Nowe mieszkania Gliwice

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
21 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Gliwicach

Gliwice, jeden z głównych ośrodków urbanistycznych i konurbacji górnośląskiej, jest czwartym miastem województwa śląskiego pod względem liczby ludności. Dogodne położone na mapie, a zwłaszcza bliskość Katowic, sprawia, że do Gliwic chętnie przeprowadzają się nowi mieszkańcy, i, co za tym idzie, powstają nowe inwestycje.

Gliwice są w pełni autonomiczną jednostką o wszechstronnie rozwiniętej  infrastrukturze, zapleczu edukacyjno-naukowym, zdrowotnym i kulturowym; są też doskonale połączone z Katowicami i innymi kluczowymi punktami regionu.

Co buduje się w Gliwicach?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Gliwicach jest liczna i różnorodna – wznoszone są tutaj najróżniejsze inwestycje mieszkaniowe. Są to nowe osiedla wielorodzinne, wolnostojące bloki mieszkalne, nowe apartamenty o kameralnym charakterze, kompleksy mieszkalne o podwyższonym i wysokim standardzie, zrewitalizowane kamienice i obiekty poprzemysłowe dostosowane do potrzeb mieszkalno-usługowych.

Większość inwestycji realizowanych w Gliwicach wyróżnia się modernistyczną stylistyką; część projektów jest wykonana w nawiązaniu do estetyki industrialnej. W obrębie miasta jest wznoszonych dość dużo inwestycji o wysokim standardzie i dodatkowych udogodnieniach infrastrukturalnych.

Gdzie w Gliwicach powstają nowe mieszkania?

Gliwice posiadają dość dużo terenów, odpowiednich pod zabudowę mieszkaniową, więc deweloperzy wznoszą nowoczesne inwestycje w różnych częściach miasta.  Nowe osiedla powstają w ścisłym centrum – w okolicach Rynku, Zamku Piastowskiego, Urzędu Miejskiego i kampusu Politechniki Śląskiej, oraz na uboczu – w okolicach parku Szwajcaria i centrum handlowego Arena, bądź też w obrębie dzielnicy Trynek.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Autonomiczna wewnętrzna infrastruktura i dobre zagospodarowanie to cechy wyróżniające nieruchomości, które oferuje rynek pierwotny. Gliwice posiadają w swojej ofercie wyłącznie inwestycje wyposażone w dodatkowe udogodnienia, których charakter zależy jedynie od standardu wykonania osiedla. Przykładowo, do podstawowych elementów infrastruktury wewnątrzosiedlowej możemy zaliczyć:

  • miejsca postojowe (podziemne i naziemne, wiaty, indywidualne garaże);
  • zadbany teren, ścieżki spacerowe i ciągi jezdne, oświetlenie, mała architektura;
  • place zabaw dla dzieci i strefy relaksu i integracji dla mieszkańców;
  • windy w nowych budynkach;
  • pomieszczenia do przechowywania (indywidualne i wspólne);
  • udogodnienia dla osób o specjalnych potrzebach oraz seniorów.

W wielu inwestycjach wielorodzinnych funkcjonują lokale handlowo-usługowe na parterach budynków; w kompleksach apartamentów o podwyższonym standardzie przewidziano dodatkowe strefy wypoczynku (takie jak patio, taras widokowy, sala klubowa i in.).

Mieszkania są sprzedawane w stanie deweloperskim; w przypadku inwestycji o wyższym standardzie deweloperzy często oferują dodatkowe usługi wykończenia apartamentów pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Gliwicach?

Mieszkanie deweloperskie to nie tylko pewna lokata kapitału, ale też źródło stabilnego dochodu, przynajmniej jeśli chodzi o tak perspektywiczną lokalizację, jak Gliwice. Jest to miasto chętnie zamieszkiwane przez różne grupy osób – od studentów singli czynnych zawodowo po młode rodziny z dziećmi i seniorów. Więc popyt na wynajem długoterminowy jest stabilnie wysoki. Ponadto rynek pierwotny charakteryzuje się wyraźną tendencją wzrostową, co pozwala inwestorowi liczyć na pomnożenie swoich oszczędności już w perspektywie kilku lat.

W Gliwicach powstaje coraz więcej projektów nowego budownictwa dedykowanych inwestorom w nieruchomości – kompleksów mikroapartamentów oraz apartamentów inwestycyjnych o dodatkowej obsłudze i wysokim standardzie wykonania.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Gliwicach?

Ceny nowych mieszkań w Gliwicach kształtują się na średnim poziomie – sporo ofert można zakwalifikować wręcz do dolnej półki cenowej, a nieliczne stawki wykraczające poza granice umiarkowanego przedziału cenowego dotyczą inwestycji klasy premium oraz kompleksów apartamentów inwestycyjnych. Jeśli chodzi o geografię cen – najtaniej kupimy nieruchomość w oddaleniu od centrum miasta, najdrożej zaś – w okolicach Rynku i Politechniki Śląskiej.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Gliwic

Zabrzeod ‍6 755 zł / m2
Knurówod ‍6 300 zł / m2
Bytomod ‍5 425 zł / m2
Mikołówod ‍8 036 zł / m2
Świętochłowiceod ‍6 333 zł / m2
Chorzówod ‍7 879 zł / m2
Katowice i okoliceod ‍7 752 zł / m2
Siemianowice Śląskieod ‍7 075 zł / m2
Katowiceod ‍8 719 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2
Rybnikod ‍6 669 zł / m2
Żoryod ‍7 150 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Pszczynaod ‍10 000 zł / m2
Racibórzod ‍6 035 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2