Planowane inwestycje Katowic, termin oddania 2022

Nowe inwestycje Katowic
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Katowic
Bielsko-Biała
10 Inwestycji
Bieruń
1 Inwestycja
Bytom
3 Inwestycji
Będzin
6 Inwestycji
Chorzów
0 Inwestycji
Cieszyn
1 Inwestycja
Częstochowa
5 Inwestycji
Dąbrowa Górnicza
3 Inwestycji
Gliwice
8 Inwestycji
Jaworzno
0 Inwestycji
Knurów
0 Inwestycji
Kłobuck
0 Inwestycji
Mikołów
8 Inwestycji
Mysłowice
0 Inwestycji
Pszczyna
2 Inwestycji
Racibórz
1 Inwestycja
Ruda Śląska
1 Inwestycja
Rybnik
4 Inwestycji
Siewierz
1 Inwestycja
Skoczów
0 Inwestycji
Sosnowiec
9 Inwestycji
Tarnowskie Góry
1 Inwestycja
Tychy
3 Inwestycji
Ustroń
0 Inwestycji
Wisła
0 Inwestycji
Zabrze
3 Inwestycji
Świętochłowice
1 Inwestycja
Żory
3 Inwestycji
Żywiec
4 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 502
8 300
5 502 8 300
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
13 Inwestycji
2-pokojowe
16 Inwestycji
3-pokojowe
20 Inwestycji
4+ -pokojowe
17 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Dostępne od 2022
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
25 Inwestycji
Dostępne od 2022
24 Inwestycji
Dostępne od 2023
13 Inwestycji
Dostępne od 2024+
16 Inwestycji
24 inwestycje mieszkaniowe

Nowe inwestycje mieszkaniowe Katowic 2022

Stolica Śląska jest potężnym ośrodkiem urbanistycznym kształtującym obraz całego regionu. Jest siedzibą dużych firm, tutaj intensywnie funkcjonują zakłady produkcyjne i różnorodne przedsiębiorstwa. Do miasta przeprowadza się wiele osób z całego regionu i spoza jego granic, a nieruchomości mieszkaniowe cieszą się bardzo wysokim popytem. W ofercie  rynku pierwotnego przedstawione są liczne nowe inwestycje mieszkaniowe 2022.

Katowice są też ważnym ośrodkiem edukacyjnym, przyciągającym studentów, którzy w czasie studiów generują popyt na wynajem długoterminowy, a po studiach sami stają się nabywcami nieruchomości od dewelopera.

Jak wygląda oferta nieruchomości z rynku pierwotnego Katowic w roku 2022?

Oto jak prezentują się planowane inwestycje mieszkaniowe 2022: Katowice oferują nabywcom duże wieloetapowe osiedla mieszkalne, kompleksy nowych apartamentów o zapleczu infrastrukturalnym, kameralne kompleksy mieszkalne zrealizowane w koncepcji willi miejskich, nowe budynki mieszkalno-usługowe. 

Jeśli chodzi o dzielnice, w których wznoszone są nowe inwestycje 2022 – Katowice są objęte bardzo intensywną działalnością deweloperów i oferują nowe mieszkania w różnorodnych lokalizacjach, od centralnych obszarów administracyjnych po dzielnice krańcowe.

Inwestycje realizowane w Katowicach wyróżniają się nowoczesną stylistyką, zgodnością z wymaganiami dot. nowego budownictwa mieszkaniowego oraz dodatkowymi udogodnieniami.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Katowicach w 2022?

Wśród inwestorów w nowe mieszkania 2022 Katowice są dość popularnym wyborem, gdyż posiadają bardzo obiecujące perspektywy rozwoju. Ceny nieruchomości w stolicy Śląska idą w górę, co czyni mieszkania pewną i opłacalną lokatą kapitału, który już po kilku latach zyska na wartości.

Ponadto, w Katowicach jest bardzo łatwo wynająć mieszkanie – na krótki lub długi termin, a ceny wynajmu są dość wysokie. W obrębie miasta coraz częściej powstają też kompleksy apartamentów inwestycyjnych, objętych specjalistyczną obsługą i uzupełnionych w udogodnienia.

Ceny nowych mieszkań w Katowicach w 2022 roku

Katowice nie należą do najtańszych miast wojewódzkich, ale też wyróżniają się dość dużym pułapem cen –  na obrzeżach miasta lub w miejscowościach satelitarnych kupimy mieszkanie od dewelopera w całkiem przystępnej cenie. Najdroższe mieszkania z kolei są położone na Śródmieściu. Cena zależy nie tylko od położenia na mapie miasta, ale też od standardu wykonania inwestycji.