Nowe mieszkania w Warszawa, Mokotów‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 52 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Mokotowie ― czy warto tu zamieszkać?

Położony na południe od centrum Warszawy Mokotów jest dzielnicą różnorodną i obfitą w inwestycje mieszkaniowe. Dominuje tu zabudowa historyczna, ale też coraz częściej się pojawiają nowe osiedla mieszkalne. Nie brakuje też terenów zielonych, zabytków, ośrodków biznesowych i handlowych. 

Dzielnica jest szczególnie wygodna pod względem lokalizacyjnym ― sąsiaduje ze Śródmieściem i pozwala na szybki dojazd do lotniska Chopina.

Mokotów ― jaka to dzielnica?

Przy powierzchni blisko 35 km.kw. zagęszczenie ludności Mokotowa wynosi około 6000 osób na km.kw. Większą część mieszkańców dzielnicy stanowią osoby czynne zawodowo ― na terenie Mokotowa są położone duże centra biurowe.

Jak się mieszka na Mokotowie

Najpopularniejsze tereny zielone dzielnicy to parki Arkadia, Morskie Oko, Dolinka Służewiecka, niedaleko też stąd do Pola Mokotowskiego. Wśród obiektów sportowych ― szereg basenów, liczne siłownie sieciowe i plenerowe, boiska, korty tenisowe.

Na Mokotowie są położone też obiekty kulturalne, takie jak kina, teatry, centra sztuki oraz muzea.

Ośrodki opieki zdrowotnej dostępne w dzielnicy to liczne przychodnie i centra medyczne, głównie prywatne.

Zaplecze edukacyjne Mokotowa stanowią żłobki i przedszkola (blisko 20), kilkadziesiąt szkół podstawowych, liczne licea ogólnokształcące i szkoły zawodowe, placówki szkół wyższych, w tym SGH i Uczelni Łazarskiego.

Na terenie dzielnicy znajdują się Galeria Mokotów, centrum handlowe Sadyba Best Mall, liczne supermarkety, takie jak Biedronka, Auchan, Żabka czy Carrefour, oraz targowiska farmerskie.

Komunikacja na Mokotowie

Dzielnica posiada różnorodną i dobrze rozwiniętą sieć transportu publicznego. Dostępne środki komunikacji miejskiej to tramwaje, autobusy, metro linii M1 (5 stacji), przy granicach dzielnicy położony jest szereg stacji PKP.

Pokonanie trasy z Mokotowa do ścisłego centrum miasta może zająć od 15 do 40 minut w zależności od natężenia ruchu samochodowego.

Nowe mieszkania na Mokotowie ― jakie są oferty?

W ofercie deweloperskiej Mokotowa ― duże osiedla wielorodzinne i pojedyncze bloki mieszkalne, inwestycje apartamentowe oraz kompleksy typu willowego. Dolny próg cenowy metra kwadratowego w nowym mieszkaniu sięga 8000-9000 złotych.

Żyć na Mokotowie ― wady i zalety

Mokotów jest atrakcyjny pod względem położenia, poziomu rozwoju infrastruktury, w tym komunikacyjnej, szerokiej oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Do wad dzielnicy zaliczane są korki i intensywny ruch samochodowy, co z kolei powoduje duże zanieczyszczenie powietrza.