Nowe mieszkania w Warszawa, Ochota‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 11 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskiej Ochocie ― czy warto tu zamieszkać

Ochota jest chętnie wybieraną lokalizacją do zamieszkania, leży w sąsiedztwie warszawskiego Śródmieścia, posiada rozwiniętą różnorodną infrastrukturę i dużo terenów zieleni, wyróżnia się dynamicznością. 

Zabudowa dzielnicy jest zróżnicowana ― od zabytkowych willi, poprzez bloki z czasów PRL-u, po nowoczesne osiedla mieszkalne.

Ochota ― jaka to dzielnica?

Ochota jest dzielnicą o najwyższej gęstości zaludnienia ― liczba ta sięga blisko 8600 osób na km.kw. Przy tym powierzchnia Ochoty nie jest duża i wynosi jedynie 9,7 km.kw.

Wśród mieszkańców Ochoty jest dużo rodzin z dziećmi i studentów.

Jak się mieszka na Ochocie?

Na terenie Ochoty jest położonych ponad 10 parków, wśród których najbardziej lubiane są park Szczęśliwicki, Pole Mokotowskie, parki Zachodni i Wielkopolski.

Dzielnica także posiada bogatą infrastrukturę sportowa: są tu kluby fitness, baseny, boiska; nie brakuje też punktów gastronomicznych oraz instytucji kulturalnych.

Oferta edukacyjna Ochoty jest dość szeroka ― znajduje się tutaj ponad 30 przedszkoli, liczne szkoły podstawowe, licea, technika oraz szkoły wyższe, takie jak Politechnika Warszawska i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Oferta placówek medycznych dzielnicy jest zróżnicowana ― należą do niej liczne przychodnie, Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny, specjalistyczne ośrodki opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych.

Do najpopularniejszych punktów handlowych dzielnicy należą centra handlowe Reduta, Hala Banacha, Blue City, liczne supermarkety, zwłaszcza sieci Biedronka i Żabka, oraz targi z żywnością ekologiczną.

Ochota jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Warszawy ― dojazd samochodem może zająć poniżej 10 minut poza godzinami szczytu, komunikacją miejską się jedzie 15 minut. Na terenie dzielnicy kursują liczne tramwaje i autobusy, wzdłuż granicy Ochoty położone są stacje i dworce PKP, w bliskim sąsiedztwie znajdują się stacje metra linii M1 i M2 (Politechnika, Pole Mokotowskie, Centrum, Rondo Daszyńskiego).

Nowe mieszkania na Ochocie ― jakie są oferty?

Ochota nie należy do najtańszych dzielnic ― ceny nowych mieszkań zaczynają się od 10 000 złotych za metr kwadratowy. Oferowane są przeważnie mieszkania w inwestycjach o podwyższonym standardzie, apartamentowcach, kameralnych kompleksach mieszkalnych oraz inwestycjach typu willowego.

Żyć na Ochocie ― wady i zalety

Ochota jest doceniana za doskonałą komunikację, dogodne położenie i rozwiniętą infrastrukturę. Powodem do zastrzeżeń najczęściej są korki uliczne, szczególnie w godzinach szczytu.