Nowe mieszkania w Warszawa, Wilanów‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 19 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Wilanowie ― czy warto tu zamieszkać?

Dynamicznie rozwijająca się dzielnica Wilanów jest położona w południowej części lewobrzeżnej Warszawy. Obfituje w tereny zielone i strefy rekreacyjne, większość zabudowy stanowią nowoczesne osiedla mieszkalne. Mimo dość wysokich cen nieruchomości, jest coraz częściej wybierana przez osoby poszukujące nowego lokum.

Wilanów ― jaka to dzielnica?

Powierzchnia Wilanowa wynosi blisko 38 km.kw. Dzielnica wyróżnia się dość niskim zagęszczeniem ludności ― blisko 1000 osób na km.kw. Jest administracyjnie podzielona na osiem obszarów.

Na Wilanowie powstają nowe inwestycje mieszkalne o zapleczu rekreacyjnym i usługowym, co przyciąga rodziny z dziećmi i osoby korzystające z prywatnych samochodów, o ile infrastruktura komunikacji miejskiej jest tu po części niewystarczająco rozwinięta.

Jak się mieszka na Wilanowie

Najpopularniejszymi terenami rekreacyjnymi na Wilanowie są zespół parkowy przy Pałacu Jana III Sobieskiego, plaża na Kępie Zawadowskiej, rezerwat przyrody Morysin, park Natoliński, tereny lasu Kabackiego.

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna dzielnicy jest różnorodna: są tu liczne kluby fitness, siłownie plenerowe, kilka pływalni, rozbudowana sieć ścieżek rowerowych i spacerowych.

Na terenie Wilanowa znajduje się blisko 10 żłobków, ponad 30 przedszkoli, głównie prywatnych, przeszło 15 szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych) oraz trzy licea ogólnokształcące.

Wśród ośrodków opieki zdrowotnej ― centra medyczne Medicover i Citymed, publiczna przychodnia, prywatne poradnie lekarskie.

Na Wilanowie dostępne są sklepy sieci Biedronka, Lidl, Żabka, Frac, targ Wilanowski, pasaże handlowe Alto i Volga. Nie ma tu dużej galerii handlowej, najbliższe takie punkty to Galeria Mokotów i Galeria Sadyba.

Komunikacja na Wilanowie

Na terenie dzielnicy funkcjonują liczne linie autobusowe będące podstawą tutejszej komunikacji miejskiej. Linie te pozwalają zwłaszcza na dojazd do pobliskich stacji metra (Wilanowska, Natolin). Dojazd samochodem do Śródmieścia Warszawy zajmuje blisko 25 minut.

Nowe mieszkania na Wilanowie ― jakie są oferty?

Wśród nowych inwestycji deweloperskich położonych na Wilanowie ― kameralne osiedla wielorodzinne o podwyższonym standardzie, kompleksy domów w zabudowie szeregowej, inwestycje apartamentowe i willowe. Ceny mieszkań zaczynają się od około 6700 złotych za m.kw.

Żyć na Wilanowie ― wady i zalety

Atutami Wilanowa są rozległe tereny zielone oraz kameralność zabudowy mieszkaniowej. Niektóre zastrzeżenia mogą wywołać niewystarczający poziom rozwoju komunikacji miejskiej, problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego oraz korki uliczne przy wjeździe na teren dzielnicy w godzinach szczytu.