Mieszkania w nowych inwestycjach Słupska

Rynek pierwotny Słupsk ― inwestycje deweloperskie
Gdańsk, Słupsk
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
3 Inwestycji
Człuchów
0 Inwestycji
Hel
3 Inwestycji
Jastarnia
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
21 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Kwidzyn
0 Inwestycji
Lębork
1 Inwestycja
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
13 Inwestycji
Pruszcz Gdański
21 Inwestycji
Puck
23 Inwestycji
Reda
10 Inwestycji
Rumia
19 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
5 Inwestycji
Starogard Gdański
4 Inwestycji
Słupsk
18 Inwestycji
Tczew
7 Inwestycji
Wejherowo
12 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
4 349
5 700
4 349 5 700
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
11 Inwestycji
3-pokojowe
10 Inwestycji
4+ -pokojowe
7 Inwestycji
Domy
5 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
6 Inwestycji
Dostępne od 2022
9 Inwestycji
Dostępne od 2023
4 Inwestycji
Dostępne od 2024+
9 Inwestycji
18 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Słupsku

Słupsk, miasto powiatowe znajdujące się na Pobrzeżu Koszalińskim, wyróżnia się kameralnym charakterem i strategicznym położeniem na mapie kraju. Jest trzecim miastem województwa pomorskiego pod względem liczby ludności, ważnym ośrodkiem gospodarczym i kluczowym węzłem komunikacyjnym. Z roku na rok na terenie miasta powstają nowe inwestycje.

Słupsk jest położony w pobliżu zachodniego wybrzeża Bałtyku, co czyni go kluczowym punktem na drodze do popularnych miejscowości turystycznych tej części regionu. To podnosi atrakcyjność miasta w oczach inwestorów z kraju i spoza jego granic i  zwiększa wartość tutejszych nieruchomości.

Co buduje się w Słupsku?

Wśród nowych inwestycji realizowanych na terenie Słupska są modernistyczne bloki mieszkalne, klasyczne osiedla wielorodzinne, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie i dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym, zrewitalizowane obiekty dostosowane do potrzeb mieszkaniowych, kameralne inwestycje mieszkaniowe wykonane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Nowe osiedla są wyraźnie zdominowane przez modernistyczną stylistykę i wykonane z dotrzymaniem wymogów dotyczących nowego budownictwa, w tym norm ekologicznych. W inwestycjach są także wdrażane nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Gdzie w Słupsku powstają nowe mieszkania?

Słupsk oferuje nowe mieszkania w różnorodnych lokalizacjach – nowe mieszkania od dewelopera kupimy w centrum (w okolicach Starego Miasta i wybrzeża Słupi), w pobliżu parku Kultury i Wypoczynku, w północnej części miasta (w kierunku Ryczewa), na zachodnim przedmieściu (w kierunku Bierkowa), blisko południowo-zachodniej granicy (w kierunku Bolesławic).

W zależności od dokładnej lokalizacji zmienia się charakter wznoszonych inwestycji – bliżej centrum mamy bardziej wielkomiejskie osiedla, na obrzeżach miasta zaś dominuje kameralna zabudowa, w tym jednorodzinna.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe walory infrastruktury są obowiązkową oznaką cechującą nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Słupsk posiada inwestycje wyposażone w różnorodne udogodnienia, począwszy od bazowych, takich jak:

  • różnorodne parkingi (podziemne, naziemne, zadaszone);
  • zagospodarowany zielenią i małą architekturą teren;
  • windy w blokach mieszkalnych;
  • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych;
  • komórki lokatorskie, wózkownie i rowerownie w budynkach

a kończąc na lokalach usługowych i handlowych w obrębie inwestycji, strefach wypoczynku dla mieszkańców i dodatkowych elementach infrastruktury podnoszących bezpieczeństwo osiedli.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Słupsku?

Nieruchomości to jedna z najbardziej pożądanych branż dla inwestorów, gdyż ten sektor gospodarki jest niezwykle odporny na kryzysy i wyróżnia się niesłabnącą tendencją wzrostową. Nieruchomości w Słupsku są dobrym wyborem dla inwestora z kilku powodów:

  • dostępność cenowa mieszkań pozwala na wejście w inwestycje z mniejszym zasobem oszczędności;
  • ceny nieruchomości powoli, ale stabilnie rosną, co pozwoli nie tylko zwrócić inwestycję, ale i pomnożyć kapitał;
  • lokalizacja Słupska jest bardzo perspektywiczna – na skrzyżowaniu kilku krajowych dróg, na drodze do zachodniej granicy oraz polskiego wybrzeża Bałtyku.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Słupsku?

Mieszkanie deweloperskie w Słupsku kupimy w cenie dość przystępnej, nawet kilkakrotnie niższej, niż w stolicy województwa pomorskiego. Większość ofert nie wykracza poza ramki dolno-średniej półki cenowej. Najwyższe ceny dotyczą inwestycji o podwyższonym standardzie, najtaniej zaś kupimy nowy lokal w obrębie kameralnego osiedla wielorodzinnego. 

W cenie wskazanej przez dewelopera jest z reguły zawarty podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (niższy dla mieszkań o powierzchni nieprzekraczającej 150 m2, wyższy dla większego metrażu). Podatek VAT ulega zwrotowi przy zakupie nieruchomości jako lokalu inwestycyjnego. Podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) przy zakupie nieruchomości z pierwszej ręki w ogóle nie płacimy.

Ceny nowych mieszkań Gdańska, Słupska

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍6 354 zł
od ‍255 000 zł
2-pokojowe
od ‍4 929 zł
od ‍198 000 zł
3-pokojowe
od ‍4 877 zł
od ‍330 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 704 zł
od ‍439 000 zł