Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Prądnik Biały

 — 30 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Prądnik Biały ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Prądnik Biały
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
6 791
11 900
6 791 11 900
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
10 Inwestycji
2-pokojowe
19 Inwestycji
3-pokojowe
22 Inwestycji
4+ -pokojowe
22 Inwestycji
Domy
4 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
15 Inwestycji
Dostępne od 2022
18 Inwestycji
Dostępne od 2023
8 Inwestycji
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny na Prądniku Białym

Krakowska dzielnica IV Prądnik Biały ma wyraźnie mieszkaniowy charakter i wszelkie cechy niezbędne do komfortowego zamieszkania: posiada rozwiniętą infrastrukturę, jest spokojna i bogata w tereny zielone, dobrze zagospodarowana i wygodnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa. Z roku na rok powstają również nowe inwestycje.

Prądnik Biały jest ceniony przez deweloperów – jest tu wystarczająco dużo terenów nadających się pod nowe budownictwo mieszkaniowe, a popyt na nieruchomości jest stabilnie wysoki.

Co buduje się na Prądniku Białym?

W ofercie nieruchomości mieszkaniowych od dewelopera znajdziemy różnego rodzaju inwestycje – nowe osiedla wielorodzinne, realizowane etapowo bądź składające się z kilku bloków, pojedyncze nowe budynki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy nowych apartamentów realizowane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej, a także inwestycje mieszkaniowe o wysokim standardzie.

Osiedla budowane na Prądniku Białym są wykonywane zarówno w niskiej i średniowysokiej, jak i wysokiej zabudowie. Wszystkie inwestycje deweloperskie są wznoszone zgodnie z aktualnymi wymogami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie na Prądniku Białym powstają nowe mieszkania?

Prądnik Biały składa się z ponad dziesięciu jednostek urbanistycznych, i nowe inwestycje mieszkaniowe są wznoszone w obrębie prawie każdego z nich. Najwięcej realizacji jest w centralnej części dzielnicy, na jej północy (niedaleko granicy z miejscowością Zielonki) oraz w obrębie osiedla Górka Narodowa.

Dokładne położenie na mapie dzielnicy z reguły warunkuje charakter wznoszonych osiedli: w bardziej urbanistycznych jej częściach buduje się inwestycje w stylu wielkomiejskim, w kameralnych jej częściach powstają budynki głównie o niskiej zabudowie.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowa wewnętrzna infrastruktura i dobry standard wykonania to cechy wyróżniające nieruchomości, które oferuje rynek pierwotny. Prądnik Biały jest dzielnicą, na której terenie działa dużo firm deweloperskich, i duża konkurencja sprawia, że deweloperzy usiłują podnieść atrakcyjność swoich ofert mieszkań na sprzedaż właśnie za pomocą dodatkowych atutów infrastrukturalnych.

Wśród podstawowych elementów infrastruktury nowych osiedli można wymienić dobrze zagospodarowany teren, różnorodne miejsca parkingowe (naziemne stanowiska, podziemne hale garażowe), windy i pomieszczenia do przechowywania w budynkach, strefy rekreacji dla mieszkańców (zielone dziedzińce, patia, mała architektura, place zabaw, strefy aktywnego wypoczynku, siłownie outdoorowe), ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności.

W większości nowoczesnych inwestycji planowane są powierzchnie na lokale handlowo-usługowe (sklepy osiedlowe, salony kosmetyczne, punkty pocztowe, ośrodki rozwoju dla dzieci, ośrodki sportowe i in.).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Prądniku Białym?

Sektor inwestowania w nieruchomości prężnie się rozwija, i duża część nowych mieszkań na Prądniku Białym jest sprzedawanych właśnie w celach inwestycyjnych. Przystępne ceny, popularność dzielnicy oraz jej mieszkaniowych charakter, dzięki któremu nie spada popyt na wynajem długoterminowy – oto główne atuty Prądnika Białego przekonujące inwestować w mieszkania.

Kraków-Prądnik Biały przyciąga też swoim potencjałem rozwoju: dzielnica ciągle się modernizuje, rozbudowuje się tutejsza infrastruktura, podnosi się standard życia.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Prądniku Białym?

Mieszkanie deweloperskie na Prądniku Białym kosztuje odczuwalnie mniej, niż w innych dzielnicach Krakowa. Większość ogłoszeń mieści się w granicach średniej półki cenowej. Zdarzają się też nieruchomości sprzedawane w cenach powyżej średnich – takie inwestycje zazwyczaj wyróżniają się wysokim standardem wykonania.

W cenę mieszkania w stanie deweloperskim jest już wliczony podatek VAT (8% lub 23% w zależności od metrażu). Nie płacimy zaś podatku od czynności cywilnoprawnych, którego wysokość wynosi 2% od wartości transakcji.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Prądnika Białego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍9 499 zł
od ‍261 900 zł
2-pokojowe
od ‍7 128 zł
od ‍307 860 zł
3-pokojowe
od ‍7 300 zł
od ‍445 550 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 791 zł
od ‍481 505 zł