Mieszkania w nowych inwestycjach Warszawy, Mokotów‎

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Mokotów‎
30 inwestycji mieszkaniowych
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny na Mokotowie

Warszawski Mokotów jest jedną z najbardziej pożądanych dzielnic do zamieszkania położonych w centralnej części stolicy. Sąsiaduje ze Śródmieściem, wyróżnia się doskonale rozwiniętą infrastrukturą, w tym komunikacyjną, obfituje w tereny zielone. Te czynniki sprawiają, że na terenie dzielnicy regularnie powstają nowe inwestycje.

Mokotów nie należy do tanich dzielnic, jednak mieszkania od dewelopera w tej okolicy cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród inwestorów w nieruchomości, jak i wśród osób poszukujących własnego mieszkania.

Warszawa-Mokotów to dzielnica łącząca w sobie wielkomiejski styl życia – na jej terenie znajduje się dużo centrów biznesowych i siedzib firm, z kameralnością historycznych osiedli willowych.

Co buduje się na Mokotowie?

Oferta nowych inwestycji mieszkaniowych wznoszonych na Mokotowie jest dość liczna i różnorodna: tu buduje się dużo więcej nowych osiedli, niż w obrębie innych centralnych dzielnic Warszawy.

Na terenie dzielnicy wznoszone są głównie nowe osiedla wielorodzinne o podwyższonym standardzie – zarówno składające się z jednego lub kilku bloków, jak i bardziej rozległe, oraz inwestycje nowych apartamentów na sprzedaż i wynajem.

Powstają tutaj też bardziej kameralne inwestycje – wille miejskie oraz kompleksy apartamentów położone w mniej zurbanizowanych częściach dzielnicy.

Gdzie na Mokotowie powstają nowe mieszkania?

Mokotów jest administracyjnie podzielony na osiedla – łącznie 12 obszarów MSI, i największą popularnością wśród firm deweloperskich i nabywców cieszą się takie jednostki na mapie dzielnicy, jak Służewiec, Stegny, Sielce, Ksawerów, Siekierki, Sadyba oraz Wierzbno.

Nowoczesne osiedla są wznoszone też na Starym Mokotowie – tutaj znajdziemy głównie ogłoszenia o sprzedaży apartamentów inwestycyjnych lub mieszkań klasy premium.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Mokotów jest dzielnicą wyróżniającą się wysokim standardem zamieszkania, co też odbija się na wewnętrznej infrastrukturze realizowanych tu projektów nowego budownictwa mieszkaniowego. Planowane tu nowe budynki są wyposażane zarówno w podstawowe udogodnienia, jak i elementy infrastruktury dla najbardziej wymagających nabywców.

Do podstawowych składników wewnątrzosiedlowej infrastruktury należą:

  • zadbany i zaaranżowany zielenią teren osiedla, często z przynależną do niego strefą relaksu w postaci patia lub dziedzińca;
  • wystarczająca liczba miejsc parkingowych – najczęściej realizowanych w postaci podziemnych hal garażowych;
  • dodatkowe pomieszczenia do przechowywania do użytku indywidualnego lub wspólnego;
  • podstawowa infrastruktura usługowa – sklepy, kawiarnie, studia kosmetyczne na parterze budynku;
  • podwyższone bezpieczeństwo osiedli – monitoring, ochrona, ogrodzony teren.

W części inwestycji dostępne są usługi recepcji, rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów, tarasy dachowe, prywatne sale fitness i inne udogodnienia o wysokim standardzie.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Mokotowie?

Posiadanie mieszkania lub apartamentu na Mokotowie rokuje wysokie dochody zarówno z wynajmu, jak i ponownej sprzedaży. Ponadto jest to dzielnica obfitująca w kompleksy lokali inwestycyjnych wyposażonych w odpowiednią infrastrukturę towarzyszącą. Najwięcej apartamentów tego typu oferuje rynek pierwotny.

Mokotów jest atrakcyjny dla inwestorów w nieruchomości nie tylko ze względu na swoje walory i położenie, ale też dlatego, że działek nadających się pod zabudowę mieszkaniową jest tu coraz mniej, co istotnie podnosi wartość już istniejących nieruchomości.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Mokotowie?

Mieszkanie deweloperskie na Mokotowie nie należy do tanich – dolny próg cenowy metra kwadratowego nieruchomości w tej dzielnicy jest na granicy wysokiej półki cenowej. Często sięgają też poziomu cen mieszkań na Śródmieściu.

Do ceny mieszkania w stanie deweloperskim należy doliczyć koszt materiałów i robót wykończeniowych; podatek VAT jest zazwyczaj już wliczony w cenie przedstawionej w ofercie deweloperskiej i wynosi 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 oraz 23% dla większych lokali. Przy zakupie lokalu inwestycyjnego podatek VAT może zostać odliczony.

W przypadku kupna mieszkania z rynku pierwotnego nie płacimy podatku PCC (2% od całości).

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych dzielnicach

Śródmieścieod ‍26 724 zł / m2
Praga-Południeod ‍14 421 zł / m2
Ochota‎od ‍18 775 zł / m2
Ursynów‎od ‍15 621 zł / m2
Wilanów‎od ‍12 939 zł / m2
Włochyod ‍14 048 zł / m2
Wawer‎od ‍10 221 zł / m2
Wolaod ‍20 735 zł / m2
Praga-Północod ‍16 136 zł / m2
Targówek‎od ‍13 206 zł / m2
Bemowo‎od ‍15 718 zł / m2
Rembertów‎od ‍11 000 zł / m2
Ursusod ‍12 892 zł / m2
Bielanyod ‍18 232 zł / m2
Wesołaod ‍11 135 zł / m2
Białołęka‎od ‍11 054 zł / m2

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Mokotowa

Warszawaod ‍14 485 zł / m2
Zamienieod ‍10 300 zł / m2
Józefosławod ‍8 707 zł / m2
Ząbkiod ‍9 622 zł / m2
Nowa Wolaod ‍8 300 zł / m2
Piastówod ‍10 290 zł / m2
Markiod ‍7 815 zł / m2
Pruszkówod ‍9 993 zł / m2
Sulejówekod ‍9 800 zł / m2
Ożarów Mazowieckiod ‍8 847 zł / m2
Zielonkaod ‍8 011 zł / m2
Warszawa i okoliceod ‍12 493 zł / m2
Łomiankiod ‍8 000 zł / m2
Otwockod ‍8 744 zł / m2
Kobyłkaod ‍7 398 zł / m2
Legionowood ‍7 058 zł / m2
Góra Kalwariaod ‍6 900 zł / m2
Radzyminod ‍8 264 zł / m2
Błonieod ‍7 680 zł / m2