Podgląd zdjęcia – oryginalne zdjęcie tutaj

Dom przy Filharmonii
w Katowicach

Brak mieszkań na sprzedaż od dewelopera
Deweloper
Adres
Śródmieście, ul. Opolska 10

Więcej o budynku

ul. Opolska 10 (Dom przy Filharmonii)
6 pięter
Sprzedane
1 kw. 2019
Oddano w 3 kw. 2021
Sprzedane

Dom przy Filharmonii na mapie Katowic

Śródmieście, ul. Opolska 10

Szczegóły inwestycji

O budynku

🟧 Liczba budynków1
🟧 Liczba mieszkań105
🟧 Liczba pięter6
🟧 Ogrzewaniemiejska sieć ciepłownicza
🟧 Parkingmiejsca postojowe podziemne (108 miejsc)
🟧 Powierzchnia mieszkań29,63–78,81 m2
🟧 Powierzchnie dodatkowebalkon, loggia, taras
🟧 Rodzaj zabudowywielorodzinna
🟧 Terenosiedle otwarte
🟧 Typ nieruchomościmieszkanie
🟧 Udogodnieniarecepcja, usługi w budynku, ogród na dachu

O mieszkaniach

🟧 Liczba pokoi1‑pokojowe, 2‑pokojowe, 3‑pokojowe, 4‑pokojowe
🟧 Wykończenie mieszkaństandard deweloperski

Opis Inwestycji

O inwestycji

Dom Przy Filharmonii to inwestycja o podwyższonym standardzie ulokowana w środkowej części Katowic.

Lokalizacja

Budynek znajduje się przy ulicy Opolskiej 10 na katowickim Śródmieściu, od ścisłego centrum miasta jest oddalony o 1,3 kilometra. Okolicę cechuje zabudowa historyczna, rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, rozrywkowa, edukacyjna i zdrowotna, bliskość głównych węzłów i arterii komunikacyjnych miasta.

Okolica inwestycji

Niedaleko budynku ulokowane są liczne kawiarnie i restauracje, Filharmonia Śląska, studia kosmetyczne, kina, kościoły, galerie sztuki, oddziały banków i urzędy pocztowe, wydziały uczelni wyższych, Galeria Katowicka (500 metrów), sklepy spożywcze Żabka, Biedronka, Groszek, Stokrotka (ok. 350 metrów), supermarket Lidl (600 metrów), galeria handlowa Altus (1 kilometr), centrum handlowe Silesia (2 kilometry). Pobliskie tereny spacerowe to skwer Przyjaciół z Miszkolca, park Powstańców Śląskich, park Alojzego Budnioka.

Edukacja

Najbliżej położone placówki edukacyjne to VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie (350 metrów), III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (450 metrów), szkoła podstawowa nr 10, miejskie przedszkole nr 45 oraz żłobek miejski (600 metrów), szkoły językowe i artystyczne.

Opieka medyczna

W okolicy funkcjonują prywatne poradnie, POLiS Clinic, stomatologia, CM LuxMed i inne ośrodki opieki zdrowotnej.

Sport

W niedużej odległości znajdują się klub fitness Smart Gym, lodowisko Spodek, strzelnica sportowa Katowice Silesia.

Komunikacja

Budynek wzniesiono w bliskim sąsiedztwie takich arterii i węzłów komunikacyjnych, jak ulice Goeppert-Mayer, Sokolska, Chorzowska, rondo Jerzego Ziętka, Drogowa Trasa Średnicowa. Dworzec główny PKP położony jest w odległości 600 metrów, liczne przystanki autobusowe i tramwajowe dostępne są przy Placu Wolności, oddalonym o 300 metrów od inwestycji.

Architektura

Sześciopiętrowy budynek jest wzniesiony w modernistycznym stylu architektonicznym z zastosowaniem prostej bryły, regularnych kształtów geometrycznych, połączenia kolorystycznego czerni i bieli w wykończeniach elewacji, licznych przeszkleń oraz podświetleń fasady. W kondygnacji parterowej położono lokale handlowo-usługowe. Na dachu zaprojektowano strefę zieleni.

Infrastruktura osiedla

Wokół budynku założono chodniki, trawniki, drogę dojazdową. Przewidziano miejsca postojowe na podziemnym parkingu. W budynku funkcjonuje recepcja oraz są zainstalowane cichobieżne windy. Na dachu budynku znajduje się wspólny ogród z krytą altaną i iluminacjami.

O mieszkaniach

Inwestycja składa się ze 105 mieszkań ― kawalerek, lokali dwu- i trzypokojowych oraz apartamentów czteropokojowych położonych w najwyższej kondygnacji. Metraż mieszkań wynosi od 29 do 78 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale wyposażone są w balkony lub loggie, apartamenty uzupełniono w prywatne tarasy.

O deweloperze

Realizacją inwestycji opiekuje się firma budowlana Wawel Service, działająca na polskim rynku nieruchomości od 25 lat. Należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Działa na terenie Krakowa, Katowic i Warszawy. Niektóre ze zrealizowanych dotychczas inwestycji dewelopera to zwłaszcza Bytkowska Park (Katowice), Apartamenty Sowiniec, Halszki, Piasta Park, Lema, Krygowskiego, Białoprądnicka (Kraków).

Dowiedzieć się w szczegółach o ofercie, aktualnych cenach i promocjach można w Biurze sprzedaży dewelopera.

Inne strony o tej inwestycji

Jaki jest adres Dom przy Filharmonii?

Śródmieście, ul. Opolska 10.

Kto jest deweloperem Dom przy Filharmonii w Katowicach?

Deweloperem Dom przy Filharmonii jest Wawel Service.

Kiedy Dom przy Filharmonii zostanie oddany do użytkowania?

Dom przy Filharmonii – zbudowane.

Czy są dostępne mieszkania od dewelopera?

Według naszych informacji w inwestycji Dom przy Filharmonii na dzień dzisiejszy nie ma dostępnych mieszkań od dewelopera.
Materiał został przygotowany przez niezależnego dziennikarza Igora Balana z LUN Sp. z o.o