Podgląd zdjęcia – oryginalne zdjęcie tutaj

Osiedle Idea
w Gdańsku

Brak mieszkań na sprzedaż od dewelopera
Deweloper
Adres
Oliwa, ul. Droszyńskiego 14

Osiedle Idea na mapie Gdańska

Oliwa, ul. Droszyńskiego 14

Etap budowy

Rozpoczęcie budowy Osiedle Idea — 3 kw. 2015
Osiedle Idea Etap I
Budynek B1, Budynek B2, Budynek B3
zbudowane
sprzedane
termin oddania4 kw. 2017
Budynek B4
zbudowane
sprzedane
termin oddania4 kw. 2018
Osiedle Idea Etap III – Street art
Budynek B5, Budynek B6, Budynek B7, Budynek B8
zbudowane
sprzedane
termin oddania3 kw. 2020
Osiedle Idea Etap IV – Neoplastycyzm
Budynek B9, Budynek B10, Budynek B11
zbudowane
sprzedane
termin oddania1 kw. 2021

Szczegóły inwestycji

O budynku

Liczba budynków11
Liczba mieszkań586
Liczba pięter5–6
Parkingmiejsca postojowe podziemne, miejsca postojowe naziemne
Powierzchnia mieszkań34–105 m2
Rodzaj zabudowymieszkania
Udogodnieniaochrona, monitoring, plac zabaw, stojaki rowerowe, przystosowane dla niepełnosprawnych

O mieszkaniach

Liczba pokoi1‑pokojowe, 2‑pokojowe, 3‑pokojowe, 4‑pokojowe, 5‑pokojowe
Wykończenie mieszkaństandard deweloperski, wykończenie pod klucz
Wysokość sufitów2,6–2,8 m

Opis Inwestycji

O inwestycji

Wieloetapowe Osiedle Idea jest realizowane w północno-zachodniej części Gdańska i składa się z budynków wielorodzinnych.

Lokalizacja

Inwestycja znajduje się w obrębie ulic Leona Droszyńskiego, Beniowskiego i Śląskiej na pograniczu gdańskich dzielnic Oliwa i Przymorze. Dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami Aglomeracji Trójmiejskiej okolica wyróżnia się niegęstą nowoczesną zabudową oraz bliskością obiektów infrastruktury edukacyjnej, usługowo-handlowej, sportowej, biznesowej.

Okolica inwestycji

W sąsiedztwie inwestycji dostępne są zakłady fryzjerskie, kawiarnie, oddziały banków, kościół, poradnie lekarskie, apteki, kluby sportowe, centrum rekreacyjne Elewator, basen, boisko, centrum handlowe Stacja Oliwa (450 metrów), park Jana Pawła II, Park Oliwski, park Ronalda Reagana. W promieniu blisko 1 kilometra położone są galeria handlowa Alfa Centrum z supermarketem Auchan, centrum handlowe Familia oraz Galeria Przymorze. Szkoła Podstawowa nr 46, prywatne przedszkole Stokrotka i niepubliczne przedszkole Little Harvard są oddalone o około 600 metrów, Chrześcijańska Szkoła i przedszkole Montessori ― o 800 metrów. Sklepy spożywcze położone w pobliżu to Carrefour Express i Żabka (tuż przy osiedlu), Biedronka (450 metrów), Top Market (700 metrów).

Architektura

Budynki osiedla są wzniesione z prostej bryły w stylu nowoczesnym, wykończenia elewacji w poszczególnych etapach inwestycji nawiązują stylistycznie do gatunków sztuki plastycznej i malarskiej i zawierają elementy dekoracyjne wykonane przez artystów. Wysokość budynków wynosi od 5 do 6 pięter. W kondygnacji parterowej budynków zaprojektowano część handlowo-usługową.

Infrastruktura osiedla

Inwestycja ma teren ogrodzony, monitorowany i objęty całodobową ochroną, jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano tu strefy rekreacji, alejki spacerowe, aranżacje roślinne, elementy małej architektury, place zabaw dla dzieci, zadaszone wiaty na rowery, drogi dojazdowe, naziemne i podziemne miejsca parkingowe.

Komunikacja

Osiedle leży niedaleko alei Grunwaldzkiej, jej zbiegu z ulicą Kołobrzeską, w pobliżu dostępny jest zjazd na aleję Rzeczypospolitej. Do oddalonego o około 9,5 kilometra centrum Gdańska można dojechać samochodem w około 20 minut. W sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe (800 metrów), pętla tramwajowa Oliwa (1,1 kilometra), stacja PKP Gdańsk Oliwa (650 metrów) obsługująca pociągi linii SKM, REG, TLK, IC.

O mieszkaniach

Powierzchnia mieszkań inwestycji wynosi od 34 do 105 metrów kwadratowych. Są to lokale o układzie od 1 do 5 pokoi, wyposażone w tarasy, balkony, loggie lub prywatne ogródki. Oferowane są usługi wykończeniowe pod klucz.

O deweloperze

Deweloperem osiedla jest firma Euro Styl, należąca do ogólnopolskiej Grupy Dom Development i działająca na rynku nieruchomości ― w Gdańsku, Gdyni i Rumi ― od ponad 13 lat. Posiada wyróżnienia w konkursach deweloperskich i nagrody, takie jak Budowa Roku, Najlepsza Gdyńska Inwestycja czy Srebrne Wiertło. Niektóre ze zrealizowanych przez firmę inwestycji to osiedla Mezzo, Cytrusowe, Amareno, Impuls, Morskie, Spektrum, Viridis, Kwartet Polanki, Brama Żuław, Nowy Horyzont, Oliwa Park.

Ze szczegółową ofertą, aktualnymi cenami i promocjami zapoznać się można w Biurze sprzedaży dewelopera.

Inne strony o tej inwestycji

Jaki jest adres Osiedle Idea?

Oliwa, ul. Droszyńskiego 14.

Kto jest deweloperem Osiedle Idea w Gdańsku?

Deweloperem Osiedle Idea jest Euro Styl.

Kiedy Osiedle Idea zostanie oddany do użytkowania?

Osiedle Idea Etap I, Osiedle Idea Etap II, Osiedle Idea Etap III – Street art, Osiedle Idea Etap IV – Neoplastycyzm – zbudowane.

Czy są dostępne mieszkania od dewelopera?

Według naszych informacji w inwestycji Osiedle Idea na dzień dzisiejszy nie ma dostępnych mieszkań od dewelopera.
Materiał został przygotowany przez niezależnego dziennikarza Igora Balana z LUN Sp. z o.o