Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Łagiewniki-Borek Fałęcki

 — 2 inwestycje mieszkaniowe
Rynek pierwotny Łagiewniki-Borek Fałęcki ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Łagiewniki-Borek Fałęcki
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
1 Inwestycja
2-pokojowe
1 Inwestycja
3-pokojowe
2 Inwestycji
4+ -pokojowe
2 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
1 Inwestycja
Dostępne od 2022
2 Inwestycji
Dostępne od 2023
0 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny na Łagiewnikach–Borku Fałęckim

Dzielnica IX Łagiewniki–Borek Fałęcki znajduje się w południowej części Krakowa. Jest to dzielnica o głównie mieszkalnym charakterze, cicha i spokojna, obfita w tereny zielone. W zabudowie dominują nowoczesne osiedla wielorodzinne, bloki oraz  kameralne jednorodzinne domy. Położenie dzielnicy oraz jej kameralność sprzyjają temu, że coraz więcej osób poszukuje tu mieszkania.

Kraków Łagiewniki–Borek Fałęcki jest też obszarem atrakcyjnym pod względem cenowym, co sprawia, że chętnie go wybierają osoby poszukujące pierwszego mieszkania oraz młode rodziny z dziećmi. Przy tym gęstość zaludnienia dzielnicy jest dość niska – jedynie 2700 osób na km2.

Co buduje się na Łagiewnikach–Borku Fałęckim?

W ofercie nowych inwestycji mieszkaniowych na sprzedaż w dzielnicy IX dominuje kameralna zabudowa – kompleksy nowych apartamentów o niskiej i średnio-wysokiej zabudowie, nowe osiedla willi miejskich wykonanych w podwyższonym lub wysokim standardzie, klasyczne wielorodzinne osiedla mieszkaniowe oraz nowe budynki mieszkalno-usługowe.

Charakter nowego budownictwa zależy od położenia inwestycji na mapie dzielnicy – w bardziej kameralnych jej częściach powstają inwestycje willowe, w bardziej urbanistycznych buduje się bloki i budynki.

Gdzie na  Łagiewnikach–Borku Fałęckim powstają nowe mieszkania?

Łagiewniki–Borek Fałęcki jest podzielony na cztery osiedla – Borek Fałęcki, Łagiewniki, Osiedle Cegielniana, Osiedle Zaułek Jugowicki. Nowe inwestycje od dewelopera powstają głównie w centralnej części dzielnicy – bliżej kluczowych arterii komunikacyjnych i obiektów infrastruktury, oraz w jej zachodniej części.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura i dodatkowe nowoczesne udogodnienia to oznaki cechujące nowe inwestycje. Łagiewniki–Borek Fałęcki nie ustępuje innym krakowskim dzielnicom pod względem standardu planowanych tu inwestycji mieszkaniowych – tutejsze nieruchomości od dewelopera posiada wszelkie niezbędne elementy infrastruktury.

W inwestycjach zazwyczaj przewidziano systemy monitoringu lub/i dodatkową ochronę, w budynkach zamontowano windy i wyodrębniono komórki lokatorskie, do dyspozycji mieszkańców są naziemne strefy parkingowe i podziemne hale garażowe, pomieszczenia do przechowywania, wspólne tereny rekreacyjne, place zabaw dla najmłodszych, rowerownie oraz inne udogodnienia dla posiadaczy jednośladów, różnorodne ułatwienia dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

Inwestycje są wykonane w koncepcji eco-friendly – w części z nich promowane jest używania pojazdów elektrycznych poprzez udostępnienie ładowarek, na dachach budynków często zakładane są zielone tarasy.

W inwestycjach o wysokim standardzie funkcjonują również strefy spa i fitness, w których obrębie mogą znaleźć się baseny, sauny, siłownie wewnętrzne i plenerowe.

Lokale są wystawiane na sprzedaż w stanie deweloperskim bądź też z wykończeniem pod klucz według indywidualnego projektu. W mieszkaniach często są instalowane dodatkowe systemy – smart home, ogrzewanie podłogowe, domofony i wideofony, klimatyzacja.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Łagiewnikach–Borku Fałęckim?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpewniejszych sposobów na ulokowanie kapitału, a mieszkanie deweloperskie w Krakowie – niezależnie od położenia względem centrum – jest źródłem stabilnego dochodu z wynajmu długo- i krótkoterminowego. Najkorzystniejsze oferty dla inwestorów posiada rynek pierwotny.

Łagiewniki–Borek Fałęcki to obszar o dość przystępnych cenach nieruchomości, co obniża próg wejścia w inwestycję. Swoją drogą, mieszkania stopniowo drożeją, więc nieruchomości są zarówno pewną lokatą oszczędności, jak i sprawdzonym sposobem na generowanie zysków z ponownej sprzedaży.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Łagiewnikach–Borku Fałęckim?

Łagiewniki–Borek Fałęcki jest dość przystępny cenowo, jednak w aktualnej ofercie znajdziemy też inwestycje z górnej półki cenowej – w tym przypadku stawki są kształtowane względem wysokiego standardu wykonania.

Ceny zawarte w ogłoszeniach z reguły uwzględniają już podatek VAT – 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 i 23% dla lokali przekraczających ten metraż. Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) dla mieszkań z rynku pierwotnego nie obowiązuje.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Łagiewnik-Borku Fałęckiego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
3-pokojowe
od ‍12 000 zł
od ‍684 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍10 516 zł
od ‍900 000 zł