Mieszkania w nowych inwestycjach Częstochowy

Rynek pierwotny Częstochowa ― inwestycje deweloperskie
Katowice, Częstochowa
Miejscowość w okolicy Katowic
Bielsko-Biała
14 Inwestycji
Bieruń
3 Inwestycji
Bytom
4 Inwestycji
Będzin
6 Inwestycji
Chorzów
6 Inwestycji
Cieszyn
2 Inwestycji
Częstochowa
8 Inwestycji
Dąbrowa Górnicza
10 Inwestycji
Gliwice
15 Inwestycji
Jaworzno
1 Inwestycja
Knurów
2 Inwestycji
Kłobuck
2 Inwestycji
Mikołów
10 Inwestycji
Mysłowice
1 Inwestycja
Pszczyna
4 Inwestycji
Racibórz
4 Inwestycji
Ruda Śląska
1 Inwestycja
Rybnik
11 Inwestycji
Siewierz
1 Inwestycja
Sosnowiec
16 Inwestycji
Tychy
6 Inwestycji
Wisła
3 Inwestycji
Zabrze
5 Inwestycji
Świętochłowice
4 Inwestycji
Żory
6 Inwestycji
Żywiec
4 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 380
9 561
5 380 9 561
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
1 Inwestycja
2-pokojowe
4 Inwestycji
3-pokojowe
6 Inwestycji
4+ -pokojowe
3 Inwestycji
Domy
2 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
5 Inwestycji
Dostępne od 2022
5 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
2 Inwestycji
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Częstochowie

Częstochowa jest największym miastem w północnej części województwa śląskiego, ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturowym, biznesowym, administracyjnym i religijnym. Jest to główna w Polsce destynacja dla pielgrzymów, zmierzających do klasztoru na Jasnej Górze. Miasto to ma ponad 200 tysięcy mieszkańców, a lokalni i krajowi deweloperzy regularnie realizują tu nowe inwestycje.

Częstochowa przyciąga też inwestorów i firmy, zwłaszcza ze względu na swoje strategiczne położenie na mapie kraju oraz dużą liczbę osób podróżujących do tego miasta. 

Co buduje się w Częstochowie?

W ofercie nowych nieruchomości mieszkaniowych Częstochowy znajdziemy różne typy inwestycji: są to modernistyczne wielorodzinne osiedla, nowe budynki wolnostojące o zapleczu usługowym, nowe osiedla o podwyższonym standardzie, kompleksy nowych apartamentów o kameralnym charakterze i zabudowie nawiązującej do budownictwa jednorodzinnego lub willowego.

W ofercie dominuje średnia lub niska zabudowa oraz nowoczesna stylistyka. Wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z aktualnymi standardami technologii nowego budownictwa oraz efektywności energetycznej.

Gdzie w Częstochowie powstają nowe mieszkania?

Częstochowa ma dość duże Stare Miasto, na którego terenie prawie nie realizuje się nowoczesnych inwestycji ze względu na ograniczone zasoby działek inwestycyjnych. Z kolei w innych częściach administracyjnych – na przykład, w obrębie dzielnic Częstochówka-Parkitka czy Grabówka – działalność deweloperów jest dość aktywna. Wraz z intensywnym powstawaniem nowoczesnej zabudowy tereny tych dzielnic również ulegają modernizacji. Nowe mieszkania buduje się również w obrębie dzielnic Ostatni Grosz, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów i Raków.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i dodatkowe udogodnienia należą do kluczowych kryteriów dla osób wybierających nieruchomości realizowane przez rynek pierwotny. Częstochowa zaś oferuje nowoczesne inwestycje wyposażone w najróżniejsze udogodnienia, na przykład, takie jak:

  • zadbany teren z placami zabaw dla dzieci, roślinnością, ścieżkami spacerowymi;
  • windy i komórki lokatorskie w budynkach;
  • naziemne i podziemne parkingi (w tym ze stacjami do ładowania aut elektrycznych);
  • wspólne strefy rekreacyjne;
  • ochrona i monitoring osiedli.

W niektórych inwestycjach funkcjonują też lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim; w niektórych inwestycjach przewidziano innowacyjne rozwiązania technologiczne i energooszczędne. Obowiązkowym elementem dobrego standardu jest przystosowanie inwestycji do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Częstochowie?

Mieszkanie deweloperskie w Częstochowie może przynosić stabilne zyski z wynajmu długo- i krótkoterminowego. Z długoterminowego najmu skorzystają osoby mieszkające lub chcące zamieszkać w Częstochowie na stałe, z krótkoterminowego – liczni pielgrzymi, całorocznie zmierzający na Jasną Górę. Poza tym, nieruchomości to najpewniejsza lokata kapitału, gdyż rynek mieszkaniowy nie ulega negatywnym wpływom kryzysów gospodarczych, a mieszkania nie tracą, lecz stabilnie zyskują na wartości. W taki sposób można wygenerować dodatkowy dochód z ponownej sprzedaży lokalu już w perspektywie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Częstochowie?

Ceny nowych nieruchomości w Częstochowie należą do umiarkowanych i mieszczą się w granicach dolnej i średniej półki cenowej. Najtaniej są sprzedawane lokale w obrębie osiedli typu jednorodzinnego, najdrożej – apartamenty w inwestycjach o podwyższonym standardzie wykończenia i dodatkowych elementach infrastruktury. Na cenę wpływa również lokalizacja na mapie miasta – im bliżej centrum i bardziej zurbanizowanych dzielnic, tym wyższe stawki.

Cena mieszkania deweloperskiego zazwyczaj zawiera już podatek VAT w wysokości 8% lub 23% – pierwszy obowiązuje dla lokali o metrażu poniżej 150 m2, drugi dotyczy większych powierzchni. Podatek VAT ulega zwrotowi w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego.