Nowe mieszkania w Warszawa, Bemowo‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 15 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Bemowie ― czy warto tu zamieszkać

Lewobrzeżna warszawska dzielnica Bemowo leży w zachodniej części stolicy. Jest jednym z najbardziej zielonych obszarów miasta, tereny parkowo-leśne stanowią prawie połowę jego powierzchni. Określana jest jako “płuca” i jako “sypialnia” Warszawy; dominuje tutaj wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa. Dzielnica staje się coraz bardziej popularna wśród deweloperów wznoszących nowe inwestycje oraz osób poszukujących nowego lokum. 

Bemowo ― jaka to dzielnica?

Dzielnica o powierzchni blisko 25 km2 i dość niskim zagęszczeniu ludności ― 4800 os./km2 ― jest administracyjnie podzielona na 10 obszarów. Na terenie dzielnicy nie ma obiektów przemysłowych, w ostatnich latach obserwowany jest dynamiczny rozwój Bemowa pod względem budownictwa mieszkaniowego, użytkowego, komunikacyjnego oraz zagospodarowania terenu.

Jak się mieszka na Bemowie?

Bemowo jest szczególnie atrakcyjną destynacją dla rodzin z dziećmi oraz osób pragnących zamieszkać w oddali od zgiełku dużego miasta. 

Dzielnica jest zdominowana przez rozległe tereny zielone ― park leśny Bemowo i park Górczewska. 15 minut dojazdu samochodem dzieli tę lokalizację od Puszczy Kampinoskiej.

Na terenie Bemowa położone są liczne placówki oświatowe, w tym wydziały uczelni wyższych, kilkadziesiąt przedszkoli, kilkanaście szkół podstawowych, 4 licea ogólnokształcące. Funkcjonują tu prywatne i publiczne poradnie lekarskie, liczne sale fitness, lodowisko, wrotkarnia, pływalnie, park linowy, kino Cinema City, centrum kultury, kina i teatry plenerowe.

Wśród obiektów handlowych dzielnicy ― dwa hipermarkety Tesco z pasażami handlowymi, galerie handlowe Bemowo i Hala Wola, liczne sklepy i supermarkety, jak to Kaufland, Lidl, Biedronka czy Stokrotka.

Dojazd samochodem z Bemowa do centrum Warszawy zajmuje 20-30 minut. Tyle samo czasu zajmuje też dojazd do centrum głównym bemowskim środkiem komunikacji miejskiej ― tramwajem. Kursują tu też liczne linie autobusowe, dostępnych jest kilkanaście stacji roweru miejskiego.

Nowe mieszkania na Bemowie ― jakie są oferty?

Bemowo jest stosunkowo przystępne pod względem cen na nieruchomości: nowe mieszkania sprzedawane są tutaj w cenie już od około 7000 złotych za m2.

Żyć na Bemowie ― wady i zalety

Niewątpliwym argumentem przemawiającym za zamieszkaniem na Bemowie są tutejsze tereny zielone i spokojna bezpieczna okolica. Wśród wad zwykle wymieniane są korki uliczne w godzinach szczytu i hałas z położonego na terenie dzielnicy lotniska.