Nowe mieszkania w Warszawa, Wawer‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 25 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Wawrze ― czy warto tu zamieszkać

Wawer, najbardziej rozległa terytorialne dzielnica Warszawy, leży na prawym brzegu Wisły, jego południowo-wschodnia granica stanowi jednocześnie granicę miasta. Mianowany “Zielonymi Płucami stolicy” Wawer jest coraz chętniej wybierany jako miejsce do zamieszkania, czemu też sprzyjają ceny nieruchomości ― jedne z najniższych w Warszawie.

Wawer ― jaka to dzielnica?

Wawer jest najbardziej zieloną dzielnicą stolicy ― tereny leśne stanowią dużą część jego powierzchni, która wynosi blisko 80 km.kw. Wyróżnia się niskim zagęszczeniem ludności ― jedynie 940 osób na km.kw., jednak liczba ta ostatnimi czasy stabilnie wzrasta.

Zabudowa mieszkaniowa na Wawrze ma charakter przeważnie jednorodzinny i kameralny,  często ― willowy.

Jak się mieszka na Wawrze?

Największym obszarem zielonym Wawra jest rozległy Mazowiecki Park Krajobrazowy. Nie brakuje też stref rekreacyjnych nad jeziorami (Morskie Oko czy Torfy) oraz plaż nadwiślańskich (szczególnie popularna jest plaża Romantyczna).

Oferta oświatowa Wawra składa się z kilkudziesięciu placówek przedszkolnych, głównie prywatnych, blisko 30 szkół podstawowych oraz 5 liceów ogólnokształcących. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka szpitali oraz specjalistycznych ośrodków opieki medycznej dla dzieci i dorosłych.

Infrastruktura sportowa Wawra jest dość zróżnicowana i obejmuje siłownie sieciowe i plenerowe, centra rekreacji, baseny, kluby sportowe oraz liczne boiska. Czynnie działa posiadające kilka filii Wawerskie Centrum Kultury, są też kina, w tym plenerowe.

Na Wawrze funkcjonują sieciowe sklepy spożywcze, jak to Biedronka, Społem, Lewiatan, Stokrotka czy Żabka, supermarkety Lidl i Tesco, galeria handlowa K&M Park oraz CH Ferio. 

Szybka Kolej Miejska jest najbardziej dogodnym środkiem komunikacji łączącym dzielnicę z centrum i pozostałymi częściami miasta. Przykładowo, dojazd koleją do Śródmieścia zajmuje 30 minut. Na Wawrze funkcjonują też liczne linie autobusowe.

Dojazd samochodem z Wawra do centrum Warszawy poza godzinami szczytu wynosi 20-25 minut.

Nowe mieszkania na Wawrze ― jakie są oferty?

Na terenie Wawra wznoszone są inwestycje wielorodzinne oraz kameralne osiedla w zabudowie szeregowej oraz typu willowego. Ceny mieszkań zaczynają się od 3800 zł za m.kw., średnia stawka wynosi blisko 6000 zł za m.kw. Jest to jedna z najtańszych dzielnic Warszawy.

Żyć na Wawrze ― wady i zalety

Głównym atutem Wawra są jego tereny zielone i uwarunkowany nimi spokojny tryb życia. Do wad należy niewystarczający rozwój komunikacji miejskiej w połączeniu z dużą odległością od centrum.