Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Podgórze Duchackie

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Podgórze Duchackie
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Podgórzu Duchackim

Dzielnica XI Podgórze Duchackie znajduje się na południu Krakowa i jest chętnie wybierana przez najróżniejsze grupy mieszkańców. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa, a lokalna infrastruktura jest różnorodna i bogata. Położenie dzielnicy pozwala na szybki dojazd do kluczowych punktów miasta oraz wyjazd poza jego teren, co również przyciąga osoby poszukujące nowego mieszkania.

Kraków Podgórze Duchackie jest dość gęsto zaludnionym obszarem – gęstość ludności wynosi ok. 5600 os. na km2 – a powierzchnia dzielnicy to 9,5 km2. Cały teren Podgórza Duchackiego jest obecnie objęty działalnością deweloperską.

Co buduje się na Podgórzu Duchackim?

Wśród realizowanych na Podgórzu Duchackim nowoczesnych inwestycji na sprzedaż dominuje zabudowa wielkomiejska – duże nowe osiedla realizowane etapowo i składające się z bloków mieszkalno-usługowych o wysokiej lub średnio-wysokiej zabudowie, nowe budynki wolnostojące, kompleksy nowych apartamentów.

Charakter inwestycji jest zazwyczaj uwarunkowany przez dokładne położenie na mapie dzielnicy – w zurbanizowanych jej częściach powstają inwestycje wyraźnie wielkomiejskie, na obrzeżach Podgórza Duchackiego wznoszone są też bardziej kameralne obiekty nowego budownictwa.

Gdzie na  Podgórzu Duchackim powstają nowe mieszkania?

Podgórze Duchackie jest podzielone na takie jednostki pomocnicze, jak Kurdwanów, Kurdwanów Nowy, Wola Duchacka, Wola Duchacka Wschód, Wola Duchacka Zachód, Osiedle Piaski Nowe, Piaski Wielkie oraz Osiedle Podlesie. Większość nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w środkowo-zachodniej części dzielnicy – czyli przeważnie w obrębie osiedli Kurdwanów i Wola Duchacka.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i dodatkowe udogodnienia to cechy wyróżniające nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Podgórze Duchackie również oferuje nabywcom inwestycje o dobrej wewnętrznej infrastrukturze, wyposażone we wszystkie możliwe elementy podnoszące komfort zamieszkania.

Wśród podstawowych elementów infrastruktury przewidzianych w nowych osiedlach – różnorodne miejsca postojowe, najczęściej planowane w podziemnych halach garażowych, wspólne i indywidualne pomieszczenia do przechowywania, windy w budynkach, wspólne strefy rekreacji dla mieszkańców (zielone patia, alejki spacerowe, dziedzińce, plenerowe strefy fitness, place zabaw dla najmłodszych), ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, monitoring lub/i ochrona osiedli.

W wybranych inwestycjach od dewelopera przewidziane są dodatkowe udogodnienia o wyższym standardzie, takie jak prywatne siłownie, pomieszczenia rekreacyjne, sale klubowe, zaplecze handlowo-usługowe na parterach bloków mieszkalnych bądź w osobnych pawilonach.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Podgórzu Duchackim?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpewniejszych sposobów na lokowanie kapitału – o tym świadczy stabilność mieszkaniówki w obliczu kryzysów oraz stałe wzrosty cen mieszkań. Inwestując w nieruchomości w Krakowie, możemy generować zyski z wynajmu długo- i krótkoterminowego oraz mieć pewność co do finansowego bezpieczeństwa zainwestowanych środków. Najlepiej do lokowania kapitału są przystosowane właśnie nowe inwestycje.

Podgórze Duchackie jest dość przystępne cenowo, co obniża próg wejścia w inwestycję. Ceny mieszkań jednak powoli rosną, rokując odczuwalne zyski przy ponownej sprzedaży posiadanej nieruchomości.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Podgórzu Duchackim?

Mieszkanie deweloperskie na Podgórzu Duchackim jest dostępne dla szerokiego grona nabywców, gdyż rozpiętość cen jest dość duża – znajdziemy tu oferty nawet z dolnej półki cenowej.

Do ceny mieszkania w stanie deweloperskim należy doliczyć koszt materiałów oraz robót wykończeniowych. Nie doliczamy zaś podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych), którego wysokość wynosi 2% od całości – ten podatek obowiązuje jedynie przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego.

W cenę zawartą w ogłoszeniu deweloperskim z reguły jest wliczony podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% (dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2) bądź 23% (dla lokali o powierzchni powyżej 150 m2). Podatek ten możemy odliczyć, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Podgórza Duchackiego

Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Krakówod ‍13 177 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Podgórza Duchackiego

Kraków i okoliceod ‍30 zł
Krakówod ‍30 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Bielsko-Białaod ‍342 540 zł
Katowiceod ‍282 720 zł