Nowe mieszkania w Warszawa, Białołęka‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 53 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskiej Białołęce ― czy warto tu zamieszkać?

Białołęka, często mianowana sypialnią Warszawy, jest położona na prawym brzegu Wisły, w północnej części Warszawy. Zabudowa dzielnicy jest zdominowana przez osiedla mieszkalne, część jej terenu stanowią strefy przemysłowe, ale nie brakuje też rozległych obszarów zielonych. Na Białołęce regularnie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe cieszące się popularnością wśród kupujących przede wszystkim ze względu na stosunkowo niskie ceny.

Białołęka ― jaka to dzielnica?

Teren Białołęki jest dość rozległy ― zajmuje ona powierzchnię około 73 km2, jednakże zagęszczenie ludności nie jest tu wysokie i wynosi blisko 1600 osób na km2. Podzielona jest na 11 obszarów administracyjnych. Pod względem rozwoju infrastruktury dzielnica jest dość niejednolita, osiedla mieszkalne wznoszone są przeważnie wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych.

Jak się mieszka na Białołęce

Dzielnica jest najczęściej wybierana przez osoby decydujące się na zakup pierwszego mieszkania, w tym młode rodziny z dziećmi.

Komunikacja miejska na Białołęce często jest powodem do zastrzeżeń, co nie jest jednak problemem dla właścicieli samochodów lub osób nie potrzebujących regularnego dojazdu do centrum miasta.

Jest do dzielnica bezpieczna, o prężnie rozwijającej się infrastrukturze. Najczęściej odwiedzane przez mieszkańców Białołęki strefy rekreacyjne to tereny nadwiślańskie, liczne parki, Zalew Zegrzyński, ścieżki rowerowe nad Kanałem Żerańskim.

Na terenie Białołęki położone są liczne siłownie sieciowe, korty i szkoły sportowe, przedszkola i żłobki, 17 publicznych szkół podstawowych, jedno liceum ogólnokształcące. Infrastruktura medyczna w dzielnicy jest mniej rozwinięta.

Na Białołęce znajduje się duża galeria handlowa Północna, CH Factory Outlet, pasaż handlowy Marywilska 44, hipermarkety Tesco i Auchan, liczne supermarkety sieciowe (Kaufland, Lewiatana, Biedronka i inne).

Komunikacja na Białołęce

Podstawą komunikacji miejskiej na Białołęce są autobusy, rozbudowywana jest też sieć tramwajowa. Dostępne są 3 stacje PKP (Warszawa Płudy, Warszawa Choszczówka, Warszawa Żerań).

Czas dojazdu do warszawskiego Śródmieścia samochodem i środkami transportu publicznego jest zbliżony, poza godzinami szczytu może wynosić do 30 minut.

Nowe mieszkania na Białołęce ― jakie są oferty?

Białołęka jest uważana za względnie tanią dzielnicę ― ceny za m2 nowego mieszkania zaczynają się już od 5300 zł.

Żyć na Białołęce ― wady i zalety

Dzielnica jest doceniana za dostępność cenową nieruchomości i mieszkaniowy charakter, niezadowalający jest jednak poziom rozwoju komunikacji miejskiej i infrastruktury medycznej.