Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Prądnik Biały

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Prądnik Biały
29 inwestycji mieszkaniowych
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny na Prądniku Białym

Krakowska dzielnica IV Prądnik Biały ma wyraźnie mieszkaniowy charakter i wszelkie cechy niezbędne do komfortowego zamieszkania: posiada rozwiniętą infrastrukturę, jest spokojna i bogata w tereny zielone, dobrze zagospodarowana i wygodnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa. Z roku na rok powstają również nowe inwestycje.

Prądnik Biały jest ceniony przez deweloperów – jest tu wystarczająco dużo terenów nadających się pod nowe budownictwo mieszkaniowe, a popyt na nieruchomości jest stabilnie wysoki.

Co buduje się na Prądniku Białym?

W ofercie nieruchomości mieszkaniowych od dewelopera znajdziemy różnego rodzaju inwestycje – nowe osiedla wielorodzinne, realizowane etapowo bądź składające się z kilku bloków, pojedyncze nowe budynki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy nowych apartamentów realizowane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej, a także inwestycje mieszkaniowe o wysokim standardzie.

Osiedla budowane na Prądniku Białym są wykonywane zarówno w niskiej i średniowysokiej, jak i wysokiej zabudowie. Wszystkie inwestycje deweloperskie są wznoszone zgodnie z aktualnymi wymogami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie na Prądniku Białym powstają nowe mieszkania?

Prądnik Biały składa się z ponad dziesięciu jednostek urbanistycznych, i nowe inwestycje mieszkaniowe są wznoszone w obrębie prawie każdego z nich. Najwięcej realizacji jest w centralnej części dzielnicy, na jej północy (niedaleko granicy z miejscowością Zielonki) oraz w obrębie osiedla Górka Narodowa.

Dokładne położenie na mapie dzielnicy z reguły warunkuje charakter wznoszonych osiedli: w bardziej urbanistycznych jej częściach buduje się inwestycje w stylu wielkomiejskim, w kameralnych jej częściach powstają budynki głównie o niskiej zabudowie.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowa wewnętrzna infrastruktura i dobry standard wykonania to cechy wyróżniające nieruchomości, które oferuje rynek pierwotny. Prądnik Biały jest dzielnicą, na której terenie działa dużo firm deweloperskich, i duża konkurencja sprawia, że deweloperzy usiłują podnieść atrakcyjność swoich ofert mieszkań na sprzedaż właśnie za pomocą dodatkowych atutów infrastrukturalnych.

Wśród podstawowych elementów infrastruktury nowych osiedli można wymienić dobrze zagospodarowany teren, różnorodne miejsca parkingowe (naziemne stanowiska, podziemne hale garażowe), windy i pomieszczenia do przechowywania w budynkach, strefy rekreacji dla mieszkańców (zielone dziedzińce, patia, mała architektura, place zabaw, strefy aktywnego wypoczynku, siłownie outdoorowe), ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności.

W większości nowoczesnych inwestycji planowane są powierzchnie na lokale handlowo-usługowe (sklepy osiedlowe, salony kosmetyczne, punkty pocztowe, ośrodki rozwoju dla dzieci, ośrodki sportowe i in.).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Prądniku Białym?

Sektor inwestowania w nieruchomości prężnie się rozwija, i duża część nowych mieszkań na Prądniku Białym jest sprzedawanych właśnie w celach inwestycyjnych. Przystępne ceny, popularność dzielnicy oraz jej mieszkaniowych charakter, dzięki któremu nie spada popyt na wynajem długoterminowy – oto główne atuty Prądnika Białego przekonujące inwestować w mieszkania.

Kraków-Prądnik Biały przyciąga też swoim potencjałem rozwoju: dzielnica ciągle się modernizuje, rozbudowuje się tutejsza infrastruktura, podnosi się standard życia.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Prądniku Białym?

Mieszkanie deweloperskie na Prądniku Białym kosztuje odczuwalnie mniej, niż w innych dzielnicach Krakowa. Większość ogłoszeń mieści się w granicach średniej półki cenowej. Zdarzają się też nieruchomości sprzedawane w cenach powyżej średnich – takie inwestycje zazwyczaj wyróżniają się wysokim standardem wykonania.

W cenę mieszkania w stanie deweloperskim jest już wliczony podatek VAT (8% lub 23% w zależności od metrażu). Nie płacimy zaś podatku od czynności cywilnoprawnych, którego wysokość wynosi 2% od wartości transakcji.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Prądnika Białego

Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Krakówod ‍13 177 zł / m2
Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Katowiceod ‍8 687 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Prądnika Białego

Zielonkiod ‍599 000 zł
Krakówod ‍30 zł
Kraków i okoliceod ‍30 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Wieliczkaod ‍307 390 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Katowiceod ‍282 720 zł
Będzinod ‍440 000 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Bielsko-Białaod ‍342 540 zł