Nowe mieszkania w Warszawa, Rembertów‎ od dewelopera — rynek pierwotny — 7 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Rembertowie ― czy warto tu zamieszkać?

Rembertów leży na prawym brzegu Wisły, należy do dzielnic wyznaczających wschodnią granicę Warszawy. Jest to jedna z najmniej zaludnionych stołecznych dzielnic, ponad ⅓ jej powierzchni stanowią tereny leśne. Tutejsza zabudowa mieszkaniowa ― zarówno wielo-, jak i jednorodzinna ― ma charakter kameralny. Rembertów jest chętnie wybierany przez młode rodziny oraz osoby poszukujące mieszkania w cichej i spokojnej okolicy.

Rembertów ― jaka to dzielnica?

Rembertów należy do najmniejszych dzielnic Warszawy ― jego powierzchnia wynosi blisko 19 km. kw. Zagęszczenie ludności plasuje tu na poziomie około 1200 osób na km.kw. Jest podzielony na 3 obszary administracyjne i 11 osiedli.

W ciągu ostatnich lat pojawiają się na Rembertowie nowe wielorodzinne inwestycje mieszkaniowe ― oferta ta jest między innymi skierowana do osób decydujących się na zakup pierwszego mieszkania, ponieważ ceny nieruchomości na terenie dzielnicy są stosunkowo niskie.

Jak się mieszka na Rembertowie

Wśród popularnych terenów zieleni położonych na Rembertowie ― rezerwat przyrody Kawęczyn oraz liczne parki uzupełnione w obiekty infrastruktury sportowej. Ponadto na terenie dzielnicy funkcjonują baseny, sieciowe siłownie oraz liczne boiska wielofunkcyjne.

Działa tu 7 przychodni publicznych oraz szereg prywatnych ośrodków opieki medycznej.

Zaplecze edukacyjne dzielnicy stanowi ponad 30 przedszkoli prywatnych i publicznych, 7 publicznych szkół podstawowych, liceum ogólnokształcące oraz wydziały uczelni wyższych.

Infrastruktura handlowo-usługowa Rembertowa jest wystarczająco rozwinięta ― znajdują się tutaj centrum handlowe Hopstop, targowisko Bazar Rembertów, liczne supermarkety sieci Tesco, Lidl, Kaufland, Biedronka. 

Komunikacja na Rembertowie

Głównym środkiem transportu pozwalającym na dogodny dojazd z centrum do Rembertowa jest Szybka Kolej Miejska ― podróż taka zajmuje blisko 20 minut. Pokonanie tej trasy samochodem ― poza godzinami szczytu ― zajmie od 25 do 35 minut. Sieć komunikacji miejskiej Rembertowa uzupełniają też liczne linie autobusowe.

Nowe mieszkania na Rembertowie ― jakie są oferty?

Podstawę oferty powstających na Rembertowie nowych osiedli mieszkalnych stanowią kameralne kompleksy budynków wielorodzinnych. Ceny mieszkań zaczynają się od około 6900 złotych za m.kw.

Żyć na Rembertowie ― wady i zalety

Rembertów jest ceniony za kameralność, możliwość dostępu do terenów zielonych i dość niskie ceny nieruchomości. Minusami zamieszkania na terenie dzielnicy są niedostateczny poziom rozwoju infrastruktury zdrowotnej i edukacyjnej oraz korki przy głównych arteriach transportowych.