Planowane inwestycje Poznania, termin oddania 2022

Nowe inwestycje Poznania
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Poznania
Czarnków
1 Inwestycja
Gniezno
3 Inwestycji
Gostyń
2 Inwestycji
Grodzisk Wielkopolski
0 Inwestycji
Góra
0 Inwestycji
Jarocin
2 Inwestycji
Kalisz
5 Inwestycji
Komorniki
1 Inwestycja
Konin
2 Inwestycji
Koninko
0 Inwestycji
Kostrzyn
3 Inwestycji
Kościan
1 Inwestycja
Krotoszyn
2 Inwestycji
Kórnik
4 Inwestycji
Kępno
2 Inwestycji
Leszno
8 Inwestycji
Luboń
2 Inwestycji
Nowy Tomyśl
1 Inwestycja
Piła
4 Inwestycji
Pleszew
0 Inwestycji
Pniewy
0 Inwestycji
Pobiedziska
0 Inwestycji
Rawicz
1 Inwestycja
Swarzędz
9 Inwestycji
Szamotuły
1 Inwestycja
Trzcianka
0 Inwestycji
Turek
1 Inwestycja
Wolsztyn
0 Inwestycji
Września
5 Inwestycji
Wągrowiec
2 Inwestycji
Złotów
1 Inwestycja
Śrem
2 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
3 566
13 300
3 566 13 300
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
24 Inwestycji
2-pokojowe
38 Inwestycji
3-pokojowe
42 Inwestycji
4+ -pokojowe
30 Inwestycji
Domy
32 obiekty
Dostępne od 2022
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
106 Inwestycji
Dostępne od 2022
80 Inwestycji
Dostępne od 2023
60 Inwestycji
Dostępne od 2024+
65 Inwestycji
80 inwestycji mieszkaniowych

Nowe inwestycje mieszkaniowe Poznania 2022

Poznań jest jednym z kluczowych ośrodków urbanistycznych, gospodarczych, oświatowych, przemysłowych i kulturowych środkowo-zachodniej Polski. Tu chętnie przyjeżdża dużo studentów, pracowników dużych firm oraz osób poszukujących pracy – te wszystkie grupy potencjalnych mieszkańców tworzą popyt na tutejsze nieruchomości. W aktualnej ofercie deweloperskiej dominują nowe inwestycje mieszkaniowe 2022.

Poznań jest objęty czynną działalnością deweloperską (na jego terenie działa obecnie ponad 120 firm budowlanych), nowe osiedla powstają w różnorodnych częściach miasta, a oferta nieruchomości od dewelopera jest bardzo zróżnicowana.

Jak wygląda oferta nieruchomości z rynku pierwotnego Poznania w roku 2022?

Przeanalizujmy więc poznańskie nowe inwestycje. W 2022 Poznań zaoferuje nabywcom takie typy inwestycji deweloperskich, jak: nowe osiedla wielorodzinne, w tym realizowane etapowo, kompleksy mieszkalne wykonane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej, kameralne kompleksy apartamentów o dodatkowej infrastrukturze, nowe budynki mieszkalne o niskiej zabudowie, apartamentowce klasy premium.

W każdej części miasta są planowane inwestycje mieszkaniowe 2022 – Poznań oferuje nowe mieszkania zarówno w centrum, jak i najbardziej kameralnych okolicach, w tym na obrzeżach miasta oraz na przedmieściach. Dokładna lokalizacja inwestycji z reguły warunkuje ich charakter.

Wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi nowego budownictwa, sprzedawane w stanie deweloperskim bądź z kompleksowym wykończeniem.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Poznaniu w 2022?

Inwestorów, którzy chcieliby włożyć swój kapitał w nowe mieszkania w 2022, Poznań przyciąga przede wszystkim swoją strategiczną lokalizacją, która z kolei kształtuje stabilnie wysoki popyt na wynajem długo- i krótkoterminowy. Ceny mieszkań w Poznaniu nie należą do najwyższych w skali kraju, jednak powoli rosną, co czyni tutejsze nieruchomości opłacalną inwestycją. Na poznańskim rynku nie brakuje też specjalnych ofert dla inwestorów (na przykład, kompleksów mikroapartamentów).

Ceny nowych mieszkań w Poznaniu w 2022 roku

Poznań jest stosunkowo przystępny cenowo – większość stawek znajduje się w granicach średniej półki cenowej. Najwyższe ceny mieszkań obserwujemy w takich dzielnicach, jak Stare Miasto, Łazarz, Jeżyce, Wilda, najniższe – w dzielnicach krańcowych (m.in. Morasko-Radojewo).