Nowe mieszkania w Kraków, Wzgórza Krzesławickie od dewelopera — rynek pierwotny — 4 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Wzgórzach Krzesławickich ― czy warto tu zamieszkać?

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie położona jest w północno-wschodniej części Krakowa. Znajduje się na obrzeżach miasta, w oddali od wielkomiejskiego zgiełku. Jest to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Krakowa, panuje tu klimat podmiejski.

Na terenie dzielnicy znajduje się dużo terenów zieleni, co przyczynia się do wysokiej jakości powietrza. W zabudowie dominują domy jednorodzinne i osiedla mieszkalne.

Na zakup nieruchomości w tej dzielnicy najczęściej decydują się osoby poszukujące mieszkania w otoczeniu natury. Ceny mieszkań w tutejszych nowych inwestycjach są dość atrakcyjne.

Wzgórza Krzesławickie ― jaka to dzielnica?

Do 1999 roku Wzgórza Krzesławickie były częścią dzielnicy Nowa Huta, po czym zdobyły status osobnej jednostki administracyjnej. 

Należy do większych dzielnic Krakowa ― powierzchnia Wzgórza Krzesławickich wynosi blisko 24 km.kw. Jednak zagęszczenie ludności jest tutaj bardzo niskie ― przeszło 900 osób na km.kw.

Na terenie dzielnicy najczęściej zamieszkują rodziny z dziećmi.

Jak się mieszka na Wzgórzach Krzesławickich

Na terenie Wzgórz Krzesławickich położone są Dwór Badenich z parkiem Wadów, park Zielony Jar, dworek Jana Matejki w Krzesławicach, Zalew Zesławicki, boiska sportowe na terenie parków, klub fitness, kilka centrów kultury.

Wśród ośrodków opieki zdrowotnej ― Wojewódzki Szpital Okulistyczny, szereg niepublicznych przychodni i poradni lekarskich oraz sieć aptek.

Oferta edukacyjna dzielnicy jest dość ograniczona ― obejmuje kilka ośrodków przedszkolnych i trzy szkoły podstawowe.

Infrastruktura handlowo-usługowa Wzgórz Krzesławickich jest najczęstszym powodem do zastrzeżeń ― nie ma tu dużych centrów handlowych i rozrywkowych czy targowisk. Mieszkańcy dzielnicy wybierają się na zakupy do sieciowych supermarketów i sklepów spożywczych.

Komunikacja na Wzgórzach Krzesławickich

Dojazd samochodem do centrum Krakowa poza godzinami szczytu zajmuje średnio 30 minut. Główne środki transportu publicznego dzielnicy to tramwaje (umożliwiające zwłaszcza dojazd do Starego Miasta w około 50 minut) oraz autobusy.

Nowe mieszkania na Wzgórzach Krzesławickich ― jakie są oferty?

W ofercie nowych inwestycji wznoszonych na Wzgórzach Krzesławickich znajdziemy głównie kameralne inwestycje o koncepcji jednorodzinnej, są tu także realizowane klasyczne osiedla wielorodzinne. Ceny lokali wynoszą średnio 5000 złotych za metr kwadratowy. 

Żyć na Wzgórzach Krzesławickich ― wady i zalety

Wzgórza Krzesławickie są atrakcyjne pod względem cen nowych mieszkań i otoczenia licznych terenów zielonych. Jednak tutejsza infrastruktura ― handlowo-usługowa, rozrywkowa i edukacyjna ―  jest słabo rozwinięta, odczuwalne są także kłopoty z komunikacją miejską.