Planowane inwestycje Krakowa, termin oddania 2022

Nowe inwestycje Krakowa
Lokalizacja
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bronowice
8 Inwestycji
Czyżyny
5 Inwestycji
Dębniki
10 Inwestycji
Grzegórzki
4 Inwestycji
Krowodrza
6 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
11 Inwestycji
Prądnik Biały
18 Inwestycji
Prądnik Czerwony
4 Inwestycji
Stare Miasto
2 Inwestycji
Swoszowice
1 Inwestycja
Zwierzyniec
2 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 100
25 556
5 100 25 556
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
45 Inwestycji
2-pokojowe
61 Inwestycji
3-pokojowe
68 Inwestycji
4+ -pokojowe
69 Inwestycji
Domy
8 obiektów
Dostępne od 2022
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
93 Inwestycji
Dostępne od 2022
90 Inwestycji
Dostępne od 2023
50 Inwestycji
Dostępne od 2024+
36 Inwestycji
87 inwestycji mieszkaniowych

Nowe inwestycje mieszkaniowe Krakowa 2022

Stolica Małopolski cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najróżniejszych grup potencjalnych mieszkańców: tutaj chętnie przyjeżdżają studenci, osoby podróżujące służbowo lub poszukujące pracy, mieszkańcy regionu, młode rodziny. Ten ośrodek kulturowy, oświatowy, biznesowy i gospodarczy warunkuje funkcjonowanie całego województwa, a także jest strategicznym węzłem komunikacyjnym i destynacją turystyczną. Popyt na mieszkania jest bardzo wysoki, a w ofercie deweloperskiej znajdziemy liczne nowe inwestycje mieszkaniowe 2022.

Kraków wyróżnia się dość wysokimi cenami nieruchomości, co jednak wcale nie obniża popyt na mieszkania od dewelopera. W tutejsze nieruchomości również chętnie inwestują przedsiębiorcy z kraju i spoza jego granic.

Jak wygląda oferta nieruchomości z rynku pierwotnego Krakowa w roku 2022?

Co do oferty, w której są przedstawione nowe inwestycje 2022 – Kraków może pochwalić się bardzo szerokim i różnorodnym wyborem nieruchomości od dewelopera. Wśród obiektów nowego budownictwa dostępnych w aktualnej ofercie są: nowe osiedla bloków wielorodzinnych o niskiej i średniej zabudowie, inwestycje typu mixed-use, modernistyczne apartamentowce wykonane w wielkomiejskim stylu, zrewitalizowane obiekty, kompleksy nowych apartamentów zrealizowanych w koncepcji jednorodzinnej, wille miejskie, apartamenty inwestycyjne.

W każdej części miasta są planowane inwestycje mieszkaniowe 2022 – Kraków jest areną działalności dla ponad 170 firm deweloperskich, więc nowe osiedla są wznoszone w każdej dzielnicy, która posiada tereny pod nową zabudowę.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Krakowie w 2022?

Dla każdego inwestora, który planuje włożyć kapitał w nowe mieszkania 2022, Kraków jest szczególnie perspektywiczną destynacją, mimo dość wysokich cen nieruchomości od dewelopera. Posiadanie mieszkania w Krakowie oznacza stały popyt na wynajem krótko- i długoterminowy, przy tym ceny wynajmu są dość wysokie i wciąż rosną. Poza tym, na rynku panuje ogólna tendencja wzrostowa, co czyni nieruchomości pewną lokatą oszczędności.

Ceny nowych mieszkań w Krakowie w 2022 roku

Kraków jest jednym z najdroższych miast Polski pod względem cen mieszkań, i stawki wciąż rosną. Mimo, że średnia stawka jest jedną z najwyższych w kraju, rozpiętość cen pozostaje dość duża, by na zakup mieszkania mogły sobie pozwolić osoby o różnych możliwościach finansowych. Dość przystępne ceny znajdziemy w niektórych dzielnicach miasta (np. Prądnik Biały, Dębniki, Wzgórza Krzesławickie, Bieżanów) oraz na przedmieściach.