Podgląd zdjęcia – oryginalne zdjęcie tutaj

Osiedle Stacja Grochów
w Warszawie

Brak mieszkań na sprzedaż od dewelopera
Adres
Praga Południe, ul. Przeworska 7

Osiedle Stacja Grochów na mapie Warszawy

Etap budowy

Rozpoczęcie budowy Osiedle Stacja Grochów — 3 kw. 2018
Stacja Grochów Etap I
Budynek A, Budynek B
zbudowane
sprzedane
termin oddania2 kw. 2020
Stacja Grochów Etap III
Budynek D, Budynek E
zbudowane
sprzedane
termin oddania1 kw. 2022
Budynek C
w budowie
sprzedane
termin oddania2 kw. 2022
Stacja Grochów Etap IV
Budynek F, Budynek G
w budowie
sprzedane
termin oddania2 kw. 2022

Szczegóły inwestycji

O budynku

Liczba budynków7
Liczba mieszkań550
Liczba pięter5–6
Parkingmiejsca postojowe podziemne (1 poziom), miejsca postojowe naziemne
Powierzchnia mieszkań26,28–133 m2
Powierzchnie dodatkowebalkon, ogródek
Rodzaj zabudowywielorodzinna
Terenosiedle otwarte
Typ nieruchomościmieszkanie
Udogodnieniawinda, plac zabaw, siłownia plenerowa, boisko, usługi w budynku

O mieszkaniach

Liczba pokoi1‑pokojowe, 2‑pokojowe, 3‑pokojowe, 4‑pokojowe
Wykończenie mieszkaństandard deweloperski, wykończenie pod klucz
Wysokość sufitów2,6–2,8 m

Opis Inwestycji

O inwestycji

Osiedle Stacja Grochów to wieloetapowa inwestycja budynków wielorodzinnych, położona w północnej części warszawskiej dzielnicy Praga-Południe.

Lokalizacja

Ulokowana przy ulicy Przeworskiej inwestycja należy do prawobrzeżnego warszawskiego osiedla Grochów, położonego na pograniczu dzielnic Praga-Południe i Targówek Fabryczny. Okolica jest cicha, zabudowana w nowoczesne osiedla mieszkalne, dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta i posiadająca infrastrukturę handlowo-usługową, zdrowotną i oświatową.

Okolica inwestycji

Najbliższe ośrodki przedszkolne położone przy inwestycji to przedszkole nr 51 "Misia Czarodzieja" znajdujące się w odległości 300 metrów oraz przedszkole nr 153 "Słoneczne" i niepubliczne przedszkole “Rośnij z Didasko” oddalone o około 500 metrów. W pobliżu leżą też szkoły podstawowe ― nr 72 im. Przyjaciół Grochowa (800 metrów), niepubliczna szkoła podstawowa nr 98 "Didasko" (1,1 kilometra), szkoła podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego (1,4 kilometra). W okolicy dostępne są kawiarnie, salony kosmetyczne, korty tenisowe, sale fitness, przychodnia weterynaryjna, prywatne gabinety lekarskie, apteki, oddziały banków, urząd pocztowy, kościoły, szpital Szaserów, Hala Sportowa Siennicka. W bezpośredniej bliskości osiedla znajdują się sklepy spożywcze Stokrotka, Żabka i Freshmarket. Najbliższe tereny zielone to park Polińskiego, park Obwodu Praga Armii Krajowej, park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim. W 8 minut samochodem można dojechać do rezerwatu przyrody Olszynka Grochowska. Dostępne w pobliżu centra handlowe to Galeria Grochów (1,1 kilometra), Galeria Wiatraczna (1,5 kilometra), CH Szembeka (2,6 kilometra).

Architektura

Budynki o zróżnicowanej wysokości (do siedmiu pięter) są wzniesione z prostej bryły w stylu nowoczesnym. Elewacje wykończono tynkami w kolorystycznym połączeniu bieli i szarości, dodano kontrastujące elementy dekoracyjne. Na parterze zaprojektowano lokale handlowo-usługowe.

Infrastruktura osiedla

Inwestycja ma teren otwarty, zagospodarowany zielenią i wzbogacony w elementy małej architektury. Do dyspozycji mieszkańców są plac zabaw dla dzieci oraz podziemne i naziemne miejsca postojowe. Budynki posiadają cichobieżne windy.

Komunikacja

Inwestycja leży niedaleko węzła komunikacyjnego Rondo Wiatraczna oraz arterii Alei Waszyngtona, ulicy Grochowskiej i Alei Stanów Zjednoczonych. W odległości 500 metrów położone są przystanki autobusowe pozwalające między innymi na dojazd do stacji PKP Warszawa Wschodnia. W odległości 1,2 kilometra znajduje się pętla tramwajowa Wiatraczna. O 650 metrów jest oddalona stacja roweru miejskiego Veturilo.

O mieszkaniach

Inwestycja zawiera jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchni od 26 do 87 metrów kwadratowych. Do lokali w kondygnacji parterowej przynależne są prywatne ogródki, pozostałe mieszkania mają balkony.

O deweloperze

Realizacją inwestycji opiekuje się Dom Development, firma istniejącą na polskim rynku od 24 lat i będąca członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród zrealizowanych przez firmę inwestycji w Warszawie ― Rezydencja Mokotów, Apartamenty Włodarzewska, Marina Mokotów, Osiedle Żoliborz Artystyczny, Wille Taneczna, Osiedle Saska, Ursynovia, Osiedle Przyjaciół.

W Biurze sprzedaży dewelopera dostępne są szczegółowe informacje o aktualnych ofertach, promocjach oraz cenach mieszkań.

Inna nazwa tej inwestycji Osiedle Stacja Grochow.

Jaki jest adres Osiedle Stacja Grochów?

Praga Południe, ul. Przeworska 7.

Kto jest deweloperem Osiedle Stacja Grochów w Warszawie?

Deweloperem Osiedle Stacja Grochów jest Dom Development.

Kiedy Osiedle Stacja Grochów zostanie oddany do użytkowania?

  • Stacja Grochów Etap II, Stacja Grochów Etap IV – Dostępne od 2 kw. 2022
  • Stacja Grochów Etap I, Stacja Grochów Etap III – zbudowane

Czy są dostępne mieszkania od dewelopera?

Według naszych informacji w inwestycji Osiedle Stacja Grochów na dzień dzisiejszy nie ma dostępnych mieszkań od dewelopera.
Materiał został przygotowany przez niezależnego dziennikarza Igora Balana z LUN Sp. z o.o