Nowe mieszkania w Kraków, Swoszowice od dewelopera — rynek pierwotny — 13 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Swoszowicach ― czy warto tu zamieszkać?

Swoszowice, najbardziej wysunięta na południe dzielnica Krakowa, ma charakter kameralny, niemal podmiejski. Leży w oddali od wielkomiejskiego zgiełku i zapewnia mieszkańcom dużo przestrzeni do odpoczynku i rekreacji.

Tutejsze nieruchomości są dopasowane do klimatu dzielnicy i spełniają oczekiwania osób poszukujących lokum w cichej i spokojnej okolicy.

Swoszowice ― jaka to dzielnica?

Jest to jedna z największych pod względem powierzchni krakowska dzielnica ― zajmuje obszar przeszło 26 km.kw. Przy tym nie jedna gęsto zaludniona ― wskaźnik ten wynosi blisko 1000 osób na km.kw.

Ze względu na kameralny charakter dzielnica jest chętnie zamieszkiwana przez młode rodziny z dziećmi i osoby starsze. 

Jak się mieszka na Swoszowicach

Na terenie dzielnicy położone jest jedyne na Kraków uzdrowisko ze źródłami wody leczniczej. Dostępne tu są także rozległe tereny zielone, m.in. park Zdrowy, Wzgórze Rajsko, Matematyczny Ogród Krakowian, szlak turystyczny Siarczane Korzenie, park Maćka i Dorotki.

Na Swoszowicach funkcjonują siłownie, kluby fitness, korty tenisowe, liczne boiska, hipodrom, centrum medyczne oraz ośrodki opieki zdrowotnej przynależne do tutejszego uzdrowiska.

W ofercie edukacyjnej dzielnicy ― blisko 30 żłobków i przedszkoli, głównie prywatnych, oraz szkoły podstawowe wyróżniające się dobrą jakością kształcenia.

Wśród głównych punktów handlowych ― galeria Swoszowice Centrum oraz supermarkety spożywcze (m.in. sieci Groszek, ABC, Delikatesy). Ze Swoszowic niedaleko jest też do galerii handlowej Zakopianka.

Komunikacja na Swoszowicach

Głównym środkiem transportu publicznego Swoszowic są autobusy, funkcjonuje tu też stacja PKP Kraków Swoszowice pozwalająca na korzystanie z połączeń REG.

Dojazd samochodem do centrum Krakowa z południowych obrzeży dzielnicy może zająć do 1 godziny, zaś z okolic bliższych północnej granicy do Starego Miasta da się dojechać w pół godziny.

Nowe mieszkania na Swoszowicach ― jakie są oferty?

W ofercie nowych inwestycji mieszkaniowych Swoszowic dominują kameralne osiedla składające się z budynków wielorodzinnych lub domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Ceny mieszkań są tu przystępne i zaczynają się już od około 5000 złotych za metr kwadratowy.

Żyć na Swoszowicach ― wady i zalety

Swoszowice to cicha, bezpieczna i zielona dzielnica, leży w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych i posiada wystarczającą infrastrukturę. Wadami jej są jednak ewentualne korki przy głównych drogach oraz niedostatecznie rozwinięta komunikacja miejska.