Nowe mieszkania w Kraków, Prądnik Biały od dewelopera — rynek pierwotny — 28 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskim Prądniku Białym ― czy warto tu zamieszkać?

Dzielnica IV Prądnik Biały jest pod każdym względem atrakcyjna do zamieszkania ― dobrze skomunikowana z miastem, spokojna, obfita w tereny zielone i osiedla mieszkalne, zagospodarowana i posiadająca wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę. 

Doceniają to zarówno deweloperzy, jak i osoby poszukujące nowego lokum, co sprzyja ciągłemu wzrostowi liczby nowych osiedli na terenie dzielnicy.

Prądnik Biały ― jaka to dzielnica?

Prądnik Biały leży na północy Krakowa, jest dość rozległą dzielnicą o powierzchni blisko 23 km.kw. Mimo dużej ogólnej liczby mieszkańców (przeszło 70 000 osób), gęstość zaludnienia nie jest tu zbyt wysoka i wynosi blisko 3000 osób na km.kw.

Jak się mieszka na Prądniku Białym

Na terenie Prądnika Białego położone są liczne tereny zielone, w tym park leśny Witkowice o powierzchni blisko 16 ha, parki Krowoderski, Kościuszki i Wyspiańskiego. Niedaleko jest stąd do terenów Tenczyńskiego parku krajobrazowego.

Infrastrukturę rekreacyjną uzupełniają liczne obiekty sportowe ― boiska, kluby fitness, ścieżki piesze i rowerowe, odkryty basen.

Dzielnica posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę zdrowotną: jest tu kilka dużych szpitali publicznych, są też liczne prywatne centra medyczne, poradnie lekarskie i apteki.

Oferta edukacyjna Prądnika Białego jest również bardzo rozmaita ― ponad 20 żłobków, blisko 40 przedszkoli, kilkadziesiąt szkół podstawowych prywatnych i publicznych, w tym szkoły dwujęzyczne, 1 liceum ogólnokształcące i 1 szkoła wyższa.

Mieszkańcy Prądnika Białego wybierają się na zakupy do Galerii Bronowice, CH Atut, sklepów Ikea, Castorama, Obi, licznych supermarketów sieci Kaufland, Biedronka, Lidl, Auchan i innych, oraz na targowiska, zwłaszcza Plac Imbramowski.

Komunikacja na Prądniku Białym

Na terenie dzielnicy kursują liczne autobusy i tramwaje pozwalające na dojazd do centrum Krakowa w nawet 20 minut. Na południowej granicy leżą też trzy stacje PKP.

Nowe mieszkania na Prądniku Białym ― jakie są oferty?

Dużą część nowych inwestycji na Prądniku Białym stanowią kameralne osiedla typu willowego oraz wielorodzinne, są też kompleksy apartamentowe i klasyczne wielorodzinne osiedla. W niektórych lokalizacjach można kupić mieszkanie w cenie już od około 5400 złotych za metr kwadratowy.

Żyć na Prądniku Białym ― wady i zalety

Dzielnica jest dogodna pod każdym względem ― mieszkańców zadowala jego lokalizacja, infrastruktura, kameralność, cisza i zagospodarowanie. Powodem do zastrzeżeń mogą być duże korki w godzinach szczytu.