Nowe mieszkania w Kraków, Podgórze Duchackie od dewelopera — rynek pierwotny — 12 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Podgórzu Duchackim ― czy warto tu zamieszkać?

Ulokowana na południu Krakowa dzielnica XI Podgórze Duchackie jest chętnie wybierana zarówno przez deweloperów, jak i poszukujących nowego lokum. Na jej terenie dominuje zabudowa mieszkaniowa, tutejsza infrastruktura miejska w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców, lokalizacja również należy do atutów dzielnicy i pozwala na szybki dojazd do kluczowych punktów miasta oraz wyjazd poza jego teren.

Podgórze Duchackie ― jaka to dzielnica?

Podgórze Duchackie posiada powierzchnię blisko 9,5 km. kw. Duża ilość inwestycji mieszkaniowych sprawia, że zagęszczenie ludności jest tu dość wysokie ― blisko 5600 osób na km.kw.

Dzielnica jest popularna wśród rodzin z dziećmi i studentów i wyróżnia się intensywnym tempem rozwoju.

Jak się mieszka na Podgórzu Duchackim

Mieszkańcom Podgórza Duchackiego nieco brakuje dużych terenów zielonych do rekreacji, jednak brak ten się po części uzupełnia dostępną w okolicy infrastrukturą sportową: są tu baseny, kluby fitness, siłownie plenerowe, korty tenisowe, wielofunkcyjne boiska.

Wśród placówek oświatowych dzielnicy ― ponad 20 ośrodków przedszkolnych, 8 szkół podstawowych, głównie publicznych, kilka liceów i techników.

Na Podgórzu Duchackim znajdują się liczne poradnie lekarskie oraz większe ośrodki opieki zdrowotnej, zwłaszcza Szpital św. Rafała, funkcjonuje rozbudowana sieć aptek.

Infrastruktura handlowo-usługowa dzielnicy jest doskonale rozwinięta ― obejmuje duże centrum handlowo-rozrywkowe Bonarka z kinem Cinema City, liczne hipermarkety, supermarkety sieci Lidl, Carrefour, Auchan czy Biedronka, szereg targowisk z żywnością ekologiczną.

Komunikacja na Podgórzu Duchackim

Poza godzinami szczytu do centrum Krakowa da się z Podgórza Duchackiego dojechać w około 15 minut.

Komunikacja miejska na terenie dzielnicy nie wywołuje żadnych zastrzeżeń ― kursują tu liczne tramwaje i autobusy, na północnej granicy położona jest stacja PKP Kraków Bonarka.

Nowe mieszkania na Podgórzu Duchackim ― jakie są oferty?

Na Podgórzu Duchackim powstają różnorodne inwestycje mieszkaniowe ― rozległe osiedla budynków wielorodzinnych, kompleksy apartamentowe, kameralne domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Ceny mieszkań wynoszą średnio 7000 złotych za metr kwadratowy.

Żyć na Podgórzu Duchackim ― wady i zalety

Podgórze Duchackie jest cenione za dobrą komunikację i lokalizację, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i charakter mieszkalny. Nie ma tu jednak zbyt wiele terenów zielonych, a w godzinach szczytu mogą powstawać korki przy głównych ulicach.