Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Łagiewniki-Borek Fałęcki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Łagiewniki-Borek Fałęcki
2 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny na Łagiewnikach–Borku Fałęckim

Dzielnica IX Łagiewniki–Borek Fałęcki znajduje się w południowej części Krakowa. Jest to dzielnica o głównie mieszkalnym charakterze, cicha i spokojna, obfita w tereny zielone. W zabudowie dominują nowoczesne osiedla wielorodzinne, bloki oraz  kameralne jednorodzinne domy. Położenie dzielnicy oraz jej kameralność sprzyjają temu, że coraz więcej osób poszukuje tu mieszkania.

Kraków Łagiewniki–Borek Fałęcki jest też obszarem atrakcyjnym pod względem cenowym, co sprawia, że chętnie go wybierają osoby poszukujące pierwszego mieszkania oraz młode rodziny z dziećmi. Przy tym gęstość zaludnienia dzielnicy jest dość niska – jedynie 2700 osób na km2.

Co buduje się na Łagiewnikach–Borku Fałęckim?

W ofercie nowych inwestycji mieszkaniowych na sprzedaż w dzielnicy IX dominuje kameralna zabudowa – kompleksy nowych apartamentów o niskiej i średnio-wysokiej zabudowie, nowe osiedla willi miejskich wykonanych w podwyższonym lub wysokim standardzie, klasyczne wielorodzinne osiedla mieszkaniowe oraz nowe budynki mieszkalno-usługowe.

Charakter nowego budownictwa zależy od położenia inwestycji na mapie dzielnicy – w bardziej kameralnych jej częściach powstają inwestycje willowe, w bardziej urbanistycznych buduje się bloki i budynki.

Gdzie na  Łagiewnikach–Borku Fałęckim powstają nowe mieszkania?

Łagiewniki–Borek Fałęcki jest podzielony na cztery osiedla – Borek Fałęcki, Łagiewniki, Osiedle Cegielniana, Osiedle Zaułek Jugowicki. Nowe inwestycje od dewelopera powstają głównie w centralnej części dzielnicy – bliżej kluczowych arterii komunikacyjnych i obiektów infrastruktury, oraz w jej zachodniej części.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura i dodatkowe nowoczesne udogodnienia to oznaki cechujące nowe inwestycje. Łagiewniki–Borek Fałęcki nie ustępuje innym krakowskim dzielnicom pod względem standardu planowanych tu inwestycji mieszkaniowych – tutejsze nieruchomości od dewelopera posiada wszelkie niezbędne elementy infrastruktury.

W inwestycjach zazwyczaj przewidziano systemy monitoringu lub/i dodatkową ochronę, w budynkach zamontowano windy i wyodrębniono komórki lokatorskie, do dyspozycji mieszkańców są naziemne strefy parkingowe i podziemne hale garażowe, pomieszczenia do przechowywania, wspólne tereny rekreacyjne, place zabaw dla najmłodszych, rowerownie oraz inne udogodnienia dla posiadaczy jednośladów, różnorodne ułatwienia dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

Inwestycje są wykonane w koncepcji eco-friendly – w części z nich promowane jest używania pojazdów elektrycznych poprzez udostępnienie ładowarek, na dachach budynków często zakładane są zielone tarasy.

W inwestycjach o wysokim standardzie funkcjonują również strefy spa i fitness, w których obrębie mogą znaleźć się baseny, sauny, siłownie wewnętrzne i plenerowe.

Lokale są wystawiane na sprzedaż w stanie deweloperskim bądź też z wykończeniem pod klucz według indywidualnego projektu. W mieszkaniach często są instalowane dodatkowe systemy – smart home, ogrzewanie podłogowe, domofony i wideofony, klimatyzacja.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Łagiewnikach–Borku Fałęckim?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpewniejszych sposobów na ulokowanie kapitału, a mieszkanie deweloperskie w Krakowie – niezależnie od położenia względem centrum – jest źródłem stabilnego dochodu z wynajmu długo- i krótkoterminowego. Najkorzystniejsze oferty dla inwestorów posiada rynek pierwotny.

Łagiewniki–Borek Fałęcki to obszar o dość przystępnych cenach nieruchomości, co obniża próg wejścia w inwestycję. Swoją drogą, mieszkania stopniowo drożeją, więc nieruchomości są zarówno pewną lokatą oszczędności, jak i sprawdzonym sposobem na generowanie zysków z ponownej sprzedaży.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Łagiewnikach–Borku Fałęckim?

Łagiewniki–Borek Fałęcki jest dość przystępny cenowo, jednak w aktualnej ofercie znajdziemy też inwestycje z górnej półki cenowej – w tym przypadku stawki są kształtowane względem wysokiego standardu wykonania.

Ceny zawarte w ogłoszeniach z reguły uwzględniają już podatek VAT – 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 i 23% dla lokali przekraczających ten metraż. Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) dla mieszkań z rynku pierwotnego nie obowiązuje.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Łagiewnik-Borku Fałęckiego

Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Krakówod ‍13 177 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Łagiewnik-Borku Fałęckiego

Kraków i okoliceod ‍30 zł
Krakówod ‍30 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Bielsko-Białaod ‍342 540 zł
Katowiceod ‍282 720 zł