Nowe mieszkania Kraków, Prądnik Biały

 — 32 obiekty
Rynek pierwotny Prądnik Biały ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
1 Inwestycja
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
8 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
26 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
12 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
25 Inwestycji
Grzegórzki
11 Inwestycji
Krowodrza
14 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
31 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
32 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
10 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
6 250
10 700
6 250 10 700
Pokoje
10 Inwestycji
22 Inwestycji
25 Inwestycji
26 Inwestycji
4 obiekty
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
14 Inwestycji
Dostępne od 2021+
27 Inwestycji

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Prądniku Białym ― czy warto tu zamieszkać

Dzielnica IV Prądnik Biały jest pod wieloma względami atrakcyjna dla potencjalnych przyszłych mieszkańców ― dobrze skomunikowana z miastem, spokojna, obfita w tereny zielone i osiedla mieszkalne, zagospodarowana i posiadająca szeroko rozwiniętą infrastrukturę. 

Doceniają to zarówno deweloperzy, jak i osoby poszukujące nowego lokum, co sprzyja ciągłemu wzrostowi liczby nowych osiedli na terenie dzielnicy.

Prądnik Biały ― jaka to dzielnica?

Prądnik Biały leży na północy Krakowa, jest dość rozległą dzielnicą o powierzchni blisko 23 km.kw. Mimo dużej ogólnej liczby mieszkańców (przeszło 70 000 osób), gęstość zaludnienia nie jest tu zbyt wysoka i wynosi blisko 3000 osób na km.kw.

Jak mieszka się na Prądniku Białym?

Na terenie Prądnika Białego położone są liczne tereny zielone, w tym park leśny Witkowice o powierzchni blisko 16 ha, parki Krowoderski, Kościuszki i Wyspiańskiego. Niedaleko jest stąd do terenów Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Infrastrukturę rekreacyjną uzupełniają liczne obiekty sportowe ― boiska, kluby fitness, ścieżki piesze i rowerowe, odkryty basen. Dzielnica posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę zdrowotną: jest tu kilka dużych szpitali publicznych, są też liczne prywatne centra medyczne, poradnie lekarskie i apteki.

Oferta edukacyjna Prądnika Białego jest również bardzo bogata ― ponad 20 żłobków, blisko 40 przedszkoli, kilkadziesiąt szkół podstawowych prywatnych i publicznych, w tym szkoły dwujęzyczne, 1 liceum ogólnokształcące i 1 szkoła wyższa.

Mieszkańcy Prądnika Białego wybierają się na zakupy do Galerii Bronowice, CH Atut, sklepu Ikea, Castorama, Obi, licznych supermarketów sieci Kaufland, Biedronka, Lidl, Auchan i innych, oraz na targowiska, zwłaszcza Plac Imbramowski.

Na terenie dzielnicy kursują liczne autobusy i tramwaje pozwalające na dojazd do centrum Krakowa w nawet 20 minut. Na południowej granicy leżą też trzy stacje PKP.

Nowe mieszkanie na Prądniku Białym ― jakie są oferty?

Dużą część nowych inwestycji na Prądniku Białym stanowią kameralne osiedla typu willowego oraz wielorodzinne, są też kompleksy apartamentowe i klasyczne wielorodzinne osiedla. W niektórych lokalizacjach można kupić mieszkanie w cenie od około 5400 złotych za metr kwadratowy.

Życie na Prądniku Białym ― wady i zalety

Dzielnica jest atrakcyjna pod każdym względem ― mieszkańców zadowala jej lokalizacja, infrastruktura, kameralność, cisza i zagospodarowanie. Powodem do zastrzeżeń mogą być duże korki w godzinach szczytu.