny koszt nieruchomości zależy od położenia na mapie dzielnicy.

Planowany zakup nieruchomości od dewelopera wiąże się z dodatkowymi kosztami wykończenia i wyposażenia nowego lokalu, nie obowiązuje nas jednak podatek od czynności cywilnoprawnych, jaki zapłacimy w przypadku kupna mieszkania z drugiej ręki.

Podatek VAT w wysokości 8% lub 23% jest zazwyczaj wliczony w cenę wskazaną w ogłoszeniu o sprzedaży, i może być odliczony w razie kupna nieruchomości inwestycyjnej zarówno na osobę prywatną, jak i na firmę.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Swoszowic

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍6 323 zł
od ‍280 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 490 zł
od ‍626 934 zł