Nowe mieszkania w Warszawa, Ursynów‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 19 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Ursynowie ― czy warto tu zamieszkać?

Położony w południowej części Warszawy, na lewym brzegu Wisły Ursynów jest dzielnicą różnorodną ― są tu zarówno rozległe tereny zielony, jak i dynamiczne obszary o zabudowie nowoczesnej. Jest umownie podzielona na dwa obszary ― Ursynów Wysoki i Ursynów Zielony. Pierwszy charakteryzuje się dynamiczną urbanistyczną zabudową, drugi cechuje zabudowa kameralna i jednorodzinna.

Ursynów ― jaka to dzielnica?

Ursynów zajmuje powierzchnię blisko 43 km.kw., gęstość ludności wynosi około 3000 osób na km.kw. Dzielnicę wyróżnia dobre zaprojektowanie i zagospodarowanie terenu miejskiego ― jest tu dużo wolnej przestrzeni i terenów zieleni. Jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, jak też osoby czynne zawodowo.

Jak się mieszka na Ursynowie

Na terenie Ursynowa położone są liczne tereny rekreacyjne, jak to rezerwat przyrody Las Kabacki, parki Natoliński, Pod Kopą Cwila, Moczydełko, Lasek Brzozowy, ogród botaniczny PAN.

Wśród obiektów infrastruktury sportowej ― liczne siłownie, w tym plenerowe, boiska i pływalnie; usługi opieki zdrowotnej są świadczone w ponad 100 przychodniach i szpitalach.

Oferta edukacyjna Ursynowa obejmuje żłobki, ponad 20 przedszkoli, kilkadziesiąt szkół podstawowych, 13 liceów ogólnokształcących oraz uczelnie wyższe, w tym SGGW.

Największe punkty handlowe dzielnicy to galerie handlowe Ursynów, Ken Center, CH Ursynów, hipermarkety Auchan i Tesco. Są tu również supermarkety sieci Lidl, Biedronka, E.Leclerc i Carrefour.

Komunikacja na Ursynowie

Na Ursynowie działa linia metra M1 (stacje Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów), funkcjonują liczne linie i pętle autobusowe oraz stacje PKP Warszawa Okęcie, Warszawa Dawidy i Warszawa Jeziorki.

Dojazd samochodem do centrum stolicy może zająć blisko pół godziny, opcja dojazdu metrem jest szybsza ― blisko 20 minut.

Nowe mieszkania na Ursynowie ― jakie są oferty?

Oferta nowych inwestycji na Ursynowie jest zróżnicowana: są to zarówno kameralne osiedla domów typu willowego i szeregowców, jak i nowoczesne kompleksy budynków wielorodzinnych. Cenowo Ursynów prezentuje się dość atrakcyjnie ― stawki za metr kwadratowy zaczynają się od 5000 złotych.

Żyć na Ursynowie ― wady i zalety

Ursynów jest atrakcyjny do zamieszkania ze względu na dogodną komunikację (zarówno w kierunku centrum, jak i poza miasto), rozległe tereny zielone i rozwiniętą infrastrukturę miejską. Wśród wad wymieniane są okazjonalne korki oraz hałas z lotniska w Okęciu.