Podgląd zdjęcia – oryginalne zdjęcie tutaj

Matejki
w Łodzi

Brak mieszkań na sprzedaż od dewelopera
Deweloper
Adres
Śródmieście, ul. Matejki 11

Więcej o budynkach

Arche Residence - Matejki I
ul. Matejki 11 (Arche Residence)
10 pięter
Sprzedane
1 kw. 2016
Oddano w 2 kw. 2018
Sprzedane
Matejki II
ul. Matejki 11 (Apartamenty Matejki II)
10 pięter
Sprzedane
1 kw. 2016
Oddano w 4 kw. 2020
Sprzedane

Matejki na mapie Łodzi

Szczegóły inwestycji

O budynku

🟧 Liczba budynków2
🟧 Liczba mieszkań322
🟧 Liczba pięter4–10
🟧 Parkingmiejsca postojowe podziemne (2 poziomy), miejsca postojowe naziemne
🟧 Powierzchnia mieszkań29–82 m2
🟧 Rodzaj zabudowymieszkania
🟧 Udogodnieniawinda, komórki lokatorskie, recepcja, restauracja, zarządzanie najmem

O mieszkaniach

🟧 Liczba pokoi1‑pokojowe, 2‑pokojowe, 3‑pokojowe, 4‑pokojowe
🟧 Wykończenie mieszkaństandard deweloperski, wykończenie pod klucz

Opis Inwestycji

O inwestycji

Kompleks mieszkaniowo-inwestycyjny Matejki składa się z dwóch etapów ― Arche Residence i Apartamenty Matejki ― i znajduje się w środkowo-wschodniej części Łodzi.

Lokalizacja

Inwestycję wzniesiono przy ulicy Jana Matejki 11 na terenie łódzkiej dzielnicy Śródmieście. Lokalizacja umożliwia korzystanie z obiektów różnorodnej infrastruktury miejskiej, kluczowych arterii i węzłów komunikacyjnych oraz miejskich terenów parkowych. Okolica charakteryzuje się niegęstą zabudową użytkową i mieszkaniową. Odległość od placu Wolności wynosi blisko 2 kilometrów.

Okolica inwestycji

W inwestycji znajdują się liczne obiekty sportowe (sala fitness, kompleks sportowy ze stadionem i krytym basenem, boiska Orlik), punkty gastronomiczne, park im. Matejki, park 3 Maja i park Helenów, instytucje kultury (teatry, kino, galerie sztuki, kluby muzyczne), ośrodki opieki zdrowotnej, w tym centrum medyczne Medicover, apteki, placówki edukacyjne (szkoła podstawowa nr 79 im. Łódzkich Olimpijczyków, dwujęzyczne przedszkole i żłobek KIDS&Co i przedszkole nr 14 ― w promieniu 450 metrów, publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego ― 600 metrów), szkoły ponadpodstawowe, wydziały Uniwersytetu Łódzkiego, galeria handlowa Matejki (200 metrów), sklepy Biedronka (500 metrów), Żabka (600 metrów), Spar Express i Lewiatan (w promieniu 800 metrów), centra handlowe Cegielnia i Tulipan (w promieniu blisko 2,5 kilometra).

Architektura

Budynek o kształcie litery H i układzie kaskadowym (wysokość od 5 do 11 kondygnacji) wzniesiono z prostej bryły i utrzymano w stylu nowoczesnym. W wykończeniach elewacji użyto białych i szarych tynków oraz czerwonej cegły klinkierowej, dodano obszerne przeszklenia oraz szklane balustrady balkonów. W dolnej kondygnacji przewidziano lokale usługowe.

Infrastruktura osiedla

Teren wokół budynku jest urządzony zielenią, wyposażony w ciągi piesze, drogi dojazdowe oraz naziemną strefę do parkowania. Zaprojektowano także dwupoziomowy parking podziemny i komórki lokatorskie. Dostępne są usługi recepcji oraz lokal gastronomiczny na parterze.

Komunikacja

Położenie kompleksu pozwala na szybki dostęp do ulic Pomorskiej, Uniwersyteckiej, Źródłowej, Prezydenta Gabriela Narutowicza, dróg krajowych nr 14 i nr 72. W odległości 150 metrów od inwestycji dostępne są przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacja roweru miejskiego. O 1,8 kilometra oddalony jest dworzec Łódź Fabryczna.

O mieszkaniach

W budynku zaprojektowano mieszkania (powierzchnia od 29 do 82 metrów kwadratowych) i apartamenty przeznaczone na wynajem krótko- i długoterminowy (powierzchnia od 29 do 73 metrów kwadratowych). Lokale posiadają układy od 1 do 4 pokoi, przewidziano w nich powierzchnię dodatkową w postaci balkonów, loggii, przydomowych ogródków lub tarasów. Apartamenty na wynajem sprzedawane są z pełnym wykończeniem i wyposażeniem, oferowane są także usługi zarządzania najmem.

O deweloperze

Inwestycję realizuje firma deweloperska Arche. Kierunki działalności firmy to zabudowa apartamentowa i wielorodzinna oraz rewitalizacja zabytkowych budynków i ich adaptacja do użytku hotelarskiego. Firma została założona w 1991 roku, jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Deweloper działa w Warszawie i Łodzi oraz mniejszych miejscowościach Polski. Na terenie Łodzi firma zrealizowana zwłaszcza Hotel Tobaco.

Ze szczegółową ofertą, aktualnymi cenami i promocjami zapoznać się można w Biurze sprzedaży dewelopera.

Inne strony o tej inwestycji

Jaki jest adres Matejki?

Śródmieście, ul. Matejki 11.

Kto jest deweloperem Matejki w Łodzi?

Deweloperem Matejki jest Arche.

Kiedy Matejki zostanie oddany do użytkowania?

Arche Residence, Apartamenty Matejki II – zbudowane.

Czy są dostępne mieszkania od dewelopera?

Według naszych informacji w inwestycji Matejki na dzień dzisiejszy nie ma dostępnych mieszkań od dewelopera.
Materiał został przygotowany przez niezależnego dziennikarza Igora Balana z LUN Sp. z o.o