Nowe mieszkania Kraków, Podgórze Duchackie

 — 13 obiektów
Rynek pierwotny Podgórze Duchackie ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
0 Inwestycji
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
7 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
4 Inwestycji
Tarnów
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
25 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
10 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
13 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
30 Inwestycji
Podgórze Duchackie
13 Inwestycji
Prądnik Biały
31 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
9 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
5 340
11 300
5 340 11 300
Pokoje
1-pokojowe
4 Inwestycji
2-pokojowe
9 Inwestycji
3-pokojowe
11 Inwestycji
4+ -pokojowe
11 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
4 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny na Podgórzu Duchackim

Dzielnica XI Podgórze Duchackie znajduje się na południu Krakowa i jest chętnie wybierana przez najróżniejsze grupy mieszkańców. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa, a lokalna infrastruktura jest różnorodna i bogata. Położenie dzielnicy pozwala na szybki dojazd do kluczowych punktów miasta oraz wyjazd poza jego teren, co również przyciąga osoby poszukujące nowego mieszkania.

Kraków Podgórze Duchackie jest dość gęsto zaludnionym obszarem – gęstość ludności wynosi ok. 5600 os. na km2 – a powierzchnia dzielnicy to 9,5 km2. Cały teren Podgórza Duchackiego jest obecnie objęty działalnością deweloperską.

Co buduje się na Podgórzu Duchackim?

Wśród realizowanych na Podgórzu Duchackim nowoczesnych inwestycji na sprzedaż dominuje zabudowa wielkomiejska – duże nowe osiedla realizowane etapowo i składające się z bloków mieszkalno-usługowych o wysokiej lub średnio-wysokiej zabudowie, nowe budynki wolnostojące, kompleksy nowych apartamentów.

Charakter inwestycji jest zazwyczaj uwarunkowany przez dokładne położenie na mapie dzielnicy – w zurbanizowanych jej częściach powstają inwestycje wyraźnie wielkomiejskie, na obrzeżach Podgórza Duchackiego wznoszone są też bardziej kameralne obiekty nowego budownictwa.

Gdzie na  Podgórzu Duchackim powstają nowe mieszkania?

Podgórze Duchackie jest podzielone na takie jednostki pomocnicze, jak Kurdwanów, Kurdwanów Nowy, Wola Duchacka, Wola Duchacka Wschód, Wola Duchacka Zachód, Osiedle Piaski Nowe, Piaski Wielkie oraz Osiedle Podlesie. Większość nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w środkowo-zachodniej części dzielnicy – czyli przeważnie w obrębie osiedli Kurdwanów i Wola Duchacka.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i dodatkowe udogodnienia to cechy wyróżniające nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Podgórze Duchackie również oferuje nabywcom inwestycje o dobrej wewnętrznej infrastrukturze, wyposażone we wszystkie możliwe elementy podnoszące komfort zamieszkania.

Wśród podstawowych elementów infrastruktury przewidzianych w nowych osiedlach – różnorodne miejsca postojowe, najczęściej planowane w podziemnych halach garażowych, wspólne i indywidualne pomieszczenia do przechowywania, windy w budynkach, wspólne strefy rekreacji dla mieszkańców (zielone patia, alejki spacerowe, dziedzińce, plenerowe strefy fitness, place zabaw dla najmłodszych), ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, monitoring lub/i ochrona osiedli.

W wybranych inwestycjach od dewelopera przewidziane są dodatkowe udogodnienia o wyższym standardzie, takie jak prywatne siłownie, pomieszczenia rekreacyjne, sale klubowe, zaplecze handlowo-usługowe na parterach bloków mieszkalnych bądź w osobnych pawilonach.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Podgórzu Duchackim?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpewniejszych sposobów na lokowanie kapitału – o tym świadczy stabilność mieszkaniówki w obliczu kryzysów oraz stałe wzrosty cen mieszkań. Inwestując w nieruchomości w Krakowie, możemy generować zyski z wynajmu długo- i krótkoterminowego oraz mieć pewność co do finansowego bezpieczeństwa zainwestowanych środków. Najlepiej do lokowania kapitału są przystosowane właśnie nowe inwestycje.

Podgórze Duchackie jest dość przystępne cenowo, co obniża próg wejścia w inwestycję. Ceny mieszkań jednak powoli rosną, rokując odczuwalne zyski przy ponownej sprzedaży posiadanej nieruchomości.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Podgórzu Duchackim?

Mieszkanie deweloperskie na Podgórzu Duchackim jest dostępne dla szerokiego grona nabywców, gdyż rozpiętość cen jest dość duża – znajdziemy tu oferty nawet z dolnej półki cenowej.

Do ceny mieszkania w stanie deweloperskim należy doliczyć koszt materiałów oraz robót wykończeniowych. Nie doliczamy zaś podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych), którego wysokość wynosi 2% od całości – ten podatek obowiązuje jedynie przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego.

W cenę zawartą w ogłoszeniu deweloperskim z reguły jest wliczony podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% (dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2) bądź 23% (dla lokali o powierzchni powyżej 150 m2). Podatek ten możemy odliczyć, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Podgórza Duchackiego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍7 499 zł
od ‍168 504 zł
2-pokojowe
od ‍6 599 zł
od ‍244 915 zł
3-pokojowe
od ‍6 500 zł
od ‍317 469 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 599 zł
od ‍396 264 zł